2 yumurta icin kopek olduren caniler

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Chomoloko tarafından 14 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Mobilden yaziyorum yanlislarim olursa affola
    Bundan 3. Yil once buraya bizim mahaleye tatli kucuk bir kopek atmslardi..o zamanlar bu spora yeni baslamistim

ben o zamandan. Bu gune kadar her gun o kopegi. Besler ve. her gun sever ilgi gosteriyordm

Son bi yildir bu kopek bana cok alismisti.tabi bende ona...her idman cikisinda eve gelirken benim onume cikiyordu bende eve gelir gelmez yemek veriyordum karnini doyuruyordum..cogu sabah okula giderken hep onume cikar ustume ustume ziplar ve bende hemen eve doner yemek verip tekrar okula :).Bir kopege baska ne lazim. Karni tok ve birde sevgi sefkat gosterdin mi dunyalar onundur..

Benim icin bu kopek hayatim da cok seyi ifade ediyordu son. Bu 3 yil icinde. Ne kadar gelisme gosterdiysem ne kadar olcu aldiysam..hep bu kucuk kopek Hayatimin evresindeydi. Cok sevdigim sevgilimden ayrildiktan sonra da bu kucuk kopek vardi. vs

dusunsenize idmandan cikarken evden cikarken bu kopek hep sizi karsilasin ve size sevgi dolu gozlerle baksin :)
    Taaki dune kadar..50 metre yakinimda komsum var. Ve onlarin bahcesinde kumesleri var Dun tam. Evin anahtarini cikardim o sirada o komsu geldi "o kopegi ne yapacaksan yap bizim dun yumurtalarimizi yemis" ben napabilirim dedim simdi kopek de benim degil evde zaten kopegim var. Evdekiler izin verse onu da eve alacagim..

Dun arabayla eve geliyordum aksam ustu bu dedigim komsunun kocasi. Elinde ekmek var ve kopegi yanina cagiriyor gel yavrum. Fln diye..megerseki niyeti baskamis lanet olasi adamin

bugun idmandan geliyorum. Beni karsilayan bir kopek yok herhalde dedim baska bir yere gitmistir her aksam kapimin onune geliyordu dun aksam gelmedi...
    Bugun dedigim gibi eve geldim arkadasim geldi senin sokak kopegi olmus dedi?
    Copluge atmislar olusunu. .Dun o adamin elinde ekmek vardi..artik ne yaptiysa kopege
    zehirledimi bogarak mi oldurdu..benim icin artik boyle komsularim yok.. Nasil kiyarsin bu kadar mahsum bir canliya geberdin mi yumurtadan?kopek girmiyecek diyorsan bahcende acik yer birakmiyacaksin bunlarin bahcesi zaten her yeri. Acikti...

Gittim olusune bakmaya. gozleri acik kalmis inanin oluyken bile gozlerine baktigimda. o sevgi dolu gozlerini gordum o ustume ustume ziplayislari her idman cikisi benim onume cikmasi ve.benimle beraber gelmes bunlari onun gozlerinde gordugumde agladim ve su an bu yaziyi yazarken agliyorum inanin etrafimda insan denilecek bir kisi yok..yasiyorlar ama bosunacunku insan degiler. ..

Ne yaziki toplum aklini kaybetmis..
    Cok yazik gercekten yazik.

Son düzenleme: 14 Şubat 2013
    DeathProof ve Prqressive bunu beğendi.
  2. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Allah kahretsin bunları.Ben küçükken köyde yaşadım ve bizim köyde de yaşanmış bir olay yazsamı yazmasammı neyse söyliyim 4 yada daha fazla yavru köpek ortadan kaldırmak amacıyla çuvala koyulup nehire atılmıştı. Nasıl bir ruh durumuyduki ? Hala düşünürüm aklıma geldikçe...

3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Malesef kişilik sorunu yaşayan böyle insanlar ezikliklerini hayvanların üstüne kusuyor.

bu tip bir olaya canlı şahit olursam kesinlikle başım büyük belaya girer...

4. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Yemin ederim yerinde olsam 1-2 kep yumurtayı alır evlerine elime ne kadar gelirse yumurta fırlatırdım. yapardım yani cani, pislik herif!

al derdim kaç tane yumurtanı çaldıysa, kırdıysa. 2 Sene önce mahallemizde kimseye zararı olmayan, hoş, şirin bir köpeğe taş atıp; bacağını kıran birisinin kafasına taş attım. bende onun kafasını yardım. Böyle insanlara böyle muamele göstereceksin ki anlasın adiler

Son düzenleme: 16 Şubat 2013
    osvobay bunu beğendi.
  5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    genelde sokak köpeklerinin sonu böyle oluyor keşke sahip çıkabilseydin :(

6. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Bende 3 sene once ankarada bir kopek cetesinin toplu cesetlerini görmusdum mahalle esnafi yemeklerine zehir koymuslar yaklasik 8-10 kopek bir arazininn ortasinda olu yatiyordu simdiye kadarki gördugum en igrenc manzaralardan biriydi.Ertesi gun sorumlularinin taksiciler oldugunu duydugumuzda sabaha dogru bir gece yarisii duragi darma duman etmisdik baya bir zarara ugramislardir heralde fakat benim icin hayvana bukadar canice davranan insan dunyadaki en gereksiz varlikdir.Bazen elin kolun baglaniyor böylelerine oda en buyuk caresizlik...

osvobay ve themertyildiz bunu beğendi.
  7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Benim memlekette aynı şeyi kedilere yaptılar 10-15 tane kedi bahçede gözümün önünde 1 saat can çekişerek öldü sonra normal birşeymiş gibi çuvallara doldurup çöpe attılar 3 yıl falan oluyor 1 ay kendime gelememiştim üzüntüden. Ben insan olmaktan gerçekten utanıyorum kurunun yanında yaşın da yanmasını göze alarak insanlığın her türlü felaketi, her türlü belayı, her türlü cezayı hakettiğini düşünüyorum ayrıca bu sadece bir topluma özgü birşey değil aç internete bak hayvanlara neler neler yapılıyor zevk için köpekleri çatıdan atıp ayaklarını kırıp gözlerini oyanlardan tut hamsterları ezip evinde toplu mezar yapanlara kadar ne insanlar var en kısa zamanda hakettiğimizi buluruz inş. çünkü yaptıklarımız bardağı çoktan taşırdı.

Son düzenleme: 17 Şubat 2013
    themertyildiz bunu beğendi.
  8. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Allah belasını versin o köpeği öldürenin.

9. ugiican

ugiican Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Şikayet etmeni öneririm. Şu an evimizin önünde 6 ya yakın kedi 3 kadar köpek yaşıyor. Ve mahallece besliyoruz onları.

10. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Toplumumuz ruh hastası insanlarla dolu, bu davranışları cehaletle, eğitimsizlikle filan da bağdaştıramazsınız, bu apayrı birşey adilik, alçaklık, kanı bozukluk çok afedersiniz ********lik..

Aslında bu sadece küçük bi örnek, ülkemizde buna benzer yüzlerce olay yaşanıyor hergün, herşeyden önce anayasal olarak sokak hayvanlarını korumaya almak gerek, yani savunmasız bir hayvana zarar verebilecek kadar alçalan bir "insan"ın başının resmi olarak nasıl bir derde gireceğini bilmesi gerek..

Ayrıca ülkemizde hayvanseverliğin bi takım çalışmalarla daha çok halka yayılması ve elitist olmaktan çıkarılması şart, süs köpeğini kucağından indirmeyip yardıma muhtaç sokak hayvanlarına tukaka diyen ve hayvansever geçinen zihniyette bu işi baltalıyor..

11. amuyasvili

amuyasvili Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yaa böyle insanları öldürmek istiyorum ben. Gerçekten ciddi ciddi öldürmek istiyorum.
    Gerçekten çok üzüldüm. Ben de birkaç kere böyle kayıplar yaşadım. Sokakta baktığım köpekleri öldürdüler. Ama şöyle düşün, o köpek belki az yaşadı ama iyi yaşadı. Senin sayende. Kedi ve köpeklerin yemekten daha fazla ihtiyaç duydukları şey şefkat ve sevgi. Onları verdiysen dünyalar onun oldu. Yemek de verdiysen karnı doyuyorsa daha ne olsun. Senin gibi insanların çoğalması lazım. Bu açıdan düşününce insanın içi biraz olsun rahatlıyor.

12. osvobay

osvobay Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    23
    Bu tip olayları gördükçe ve duydukça istemeyerek de olsa "bizden adam olmaz" diyorum. Bir yıl , hayvanları koruma derneğinde genel sekreterlik ve üyelik yaptım, bir yıl boyunca cahil insanların nefretini kazandım..

Sayfayı Paylaş