2008 öss yanlış tercih

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve smltncr tarafından 14 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    2008 öss tercihii yaparken çok büyük bir hata yaptım duhbir ünv. techih yaptım fakat okula kaydımı yaptırmadığım için bu sene aob puanım 0,8 yerine 0,3 le çarpılacakkafa_ neredeyse okul puanım 30 puan düşecek buda hafife alınacak bir rakam değil bu seneki öss sınavına 10-0 yenik başladım yani anlıyacağınız bugün girdiğim öss sınavından bir beklentim yok merak ettiğim seneye(2010 da) gireceğim öss sınavında puanım normale dönecekmi yoksa her girdiğim sınavda 10-0 geridenmi başlıyacağım

Son düzenleme: 14 Haziran 2009
  2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Seneye normale dönmesi lazım. Ben 2005 girişliyim. En azından benim zamanımda öyleydi.

smltncr bunu beğendi.
  3. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    seneye normal alması gerekiyor...
    ya bende bu girdiğimden bisi beklemiom tahmin ediyorum ki say 1 den 380-400 yapanlar çok çıkar say 1 çok kolaydı. eksiklerim olmasaydı daha iyi olurdu. ikinci bölümden mat 2 den zorlananlar çok oldu. neyse seneye bakacaz artık bu sınavdan birşey olmaz gerçekten çalışıp

bir dahakine yapacağız inşallah

smltncr bunu beğendi.
  4. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    gerçekten öyleyse sleepy çok sevinirim hatta şöyle diyim bu forumda ki en mutlu insan ben olurum bu konuda kesin bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba :)

savaşcı özellikle mat-2 çok zordu türkçede son 3-4 öss ye gere ağırdı ...inşallah istedğin bölümü tutturusun başarılar :)

5. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 1 yıl düşüp sonra düzeliyor diye biliyorum.

smltncr bunu beğendi.
  6. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Üzülmeyin

Benim bilidğim kadarıyla da normale dönmesi gerekiyor önümüzdeki yıl :)
    Siz moralinizi bozmayın, hiç bir zaman hiç bir şey için geç değildir.
    Çalışın ve başarın; bu kadar basit.
    Aslında hayatın temeli bu !
    Her zaman mevcut şartlarda kurtarılacak bir nokta vardır.
    Yeter ki isteyin, kendinize güvenin ve "adım atın" ;)
    Gerisi yalan !
    bench_O

smltncr bunu beğendi.
  7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    arkadaşlar sağolun moralimi yerine getirdiniz :) eğer gerçekten bu sene puanım normale dönerse kazanacağımdan %100 eminim bu öss den aldığım puan 243 puan aldım hesaplarıma göre ama okul 30 puan veriyor buda napıyor 273 puan ... elde var sıfır..

8. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bi daha ki sene böyle olmayacak ama şimdi ham 243 aldıysan bi daha ki seneye ham 273 puanda alabilirsin + orta öğretim puanı çok spüper olur bence... coşarsın bi daha ki snene
    bidaha ki sene değişiyor sistem ama bilen adam için bir şey değişmez ....

Setenay ve smltncr bunu beğendi.
  9. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    seneye 1 den fazla sınav olucakmış sanırım pek ayrıntılı bilmiyorum ama .... :) öss her sene işleri dahada zorlaştırıyor ..

10. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bende 2005te ilk girdiimde yeditepe üni uluslararasi tic ve işletmecilik kazandım ancak 4 yılda bir ilerme kaydedemeyince bügün tekrardan girdim ecel terleri döktüm sistem bizimkine göre değişikti tabi

Puanlar düşücek diyorlar hem az kişi girdi hem vakif ünilerin kont. arttı hemde zorular zordu bakalım 3-5 puan düşerse süper olur

11. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    2010 yılında yapılması öngörülen bir takım değişiklikler kesinlikle öğrencinin lehine olan değişikliklerdir. Bu nedenle ÖSS değişti diye hemen panik yapmayınız. Öngörülen değişiklikler ;

