21% yağ oranı. 183boy,81kilo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fitnesslifeg tarafından 4 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fitnesslifeg

fitnesslifeg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli hocalarım ve sevgili arkadaşlarım;

Öncelikle uzun süredir forumu takip ettiğimi belirtmek isterim. Böyle dünya standartlarında bilgi sahibi, yenilikleri sürekli takip eden, bu işe gönül vermiş insanlar ile aynı ortamda bulunabilmek, bilgilerinden, tecrübelerinden faydalanabilmek ve üstüne üstlük bunu bir de ücretsiz gerçekleştirmek bize internetin sağladığı bir olanak gibi görülse de, bu forumu kurup, binbir zoruluklarla bu noktalara getirmiş, insanların sağlıklı olmaları ve ihtiyaçlarına yönelik bilgileri alabildikleri bu siteyi oluşturabildikleri için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Konu başlığından da anlaşılabileceği üzere 183 boyunda ve 81 kiloyum. Daha önceleri de vücut geliştirmeye başlamış, çeşitli BAHANE lerle bu işi sürdürememiştim. Bu sefer çok daha bilinçli(bodyforumtr sayesinde) ve istekli olarak devam ediyorum. Allah izin verirse amacıma ulaşacağım. Fakat amaca giderken doğru yoldan gidebilmek çok önemli. Benim sorunum şu;

Bel ve göbek çevremde yağlanma var. %21 lik yağ oranı da oradan geliyor. Çok sorun etmemekle birlikte Eylül ayı itibari ile şu şekilde beslenmeye başladım ;

Sabah : Bol pro + bol karbo (5 yumurta beyazı + 100 gr müsli + 300 ml yağsız süt)
    Ara : Buğday ekmeğine yağsız beyaz peynirli tost
    Öğlen : 200 gr tavuk + 300 gr kepekli yağsız makarna
    Antreman sonrası 2 ölçek protein
    Akşam : 1 kaşık pilav ya da makarna + 200 gr tavuk
    Yatmadan sütle 1,5 ölçek protein tozu.

Önce yağ yakmak gerektiğinin farkındayım fakat yağ yakarsam çok ince ve kassız bir insan olacağımı düşünüyorum. Kilo alırsam da kısa vadede hedefime daha uzak bir insan olarak motivasyonumu kaybetmekten korkuyorum.

Antreman olmayan günlerde kahvaltımı hiç değiştirmiyorum fakat ara öğünde aldığım karboyu kesiyorum. Öğlen de 300 gr yerine 100 gr kadar makarna yiyorum.
    Meyve tüketiyorum.

Bu beslenme beni nereye götürüyor onu merak ediyorum. Değişim olarak belimin hafif inceldiğini, kaslarımı daha çok hissettiğimi söyleyebilirim. Lütfen bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

Yeni başlayan arkadaşlara öneri olabilecek bir site içi arama metodu ;

Google Arama bölümüne , site:bodyforumtr.com yazdıktan sonra yanına aramak istediğiniz kelimeyi yazın ve google size bodyforumtr de bu kelime ile ilgili konuşulan herşeyi çıkarsın. Forum içi arama yapmaktan daha kolay ve daha hızlı. Böylece forumu daha efektif kullanabilirsiniz.

Yorum yapacak, önerilerde bulunacak, tecrübelerini paylaşacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Sağlıklı, mutlu, huzurlu antremanlar ve yaşamlar dilerim. Herkesin amacına ulaşması temennisiyle, iyi akşamlar.

2. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    antreman öncesi 300 gram makarna yerine 100 gr antreman öncesi 100 gr antreman sonrası şeklinde bölmelisin toplam 200 gram
    yatarken de protein tozu yerine lor peyniri tüketmeni öneririm
    protein tozunu sabah kalkınca ve antreman sonrası tüketmen daha yararlı olucaktır
    günde yarım kiloya yakın et ve yanında bol miktarda protein yumurta peynir vs tüketiorsun,antremanların da bir o kadar sert geçmeli unutma aldığın fazla protein de vücudunda yağ olarak depolanacaktır

fitnesslifeg bunu beğendi.
  3. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
    - Kütle kazanmak için iyi bir beslenme. Nihai hedef yağ oranını düşürmek de olsa başlangıcta kas kütlesini arttırıp bunu yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Motivasyonun kırılacağını sanmıyorum tabii bu seninlede alakalı hedeflerine ulaşmayı gerçekten ne kadar istediğinle. Bu dönemde gücünün sınırlarını zorlayacağın için belki motive bile olabilirsin sonuçta bu döneminde uzunluğunuda sen belirleyeceksin.kendini hazır hissettiğinde yağ yakımına gecersin. Sana önerim gerek kütle kazanırken gerek yağ yakarken ulaşmak istediğin hedefler (yağ yüzdesi, kas kütlesi vs) belirlersen amacına daha çabuk ulaşırsın ve kafan net olur, daha çok tatmin olursun; çünkü kendin bir hedef koymuş ve bu hedefe ulaşmış olursun bu haz verir ve başarma duygusuyla motivasyonun devamlılığını sağlarsın.

fitnesslifeg bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    ben lor peynırı whey proteın bılıyorum hızlı emılen gece yatarken kaşar peynırı yenılmelı yada casein proteın tozu ıcılmelı

6. brhmcr

brhmcr Guest

Sütten mamul olanı kazein,
    peynir altı suyunda mamul olanı whey,

7. fitnesslifeg

fitnesslifeg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    forumda okuduğum bilgiler doğrultusunda 80 kg x 2 = 160 gr protein alma amacıyla bu şekilde besleniyorum. Sabah 25, Öğlen 30, Akşam 30 Antreman sonrası 30 yatarken 30 gram civarı. Antremanlarımın sertliği kendime göre sert tabii baya bir zorluyorum kendimi antremanlarda. Yani yeni başlayanların standardına göre iyi antreman yapmaya çalışıyorum. Umarım hata yapmıyorumdur.

---------- Post added at 01:54 ---------- Previous post was at 01:51 ----------

Vücut ölçülerimi aldım başlarken, ay sonlarında 1 er kez olmak üzere ölçümleri gerçekleştirip ne yönde gittiğimi anlamaya çalışacağım. Hata tabii ki olacak ama optimum düzeyde doğru hareket etmek istiyorum.
    Şu anki beslenmemin kütle kazanımına uygun olduğunu belirtmişsiniz. Kalori olarak alt alta yazınca 2000 kaloriyi geçmiyor. Yine de kazandığımı varsayar isek alacağım kiloların yağ olan kısmı az olacaktır umarım.

---------- Post added at 01:57 ---------- Previous post was at 01:54 ----------

Bunu ben de neden yaptığımı anlamadım.
    Bazen çaresiz hissettiğinizde her yöne saldırırsınızya bilgi almak için. Sanırım böyle bir amatörlük yaptım.
    Kirlilik için forum üyelerinden ve yöneticilerinden özür dilerim.

Sayfayı Paylaş