24 sokak dövüş stratejisi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve jkdo tarafından 21 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Bunları öğrenmek demek illa ki kavgacı olmayı gerektirmez. Çünkü belanın sizi ne zaman ve ne şekilde bulacağını bilemezsiniz...

Bu tür şeyleri bilmekte yarar var. Bu tür şeyleri kullanmaya lüzum olmasın dileğiyle...

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Aslına bakılırsa dövüş sporlarında savunma herzaman temeldir, savunmayla atağa geçilinir çünkü. Hasmın en zayıf anı budur. İnsan birine sataşınca savunmaya geçmez aksine atak yapar. Yani nefsi müdafa durumlarında savunma yapılır çoğu zaman ve dövüş sporlarınında etkinliği bu durumlarda belli olur. Sonuçtada bu sporların ana felsefesininde pek dışına çıkılmaz aslında...

3. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hepsini anlarım kavga yapılabilir bir insan size ağır hakaretlerde bulunduğu zaman ona meydan okuyabilmek için illaki güçlü olmak teknik bilmek lazımdır.Bence çok nadir erkek hakaret karşısında arkasını döner gider.Şahsen ben bunu yapsam 1 ay yemeden içmeden kesilirim sanıyorum çok şükür hiç olmadı.
    Yalnız burada bişi var eğer bir adamı düşürmüşseniz ona vurulmaz biz böyle öğrendik.Çünkü o zaten düşmüştür yenilmiştir.Eğer vurursanız zulmetmiş olursunuz.Kavganında bir adabı hatta bir kültürü vardır en azından benim yaptığım zamanlarda vardı...

4. zotiri

zotiri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    profesyonel ogrenci
    Yer:
    bostancı
    lisede gruplaşma yuzunden bir cok kavgada bulunmak ZORUNDA kaldım
    yazları alanayda oldugum icinde gecede bir cok kavga gördüm
    tecrubelerime dayanarak
    *5 e 5 kavgada yada daha buyuk cogunluklarda dayak atan yoktur herkes dayak yer.
    *ilk etkili vurusu yapan kazanır filmlerdeki gibi kıran kırana bir kavga hic gormedim kafa bolgesine ilk etkili darbeyi yiyen yıkılır.
    *yere dusenin kazanma sansı yoktur
    *ne kadar hızlıysan o kadar iyi dovusursun
    *ne kadar tecrubeliysen o kadar iyi dovusursun
    *ne kadar dayak yediysen o kadar iyi dovusursun dayak=tecrube
    *eger cok kaslıysanız bir dovus sporu ile ilgilenen karsısında pek sansınız yoktur bakınız:bodyguard lar VS kickboxer lar
    *rakibiniz her zaman acımasız olur
    *fırsatı bununca vurmalısın bir daha vuramayabilirsin
    kavganın tamamen karsınıdayım. Ne kadar gelismis olsakta kavga kacınılmazdır. Sokakta kendi halinizde yururken bile bazı hayvanlar sizi kavgaya zorlayabilir, kavgadan kacsanız bile size siddet uygulayabilirler.
    Bu yuzden az da olsa kendimizi savunmamızı ogrenmeyi savunmaktayım
    Kavga kotu sey, savas ise en kotusu ama bazen mecbur kalınıyor

5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında biri sana küfür ettiğinde susmak ve hafif bir gülümseme karşındaki dayak yemekten daha kötü yapar, en azından benim tecrübelerim böyle. Düşen bir adama vurmamak nasıl bir kavga adabı olabilirki? KAVGA NE KADAR DOĞRUKİ BİRDE ADABI OLSUN?

6. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Mestano birisi sana küfür ettiğinde gülümsemenin onu ezeceğini,üzeceğini düşünüyorsan kendini kandırıyorsun.Küfür etme gibi aşağılık bir davranışta bulunan kişi,gülümseme ile birlikte kendine özgüveni artacak ve başkalarınada aynen devam edecektir.
    Ayrıca Ahmet küfürü hazmeder,Mehmet edemez.Yani;bu olay kişiye göre değişir.
    Kavganın adabı düşmüşse vurmazsın çünkü savunma için kavga yapmışsındır hakarete uğradığın için yapmışsın ve düşürüp etkisiz hale getirmişsen vurmak çirkeflik olur.(düşürmekten kastım Knock-out))

7. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Katılmıyorum, çok kavga ettim, inan hemde çok. Şimdi geriye baktığımda gereksiz olduğunu görüyorum ve biri bana dokunmadıkça hakaret etse bile kolay kolay karışmam ama biri beni kavga ettirebilecek birşey yaptırmışsada yere düşmüş, canı acımış, can çekişiyor bakmam;)

8. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0

Yukarıda: "düşmüş olması" artık "etkisiz hale gelmiş olması" anlamında kullanılıyor. Sen ise can çekişiyor bakmam diyorsun?a32

Nereye kadar devam edecesin? Canını alana kadar mı?

9. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    sadece beşinci maddede hayati yerlere vurmak denilip, burun yazılması yanlış değil mi? kaçımız burna kafayı yeyip, kanadığını bile farketmemişizdir bırakın kılrıldığını...boksta esas olan çeneye darbedir, hayati olmasa da rakibin dengesini bozar...

10. dragon826

dragon826 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bncede bu bilgiler gerekli çünkü siz kavgaya meyilli olmasanız bile elbet bela bir gün bulucaktır sizide o yüzden her zaman temkinli olmak iyidir bilgiler için de ayrıca tşkler

11. tequılæray

tequılæray Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya tamam iyi güzelde kavga anında işler değişir.durup mal gibi bu 24 şeyi uygulamaya çalışken gözünüzü hastanede açarsınız.kavgada gözün kör olcak ve hızlı olucaksın ve nefesini cok iyi kontrol edeceksin.nefesini kontrol edemezsen biter olay.bide pozisyon yakınsa kafa(cok etkilidir)uzaksada kaval kemiğine veya diz kapağının olduğu bölgeye yanlamasına sağlam bi tekme okadar.bide dövüş sporu biliyorum diye karşınızdakini hafife almayın siz yumruk atmayı düşünürken o bıçağı neresine saplasam diye düşünebilir dikkat!!!

12. Mutluhan

Mutluhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize / Ardeşen
    Ben Rize Ardeşendeyim.Ve burada milletin en az 3-4 tane abisi var.amca oğlu dayı oğlunu saymıyorum bile.
    Burada bi kavgada adamı dövsende 2 gün içinde senin topuklarına sıkarlar.

Birde belli bir kas yapısından sonra rakibe yumruk atmak silah kullanmakla aynı suç değeri taşıyor.

13. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Teşekkürler abartılı ama bazı bölümleri doğru.bazı bölümlerde adammı öldürüyoruz adam mı dövüyoruz onu anlamadım ama:Dbirde okuyarak değil pratikle olur.gözlerine bakacağım derken mortingen şıtrayze olmayın.

Son düzenleme: 28 Eylül 2009
  14. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    o dediğin boksörlerde geçerli bodycilerde değil.o zaman güçlü olan herkes silah kullanmış sayılsın:D.Boksörlerde de özellikle lisanslı yani 2 yıllık eğitimden sonra müsabık olan kişilere geçerli.bir boksör birinin çenesini kırdı diye 5 yıl yedi diye hatırlıyorum.silah gibi sayılıyor.

15. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dövş sporu bokstan ibaret değil.kung fu mesela her türlü karşıdakini indirir.

16. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    0
    bu yazılanlar dogru uygulayabilirsinde tabiki ama bir eğitimden geçmiş olman gerekli.Aksi takdirde bunları yapayim derken sopayı yersin.Eğitimsizsen deli gibi saldiracaksin hiç bunları uygulamayı çalışma.Ama eğitim alacaksan Krav maga veya Silat öğrenin derim zaten eğitim alırken bunları otomatik olarak yapıyosun bir nevi refleks oluyor Fakat çok uzun zmana ayırmalısın minimum 5 sene derim .Tabi ki bence kesin kazanacağın tek kavga hiç kavgaya girmemek.

17. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Yok öyle birşey kardeşim. Şehir efsanelerine fazla inanıyorsunuz.Kanun karşısında herkes eşittir.

Hangi kanunda suçluların kas yapısını araştırın yazıyor? :) Herkesi mezurayla-tartıyla ölçüp ona göremi kanun uygulayacaklar? Bir suç işlediysen 190 boyunda 100 kilo olsanda 160 boyunda 50 kilo olsanda kanunda ne ceza yazılı ise ondan sorumlu olursun.

Arkadaşlar kendinizi bazı konularda çok şartlandırdığınızı görüyorum.Yaptığımız uzakdoğu sporlarında amaç vücudu çalıştırmaktır.Vücutla birlikte zihinde çalışır yani beyin karşılaştığı durumlara daha hızlı tepki verecek hale gelir.

Sokak dediğiniz ortamda karşılaştığınız yada karşılaşacağınız duruma göre değişir herşey.

Önceden haber vererek sokakta birileri ile düello mu yapacaksınız? O zaman tıpkı anlaşmalı müsabaka gibi olur.Rakibin kim ve ne olduğunu bile bile bir dövüşe girersiniz.

Yok aniden olan biten bir olaydanmı bahsediyorsunuz? O zaman içinde bulunduğunuz durum ve şartlara göre seyreder olay.Bu sadece Türkiyede değil tüm dünyada geçerlidir.Yani elinde bıçak olan bir tinerci Almanyada-amerikada da adam keser istanbuldada adam keser.

Bunun en hızlı ve pratik yolu,püf noktası vs.yoktur sadece hazırlıklı olmak,fiziği ve beyni zinde tutmak vardır.

18. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    Belaya Bulasmamak lazım ama bela sana bulasıyosa yumruklarını konusturman lazım nede olsa burası Türkiye bela senide bulabilir sende gidip belayı bulabilirsin

19. erkut17500

erkut17500 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    işe yarar bilgiler var teşekkür ediyorum...

20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    erkut17500,

Başlığa bağlı değerli konuların arada kaynamaması sayfa sayısının gereksiz artmaması ve düzen yönünden “Teşekkür Butonunu kullanmalısınız.

10.4
    . Teşekkür etmek için üye mesajının sağ alt köşesinde bulunan “Teşekkür Butonunu kullanmalısınız.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

BFTR Yonetimi

Sayfayı Paylaş