Yükseköğretime Geçiş Sınavı : Nisan ayının başlarında yapılması düşünülüyor. Orta öğretimde okutulan ortak derslerin yükseköğretim açısından temel ve belirleyici olanlarından soru sorulacak. Yani 9. sınıf konuları ağırlıklı olacak. Bu sınavın bir baraj puanı (165 puan tahminen) olacak ve barajı geçen adaylar diğer sınavlara girmeye hak kazanacaklar. Birinci aşamadaki sınavda alınan dereceyle Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) programları, meslek yüksek okulları ile bazı lisans programlarına girilebilecek. Meslek yüksek okullarına sınavsız giriş için çalışmalar devam ediyor.
    Lisans Yerleştirme Sınavları : Haziran ayı sonunda yapılması düşünülmekte.
    Lisans Yerleştirme Sınavı 1 : Matematik, Geometri Sınavı
    Lisans Yerleştirme Sınavı 2 : Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji Sınavı) Lisans Yerleştirme Sınavı 3 : Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya 1 Sınavı Lisans Yerleştirme Sınavı 4 : Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya, 2, Felsefe grubu) Sınavı Lisans Yerleştirme Sınavı 5 : Yabancı Dil Sınavı
    "Lisansa Yerleştirme Sınavlarında alınan puanlar : Matematik-Fen (MF), Türkçe-Matematik (TM), Türkçe-Sosyal (TS), Yabancı Dil (YD) olmak üzere dört grupta hesaplanacak.
    Bunlardan Matematik-Fen (MF), grubu puan için : Matematik, Geometri ve Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji) Sınavına girilmesi şarttır.
    Türkçe-Sosyal (TS) grubu puan için Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya 1 ve Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya 2 Felsefe Grubu) Sınavına girilmesi şarttır.
    Türkçe-Matematik (TM) grubu puan için Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya 1 ve Matematik, Geometri Sınavına girilmesi şarttır.
    Yabancı Dil (YD) puanı için sadece Yabancı Dil Sınavına (LYS 5) girilmesi şarttır.

Alıntıdır:http://www.2010oss.com/index.php?op...de-5-sinav-var-pank-yok&catid=1:2010&Itemid=3

arkadaşlar 2010 öss hakkındaki görüşleriniz nelerdir sizce iyimi oldu böyle olması kötümü oldu. Bana sorucak olursanız böyle daha iyi oldu sınav esnasında kafamız daha az yorulacak olucak her sınav için farklı farklı derslerden giriliyor 1 kere giripde 3 saat sınava girmekten iyidir

Son düzenleme: 15 Haziran 2009
  12. One-Way

One-Way Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    İlk girdiğim sene istemediğim bölümü yazıp kazanmış ardından okulun hazırlığını okuyup ayrılmıştım, yani kazanmış oldugunuz senden sonraki sene herhangi bir yeri işaretleyip yerleştirilmezseniz yani bu sene herhangi bir yeri kazanmazsanız sonraki sene puanınız kesintisiz bir şekilde eklenecektir.

Kazandığım okulun hazırlığını okuyup bıraktığımdan, istediğim bölümün hazırlığından muhaf tutulmuştum. Buda bir avantaj idi. Sonraki sene kesintisiz puan ile işaretleme yapmıştım.

smltncr bunu beğendi.
  13. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Seneye ikili sistem olacağı doğru. Bunu bir çok yerde + tanıdıgım öğretmenlerden duydum ki bence aslında daha iyi. Çünkü ilk sınavda herkesle yarısırken ikinci sınavda sadece sizin gibi okumak isteyenlerle yarısıyorsunuz. Yarıstıgınız kisi sayısıa zalıyor. Çünü sadece ilk bölümden sınava giren sayısı cok. İkincisi ise eğer bu sene barajı geçersen kesinlikle ama kesinlikle tercih yap. Şuan sadece benim tanıdığım12 kişi öylesine sınava girdi. Bu sayının türkiye capında 10000 den fazla olabileceğinide unutma ayrıca. Hem öss'de ne zaman ne olacagı belli olmuyor. Taban puana falan aldırıs etme. 20-30 puan üstünü mutlaka yaz. En azından ben öyle yapıcam kesinlikle :)

smltncr bunu beğendi.
  14. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    turkiyede okumak ta cok zorlasti artik
    insallah hersey yolunda gider kafaya takma hersey duzelir smltncr

smltncr bunu beğendi.
  15. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Böylece sene kaybından da kurtulmuş oldunuz. Tebrik ederim akıllıca bi yöntem izlemişsiniz.

Sayfayı Paylaş