2 Yıllık mı Açık Ögretim mi..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve modexl16 tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar artık karar vermeme 2 gün kaldı ama kafam çok karışık.Öss de istedigim puanı alamadım 4 yıllık bi yer tutmadı ve sınava bir daha girmeyecgim neyse.Meslek lisesi mezunuyum ve aslında 2 yıllıga gitmeye niyetim vardı ama açık ögretim le aynı şey oldugunu söyleyenler boşuna gitme diyenler var bir yandanda 2 yıllık da olsa git diyenler var off bi akıl verin siz olsanız ne yapardınız..:(

2. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar birde örgün ögretim den bahsediyorlar o tam olarak nedir açıklarsanız çok sevinirim bilgisizim malesef bu konularda..

3. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    2yıllık ön lisans mezunuyum bende ...yani lise mezunuyum ..2 yıllık üni.leri üni.den saymadıkları için .. açık öğretim 4 senelik herhangi bişey oku çok daha iyi.. yada 2senelik hiç okuma..
    bunun için ayrı bir başlık açmana gerek yoktu ama ''öss'' başlığında yazabilirdin

Son düzenleme: 3 Eylül 2008
  4. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    2 yıllıkları saymıyorlar evet bende gidicektim gitmedim.
    açık öğretimi bitirebilirim dersen git.diplomanda eskişehir anadolu üniversitesi yazıyormuş zaten

5. ersinm

ersinm Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Örgün öğretim demek üniversiteye giderek yani yerinde eğitim almak demek açıköğretimin tam tersi diyebiliriz.Bende teknik lise bitirip iki yıllık kocaeli üniv bilgisayar teknolojisi ve programlama okudum.Sonrada 1 sene hazırlık okuyarak 3.sınıftan aof işletmeye geçiş yaptım.Sonuç olarak elimde hem bilgisayar teknisyeni diplomam hemde 4 yıllık işletme mezunu diplomam var çift üniversite okumuş gibiyim.Kısa dönem askerlik için başvurdum yakında gidicem.Yani kısacası önünde aofye gidip 4 yılda işletme diploması almak ve 2 yıllığa gidip 5 yılda çift bölüm ve diploma mezunu olmak var.Bana ikincisi mantıklı geldi.

kimodedim ve josef_1531 bunu beğendi.
  6. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sene aynı durum benim içinde geçerliydi. Bende bir çok iki yıllık üniversite tutturdum fakat AÖF ' nin daha mantıklı olduğuna karar verdim.

7. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    her ikisinide okumuş biri olarak aöf daha mantıklı...illa iki yıl okuyacağım diyorsan iki yıllıktan'dan 4 yıllık aöf bölümlerine geçebileceğin bir alan seçersen bir taşla iki kuş vurmuş olursun...2 yıllık bir okul yerine belediyelerin düzenlediği meslek edinme kurslarını takip edip aöf'de okumak bence bu senin için en uygunu...

8. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ersinm hocam aslında benim kafamdan geçen de oydu 2 yıllık bitirip açık ögretime geçip 4 yıllık diploması almak.Peki iki yıllık dan sonra aöf ye geçmek için hazırlık okumak şart mı ve oda örgün ögretim şeklinde mi..Saygılar..

9. ersinm

ersinm Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    2 yıllık bitirdikten sonra aofde sadece işletme ve iktisat bölümlerine geçiş yapabiliyosun.2 yıllıkta okuduğun bölüme bağlı olarak hazırlık okuyup okumayacağın belli oluyor.Uzaktan yani açıktan okuyosun.Senede 4 gün sınavları var sadece öss gibi.Yani hem okuyup hem çalışman mümkün.Hazırlık sınıfında 2 yıllık okulda görmediğin 4 adet dersi görüyosun.Ama dediğim gibi hazırlık okumadan da direk 3e geçebileceğin bölümler var.Bunu öğrenmenin en iyi yolu en yakındaki aof bürosunu telefonla arayıp okuyacağın bölüm hakkında bilgi edinmek.En avantajlı yanı ise 4 yıllık okula geçerken hiçbir sınava girmiyosun.Sadece form doldur ve işlem tamam yani sınavsız 4 yıllık yatay geçiş diyebiliriz.

modexl16 bunu beğendi.
  10. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    her iki yıllık da aman dikkat!!!
    bilgisayar programcılığı yazdın diyelim işletmeye ya da başka bir aöf'e geçiş yapamazsın! eşdeğer olmalı mesela 2 yıllık turizmden 4 yıllık iktisat ya da işletmeye geçiş yapabilirsin...

11. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    sovereign;Açık öğretim neden bitirilmesin,Çokmu zor?
    Arkadaşlar,Liseyi orta seviyede, yani takıntısız bitiren arkadaşlar
    Açık Öğretimi çok rahat bitirebilirler,fakat liseyi takıntılı geçen arkadaşlar Üniv'dede takıntı yaşayabilir, fakat eminimki geçilir,
    o kişinin sabır ve azmiyle alakalı bir olaydır..

modelxl16,nickli arkadaşımız ve bu konuyla alakalı diğer üye arkadaşlarımızın, bu şekilde yaparak şevkini kırmış olursun
    Bir tek Eskişehirde olduğu için Eskişehir Üniversitesi yazar...

ersinm,Kesinlikle seninle aynı düşüncedeyim, ikinci seçenek daha mantıklı..thums:

Saygılar...

12. Hulk

Hulk Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Acık öğretim bitirmesi kolay evde calısara mezun olabilirsin.Askerdede saygı görürsün 4 yıllık mezunu diye.Ama acık öğretim diye yatma imkanın varsa ingilicez bilgisayar kurslarına git yoksa ufakdan bi yerlerde calısırsın sigortan ödensin.Bu devirde en büyük başarı emekli olabilmektir.Başarılar

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Eylül 2008

Sayfayı Paylaş