1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

20.gün

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve fade tarafından 31 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. fade

fade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben 23 yaşında 1.85 boyunda 88 kiloyum bu spora başlayalı yaklaşık 20 gün oldu sizden ricam genetiğim bu spora müsaitmi değilmi değerli yorumlarınız için bekliyorum şimdiden teşekkürler

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

resimlerim http://imageshack.us/photo/my-images/194/30122011380.jpg/

---------- Post added at 14:58 ---------- Previous post was at 14:55 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/403/25122011367.jpg/

2. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Genetiğin etkisi 20 günlük bir çalışma ile anlaşılmaz.

3. fade

fade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım peki nekadar süre lazım anlaşılabilmesi için ?

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sizinde vücudunuz normal insnalar gibi bu sporda vucut ayrımı olduğunu görmedim herkes yapabılır gelişmeleri zaman ıcınde görürsünüz süre vermek zor

bu senın çalışma şeklıne beslenmene ve dınlenmene bağlı olarak degışir.

5. fade

fade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BESLENMEM : O5:30 PROTEİN SHAKE
    07:00 5 yumurta beyazı ve yulaf karışımı omlet
    10:00 1 bardak yulaf 1 bardak yarım yağlı süt
    12:00 250 grm tavuk 1 tabak lapa pilav bol salata
    14:00 5 yumurta yulaf karışımı omlet
    16:00 antreman öncesi protein shake
    18:00 anreman sonrası protein shake
    20:30 250 grm tavuk 1 tabak lapa pilav
    22:30 1 bardak yulaf ve 1 bardak süt karışımı ve uyku
    beslenmem bu şekilde nekadar doğru nekadar yanlış bilemiyorum

6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Evet 20 gün yorum yapmak için çok erken; vücut daha şekillenmemiş bile...

Biraz şekillenmeye başlasa anlardık; genetik olarak neren kuvvetli neren zayıf, bir kritik çıkarırdık yatkınlığın için ama henüz mümkün değil...

Benim tecrübelerimden tavsiyem; protein tozunu bırak, illa suplement kullanacaksan amino asit tecih et çünkü yağlanman var protein tozu biraz yağlanmanı arttırabilir...

Ki bence amino içinde, genel olarak suplement için çok erken, ilk 3 ay doğal gitmenin faydasını ve anlamını sadece uyguladığın zaman daha iyi anlarsın...
    Vücudun önce antremanda verilen strese buna karşılık günlük alınan besin miktarına, ve buna göre oluşturduğu metabolizma hızına bir alışsın önce bir algılasın...

İlk aydan suplement kullanmak, 20 günde değişim beklemek...
    Bana acele ediyorsun gibi geldi biraz, alınmada yani ;)

Beslenmende de çok fazla hızlı Kh var birde üstüne protein tozu, protein kompleksine sokmazsın inşallah vücudu...
    Ben çok doğru bulmadım açıkçası beslenmeni, öncede dediğim gibi yağlanman mevcut bence bir ara onu da düşün...
    Göbek benim umurumda değil yeterki üstü inşaa edeyim diyorsan o zaman eyvalla programında hiç bir yanlış yok devam ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  7. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Hep nedense fazla protein kas olarak vücuda geri döner gibi yanlış bir yargı var, vücudunuz bu proteini kullanamadıktan sonra istediğiniz kadar alın hiç bir faydası olmaz. Üstelik bu beslenme size yağ olarak geri dönecektir. Bu tarz bir beslenme programının size hiç bir yararı olmaz. Proteini tadında bırakın, kardioya ağırlık verin.

3 ayda vücudunuz bu spora alışır, 6 ayda yavaştan şekle girmeye başlar. Ozaman ancak normal bir gelişimle kıyaslanarak denilebilir ki evet genetiğin iyi ya da değil.

Son olarak lütfen hedefleriniz ve sağlığınız açısından forumu araştırın, özellikle beslenme kısmını.

İyi çalışmalar.

Edit: 180-190 gr protein alıyorsunuz ki bu rakam çok ama çok fazla sizin için. Azaltmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme: 31 Aralık 2011
    Danny Boy bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yatmadan önce yulaf yemek en büyük hatan sabah kahvaltıda gönül rahatlığıyla tüket ama akşam sakın dırek yag olarak depo edılır akşam karbonhıdrat alma gün içinde alın

göbek bölgesinde yaglanma var beslenmeyı bıraz duzeltırsenız oda yavaş yavaş kaybolur

kılonuzun 1.5 katı proteın alsanız yeter kavaca 130 gr cıvarı yeterlı olur dıye dusunuyorum

ayrıca kahvaltıya lorda ekleyın süt yerıne aslında yoğurt daha faydalı olur

çok fazla proteın alıyorsunzu paranızı boşa harcıyorsunuz azaltın bıraz

ara öğünlere bıraz meyve koyun, sebze koyun, kuruyemiş koyun hep aynı tek çeşit beslenmeyle olmaz sağlıklı olmaz

Danny Boy bunu beğendi.
  9. AlwaysorNever

AlwaysorNever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Gece gece iyi güldüm ya 20.gün vay anasını. Ne çok yorulmuşsun , ne emek harcamışsın kardeş ya. (!)

10. fade

fade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet harcadım 96 kilodan 90 indim gülüncek birşey söylemedim kardeş

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

teşekkürler her tavsiyeniz mutlaka işime yarayacak ve ayrıca şuan hacim kazanmak amacım yaza kadar böyle devam edicem proteini düşürerek farklı besinlerle kombine ederek yağlı yemiyorum ama fazla protein alıyorum buda yağlanma sebebi olabilmiş

11. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Pozlarda eksik çok ayrıca fotoları düzgün ekleyelim

12. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle merhaba ,

Arkadaşların da dediği gibi 20 günde 1 ayda filan vücudunuzun gelişmesi yönünde -olumlu&olumsuz- veya genetiğinizin uygun olup olmaması hakkında bir yorum yapmak zordur.

Gelişimi anlayabilmek için en az 3 ay çalışmak lazım ki vücudunuzun idmanlara nasıl tepki verdiği ve sizin doğru yolda olup olmadığınız fark edilebilsin.

Şu anlık sizde gördüğüm göbekte yağlanma var , gelişiyim derken bu yağ oranını arttırmamaya dikkat etmelisiniz.

Mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye çalışmalısınız. Gelişmek için her önüne geleni yememelisiniz...

Beslenme konusunda ;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html
    bu linkten faydalanabilirsiniz. Bu programın aynısını uygulayabilir yada kendinize göre bu taslakta bir beslenme programı uygulayabilirsiniz...

Bu sporda amacınıza ulaşabilmek için öncelikle Sabıra sonrasında ise Beslenme-Dinlenme-İdman üçlüsünü bir düzene sokmanıza ihtiyaç vardır.

Spor hayatınızda başarılar ,

13. fade

fade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmemdeki önerilerinizi dikate alıcam ama verdiğiniz linkteki beslenme 70 kg için ben 88 kiloyum amacım bu kışı hacim kazanarak geçirmek yazında sıkı bi cardio yapmak şuan zaten yağ tuz vs kulanmıyorum ama hacim kazanmak için teavsiye edebileceğiniz temel yiyecek varsa söylerseniz sevinirim

Sayfayı Paylaş