2009 ve 2011 before & after

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve HiDYA tarafından 1 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. HiDYA

HiDYA Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    05.06.2009 okuldaki son yılım 79 kilo idim okul bittikten 7 ay sonra dizlerimde kilomdan ötürü ağrılar şiddetlenmeye başladı ve eğilip kalkarken ayrıca yürürken bile kendimden nefret eder duruma gelmiştim ilk önceleri amacım sadece kilo vermekti.
    05.05.2010 koşu ile başladım koşarken dizlerim yüzünden ağladım günler bile oldu ağrısından. Sonraları koştuktan sonra barfik şınav ve mekik yapmaya karar verdim parklardaki herkezin kullandığı spor aletlerinde. Devam ettim ve 05.06.2011 deki ilk fotorafımı çekildim.
    14.07.2011 e kadar arasıra ara versemde böle devam ettim suplementsiz ve yemeğimi hiç bir şekilde bozmadan, diyet yapmadım.
    14.07.2011 gününden sonra evde yapabiliceğim bir program arıyordum ve buldum Tony horton diye bir adamın P90X (barfiks, şınav, mekik ve 5 10 kilo dambıllar ile) diye ev fitness programını uygulamaya başladım suplementsiz ve yediklerimi kesmeden (eve kapı barfiksi kuruyorum ve extra kol çalışma lastiği aldım).
    02.08.2011 yaklaşık 20 günlük halim o fotoraftaki.
    01.10.2011 de o prgoramla bu seviyeye geldim ve 4 gün önce fark ettimki artık beslenmem yetmiyor yaptığım bu ev fitness programı kas gelişimi yediklerim ihtiyacım olan protein ve karbonhidratı karşılamıyor. Vücut yıkıma gidiyordu ve ayrıca burdaki eşsiz bilgiler için Bodyforuma Teşekkür ederim.
    28.09.2011 de genrise whey protein isolat complex ve V karbonhidratını kullanmaya başladım. Hayatımdaki ilk suplementler.
    01.10.2011 deki gördüğünüz en son halimdir bgn sıcak sıcak çekildim antrenmandan sonra.

Sizden isteğim yorumlarınızı esirgemeniz ve daha neler yapabilirim burdaki arkadaşlardan abilerimden kardeşlerimden tecrübesi benden çok ii olanlardan hepinizin bir cümlesi benim için kayde değerdir.. teşekkür ederim hepinize

boy :1.83
    kilo :72
    beden kitle endeksi: 22

Ekli Dosyalar:

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    gayet güzel bir gelişim. 2009 yılının hantal vücudundan eser kalmamış. eksikler elbette var, bu iki yılda kas kütlesi biraz daha artırılabilirmiş ama olsun yine de çok güzel bir before&after olmuş tebrikler...

sultanmehmed ve HiDYA bunu beğendi.
  3. HiDYA

HiDYA Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim tek yanlışım doğru beslenme olmadı. yeteri kadar protein alamadım ve recovery olmadı şimdi aldığım protein tozu ile 1.5-2 ay sonraki durumumuda burada paylasıcam tavsiyeleriniz veya önerileriniz var mı ?

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ancak çok genel tavsiyeler verebilirim. bunlardan en önemlisi günde en azından 5 öğün yemektir kanımca. her öğünde belirli bir miktar protein alacak şekilde hareket etmek sağlıklı olacaktır. ikinci genel tavsiyem ise ağır çalışmaktır haliyle. her kas grubunun temel egzersizlerinin son 2 setini partnerli yapmanı önerebilirim. mesela bench press için 4 set yapıyorsan bunun son ikisini yardımlı yaparak daha ağır girmeye çalış. üçüncü tavsiyem idmanını doğru bölmenle ilgilidir. vücudundaki kaslar şu anda homojen olarak gelişmiş duruyor, yani orantın gayet iyi. bunu bozmamak için bazı kas grupları için overtraining'ten özellikle kaçmalısın. mesela tricepslerini ve bicepslerini aşırı yorma hatasına düşme, bu kaslar zaten ufak olduklarından ve göğüs-sırt çalışmalarında bolca kullanıldıklarından ayrıca 2 şer defa çalıştırılmalarına pekte gerek yoktur. bir de bazı kas gruplarını unutmadan çalışmaya bak. bilek-hamstring-kalf vs vs. unutulan kas grupları için imzamda ki linkimi okursan belki daha detaylı yardımcı olmuş olabilirim.

sultanmehmed bunu beğendi.
  5. HiDYA

HiDYA Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    tavsiyelerin için sağol. Zaten beslenme yapamadığım için iş yerinde de yemek sorunumuzu kendimiz karşıladığımız için sorun oluyordu o yüzden whey portein ve karbonhdrat almak zorunda kaldım. sabah ilk kalktığımda 15-20 gr whey alıyorum antrenman yapacagım zaman antrenmandan önce 25 gr whey + 30-40 gr karbonhidrat + 5 gr creatin alıyorum antrenman sonrasında 25 gr whey + 30-40 gr karbonhidrat.. 1 saat sonra akşam yemeği yiyorum.. beslenmem pekte iyi değil o yüzden besin takviyesine başvurdum spor yapmayıda seviyorum birdaha asla o eski görüntüme gitmek istemyorum :(

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :

- Zorunlu pozlar eklenmemiştir.
    - Eklenen resimler resim ekleme kurallarına uygun değildir.
    - Hakkınızda eksik bilgi verilmiştir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş