20 ytl /kg Çok Ucuz Protein ???

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nicknick tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sn. forum üyeleri, son mesajı 2006 yılında atılmış bir konuyu okuduktan sonra buraya sorma ihtiyacı hissetim. Forumun tecrübelileri 2 sene önce BBA Lactalis diye dünyaca ünlü bir gıda firmasının beslenme ürünlerini (%80 ve %90 isole proteinler) bulmuşlar, Tandem gıda Beşiktaş. Yazılmış çizilmiş çok fazla başlık var ama nedense 2006 yılında konu kilitlenmiş ve birdaha konusu açılmamış.

O zamandan beri ürünü kullanmaya devam eden varmıdır aramızda?
    Kg. 20 ytl 'ye dünya devi bir firmanın ürettiği ürün kaçırılmaz, eğer hala tavsiye eden varsa , tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Benim tahminim kullandığım tatsız, katkısız GNC whey ile çok yakın bir bileşim çıkacağı yönünde, GNC whey zor karışır, dişe sakız gibi yapışır. Protein aldığınızı hissedersiniz yani. GNC bileşimi %75 proteindir , ayni düşüktür. üstelik 680 gr 50 ytl gibi fiyata satılıyor.
    Yani Tandem şirketinin sattığı ürünün kalitesi doğruysa ne büyük bir fırsat olduğunu varın siz düşünün. Hala ucuz olsun diye yerli markaların başlıklarının açıldığını ve 2006 'dan beri bu konuda yazılıp çizilmemiş olması umutlarımı azaltıyor ama Allah 'tan umut kesilmez.
    Herkese sağlıklı günler, iyi çalışmalar

Orjinal Konunun linki burada:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ucuz-protein-t4041.html

2. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tandem gıdayı aradım, ürün %80 kg 30 ytl olmuş . %90 olan 40 ytl.
    1 'er kg paketlerle satılıyormuş artık ama fiyat artışı üzdü tabi.
    Dedğim gibi olumlu olumsuz feedback verilirse çok yardımcı olur.
    Tekrar GNC almaktansa bunu alırım belki.

3. max_rep

max_rep Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    1 yıl kullandım.gerçekten ii bir protein kaynağı.Bir kereliğine optimum denemek için aldım eğer hoşuma gitmez ise tekrar tandem den alıcam.Suyun içine koy 1-2 dk karıştır kaşıkla sora elleme 5dk sora kendiliğinden sıvı yağ gibi erdiğini görürsün

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    %80 whey içereneni almayı düşündüm. Telefon ettiğimde bana 1kg 25 ytl demişlerdi. Giresun'da olduğum için protein işini askıya aldım. İstanbul'a gidince bizzat inceleyeceğim ürünü.
    Bir de kişisel bir durumdan bahsetmek istiyorum: Ben satıcının tavrını beğenmedim. Kendisiyle e-mail aracığıyla bir defa irtibat kurabildim; bana tüm ürünlerin fiyatını içeren bir tablo gönderdi. Daah sonraki maillarıma karşılık vermedi. Telefonla aradım: benimle zorla konuşur gibiydi. Yani " alırsan al almazsan alma" der gibiydi. Ben de haliyle satıcıya paraya doyduklarını ve insanların ilgilisinin bu tavra neden olduğunu söyledim. Telefonu suratıma kapattı :D
    Ayın 20 sin'de İstanbul'a gidip bizzat görüşeceğim. Bakalım iletişimimizde bir değişme olacak mı.

antalya_07 bunu beğendi.
  5. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Ben firmadan memnunum, kendim bizzat gidip aldı9m, çok da ilgilendiler, beraber manzaraya karşı da çay içtik. Paranız varsa Whey İsolate alin.

6. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Bu üründen bende 5 kg aldım kullandım protein ..Satıcıyla ilgili bir problemim olmadı gayet samimi insanlardı. salvadore_xp bu adamlardan sıradan supplemnt satıcıları gibi pazarlama stratejileri bekleme normalde bu adamlar toptancı bu proteinler gıda sektörüne hitap ediyor. Sanırım ilk olarakta biz alıp kullandık bu ürünleri. HSD saolsun. ürünün kalitesine gelirsek bildiğin whey protein diyebilirim ilk aldığımda test için bir kerede 100 gram aldım bir seferde sivilce doldu alınım . Normal kullanımlarda böyle bir sorun yok tabi. Ürünün işe yarayıp yaramadığını test etmek için yaptım bunu.

7. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    yazılanları okuduktan sonra
    waay be dedım kendıme benım boyle bır olaydan nasıl haberım yok dıye
    konuyu tekrar acan arkadasa ayrıca tesekkurler bu arada

8. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    sankı bana egg daha ıyı gıbı geldı
    verdıkleri içeriğe göre ?

9. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnız arkadaşlar memnunum kullanıyorum diyenler aldıkları fiyatı da yazsınlar lütfen. Bana telefonda 30 ytl dendi, yukarıdaki arkadaş 25 ytl denmiş. Anlık duruma göre fiyat söyleniyorsa iyi değil, bir lakayitlik var durumda.
    mümkünse herkes tandem 'i arasın fiyat alsın.

25 ytl olsa tadından yenmez diyorum ben, metabolizmaya karışım hızları arasında fark olucağını sanmıyorum %80 oranlı olan alınabilir. Bu aralar bana acil lazım, 650 gr GNC 'ye 50 küsür bayılmak zor geliyor arkadaşlar.

10. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ben alma derim, çünkü cok fazla laktoz var ve haddinden fazla köpürmeye yol açar bu, bu yüzden hep whey dibe çöker...ve cok ugrasırsın tamamını içmek için....bence onu alacagına az daha para topla hardline 3.5 kg whey pro lardan al ..ölçekler küçük ve protein kalitesinin yeterli oldugunu düşünüyrm....

11. udoka

udoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sanırım süt tozu satışı da yapılıyor,yağsız süt tozunun protein değerini bilen varmı?

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hala süt tozuyla mı ugrasıyorsun sen?....:S:S...

13. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Hardline zaten Tandem'den concrete alıyor. Laktoz intoleransınız varsa en iyi çözüm isolate.

zumruduanka bunu beğendi.
  14. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    peki hocam isolate de köpürmez o zaman fazla değil mi?

15. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bozokaydın 'ın attığı mesajla birlikte ben ikna oldum. Forumda daha çok tanıtabilseydik, en azından bize özel bir indirim yaptırabilirdik belki. Ben 1 kg %90 alıp deniyeceğim, şimdiye kadar GNC dışında ürün kullanmadım, ama optimum vs. tat olarak kıyasladım. Tahminim GNC gibi tatsız ve kendini belli eden bir doğallığı varsa , bu fabrika/ürünün dünyada kısıtlı yerlerde üretilip optimum vs. gibi bir sürü şirket tarafından paketlenip marka basıldığına emin olucam. Gelişmeleri yazarım.

Edit: Zaten bir sürü markanın kendi başına bu kadar çok ürün grubunda üretim yapması mümkün değil özellikle günümüzdeki global rekabet koşulları içinde. Spesifik olucak ama daha önce hardline 'mı neydi yerli bir marka varmış, onun bölge temsilcisi yazmış forumda, dünyada 4 üretici varmış whey alanında. Acaba bu şirketler hangileridir bilen var mı? BBA Lactalis firmasının hangi whey markalarına üretim yaptığını bilmek çok rahatlatıcı olurdu.

