2473 kalori, 76 protein...protein shake

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve sayter tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kendi denediğim ve size tavsiye edebiliceğim bir karışım...fakat yağ oranı yüksek, sütü light seçerek bunu düşürebilirsiniz

4kaşık gainer = 630 kal , 55 gr protein
    1 muz = 100 kal
    1 kare çikolata(sade) 100gr = 541 kal , 7 gr protein
    100gr cici bebe bisküvi = 423 kal , 5 gr protein
    300ml süt = 180 kal , 9 gr protein
    100 gr badem = 600 kal

=2473 kal , 76 gr protein....

ihtiyacınız olan günlük kalori ve protein değerlerini hesapladıktan sora, gece yatmadan kullanablrsnz yada öğün arası kullanılablr...
    karbonhidrat değerleri de 150-180 arası...cicibebedeki yağ oranı yüksek olduğundan tekrar söylüyorum yağ oranı yüksektir...

afiyet olsun thums:

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yağ oranı yüksek olduğu gibi basit şeker oranı da son derece yüksek, kompleks karbo oranı düşük bir içecek.
    Tüketilmesini önermem.

Sadece gainer'i (2 kaşık) sütle veya suyla karıştırıp içmeniz yeterli olacaktır.

Karışıma çikolata, cici bebe gibi basit şekeri yüksek besinler eklemeniz ve özelllikle bunu gece öğünlerinde tüketmeniz yağlanma riskinizi son derece artırır ve sağlıksızdır.

SystemHasFailed, AxiboY, himes ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    sağol bonatschi yardımcı olduğun için...farkında olmadan yanlış bilgi verdiysem affola...

smltncr ve bonatschi bunu beğendi.
  4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bonatschi eklemek istiyorum eger yanlisim varsa duzelt. gece yatmadan sekerli yememek lazim gece vucut buyume hormonu salgilar eger seker tuketirsek insulinde salgilanacagindan buyume hormonu salgisi azalir. yagsiz kasein iceren protein kaynaklarina yonelmek en iyisidir

smltncr bunu beğendi.
  5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Evet, yatmadan önce şekerli beslenmenin çok zayıf olsanı da kütle kazanmanıa faydası olmayacaktır.
    Basit şekerin gün içerisinde bana göre 2 önemli kullanmı zamanı vardır.
    1.si sabah kalkar kalkmaz
    2.si idman biter bitmez

Bunlar dışında basit şekeri öğünlerinizden çıkarmalı ve bunu bir spor disiplini haline getirmelisiniz.

Yatmadan önce casein türevli protein kaynaklarına yönelmek, kasların tüm gece beslenmesi ve minimum yıkıma uğraması açısından önemlidir.

Gece casein türevi olarak süt ürünleri tüketilmeli mi sorusunun ise çelişkili cevapları vard.
    Kim sütün büyüme hormonu salgısını negatif etkileyeceğini savunurken, kimi ise böyle bir etki olmadığından bahsediyor.
    Bu konuda net bir açıklık getiren bir bilimsel makale okumadım, ama şahsi olarak yatmadan önce süt ürünleri tüketiyorum.

himes, smltncr, Zaggy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. Head

Head Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Edirne
    onu bunu bilmem de o kadar bademi hem nasıl yiyorsun onun üstüne..hem de bu formüle bütçe dayanmaz.

7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    İnsülin ile growth un düşman iki hormon olduğunu bilmiyordum....Öğrendiğim iyi oldu sağolun.. :)

8. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    İnsüline düşman 4 hormon var.Glukagon(kan şekerini yükseltir),Kortizol,Katekolaminler(Bİldiğimiz adrenalin ),Growth hormon.

smltncr bunu beğendi.
  9. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    ya bende gece yatmadan önce 300ml yarım yağlı süt
    100gr cici bebe biskivi
    1 muz
    1 yemek kaşığı bal
    1 avuç fındık
    yiyip yatıyordum kg almak için böyle birşey yiyip yatarsam yağ bazındamı kg alırım ?
    2. soru bu karışımı antremandan 2 saat önce yiyip gitsem antremana yararlı olurmu

10. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım gördüğün gibi bu konuyu 1 ay önce açmışım...ve şuan göbekli biri olup çıktım...sadece göbeğime gitti anlicağın.yukarıda bonatchi nin yorumunu okursan
    nedenini anlarsın...bunu yesen yesen antreman sonrası yiyeblrsn sadece.yatmadan hemen önce birşey yemeyin.yiyicekseniz bile bu 1.5 saat önce olsun, ve mümkünse karbonhidrat, şeker ve yağ barındırmayan birşey olsun...aksi taktirde şekilsiz bir vücudunuz olur benim gibi

himes bunu beğendi.
  11. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    ok göbeğine gittide işde bana söylenen oydu bu karışımı antremandan 2 saat önce ye bu besinden aldığın yağları antremanda yakarsın denmişti

12. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Sen genede yağdan uzak dursan iyi olur.Yağ yakmak ne yazikki okadar kolay değil hatta hiç kolay değil mümkün değile yakında denebilrihyper_,üstelik yağ oranın nedir antremanın nedir,nekadar kalori yaktığını vesayre hesapla ihtiyacını ona gore çıkar
    Forumda bilgiler mevcut bakmanı öneririmthums:

Sayfayı Paylaş