Son düzenleme: 5 Haziran 2008
  16. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    nicknick aynen dediğin gibi aromasız ve dediğin gibi bir doğallığı var. %80 likten kullandığım zaman çok fena gaz yapmıştı bana yani katlanılmaz gibi değildi ama rahatsız ediyordu tabi toplum arasına çıktığınız zaman :p

Bozokaydin'in dediği isolate kullanılabilir, iyi bir tercih olur heralde ancak kilosu 40 lira olduktan sonra başka alternatiflerde bulunabilir tabi çünkü aromasız bir ürünü içmesi bi zaman sonra sıkıcı oluyor ve aksamaya başlıyor içimleriniz birde %80 liğin karışımı biraz dert.

bozokaydin bunu beğendi.
  17. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sn. zuzu , kg 'mı 40 ytl 'ye yakın alternatf olarak ne önerirsiniz.
    Ben piyasada bu ucuzlukta ürün göremiyorum çünkü.
    Bendeki GNC toz bitmek üzere ve direkt yazılmadığı için sonradan farkettiğim bir detay, GNC de bile %75 protein oranı varmış Üstelik ataeş pahası (680 gr kutu , indirimde 50 küsür ytl)

Tahtakaledeki meşhur eczaneye gittim, 900 gr 80 ytl markalar, weider vs. 50 ytl olan vardı abi dedi, marka sordum hiç duymadığım markalar. Hardline vb. bile ateş pahası. Ki araştırıyorum, yerli yabancı markaların üretim tesislerinden hazır alıp bir kaç iave işlem ile ambalaj ve marka basıp piyasaya sürme olayı varmış.
    Bahsi geçen ürün BBA Lactalis denen Süt ürünler DEVİ 'nin protein alanında çıkardığı 2 üründen biri. En azından ürün bana gelene kadar araya başka bir ambalajlayıcı marka ve katkı kaygısı oluşmuyor.
    Herkese iyi çalışmalar.

18. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğin gibi başka katkı maddelesi falan yok ancak saydığım dezavantajlarıda var bu ürünün. Bu özellikler belki sizin için sorun olmayabilir o zaman sizin için çok iyi bir ürün ve şanslısınız bence ancak laktoz ve karışmama olayı beni çok rahatsız etti. Ki laktoza karşı toleransım vardır günde 1-1.5 litre süt içsem farkına bile varmazdım. Sonrasında ürünü bitirene kadar bayağı uğraştım.

Eğer büyük gramajlı tozlara yönelirseniz bazen açık arttırma sitelerinde görüyorum ve mümkün olduğunca protein ihtiyacımı oralardan karşılıyorum. Hesapladığım kadarıyla 55-60 liraya geliyor optimum marka bir tozun kilosu. Konumuz optimum değil karıştırmak istemem ama benim için 15 liralık fark içemiyeceğim bir ürünü almamam için önemli bir fark değil. Sonuçta 20-30 gün idare ediyor 5 lbs bir protein tozu.

19. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    siz de haklısınız tabi, ama siz %80 mi yoksa %90 'mı ullanmıştınız. laktoz oranı açısından ikisi arasında çok fark var. Ayrıca bozok 'tan aldığım bilgiye göre %90 olanın protein sentezi ve kas hücresi yapımındaki etkinliği diğerine göre daha yüksek. Son olarak tr 'de yetkili distirbütor olmayınca içi rastgele doldurulmuş korsan ürün alma ihtimali midemi bulandırıyor. Burası Türkiye ve bazı gerçekler var.

Ben bugün %90 alırım, en azından GNc ile arasında fark varmı yazarım.
    Olabildiğince doğal yollardan protein alıyorum, daha önceden ek besinlere karşıydım hatta, whey dışında da sadece vitamin kullanırım , vücudun başka bir şeye ihtiycaı yok kesinlikle. Whey alma sebebim araştırmaların, egzersiz öncesi , sürecinde ve sonrasında yüksek hızda kana karışan proteinin etkili olması. İyi çalışmalar

20. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    %80 lik kullanmıştım. Şu an 2 haftalık bir whey stoğum var yaklaşık o süre zarfında ürün hakkında bir yorum yazarsanız sevinirim.

Ayrıca tandem'den ürünü alırsanız sorun yaşayacağınızı sanmam. Ha tabi açık arttırma sitedekilerindekilerden bahsediyorsanız ona bir şey diyemem, ancak işi garantiye almanın yolları var elbet :)

Sayfayı Paylaş