2 sene fitness+vg (kickbox a hazırlık)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve saygin123 tarafından 12 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. saygin123

saygin123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle iyi akşamlar burada sizlerden bir konuda öneri bekliorum. 2 sene sonra Kick box'a başlamayı dusunuyorum o sureye kadar bodybuilding ve fitness yapmayı dusunuorum kondisyon açarak kas arttırarak veya kasları güçlendirerek. Haftada 3 gün gidebileceğim varsayılırsa sizlere göre nasıl bir program izlemeliyim ve neler yapmalıyım. Teşekkürler yorumlarınızı bekliyorum.

2. Ko

Ko Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyem kick box konusunda tecrubeli bi hoca ile konuşman..kickbox'u ciddi anlamda yapıcaksan fazla kilo almaman yani vücud yağ oranının düşük olması gerekiyo ( bi dönem box'la bende uğraştım ) yineleyerek söylüyorum burda alıcağın program tavsiye vs fitness yönünde olucaktır gidip kick boxla uğraşan birinden yardım al derim

saygin123 bunu beğendi.
  3. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Ben 2 sporuda yapmış biri olarak sana VG'de fitness'e yönelik bir program izlemeni öneririm VG ve Kick Boks çok farklı sporlardır VG'de beyaz kas çalıştırırsın Kick Boks'ta kırmızı kas.Ben bildiklerimi söylüyorum bir yanlışım varsa kusura bakamyın.Beyaz kas sana kuvvet verir.Kırmızı kasda damarların arasında bulunur dayanıklılık verir.Yani bunu sen bilirsin artık fazla kilolu olmamanı tavsiye ederim olsanda yani ordaki antrenmanlar bayağı bir terletiyor çok kolay kg verirsin ben sana biraz kuvvetlendikten sonra VG'de fitness ağırlıklı çalışmanı öneririm zaten 2 sene yapcakmışsın vaktin yeter elbet buna.

saygin123 bunu beğendi.
  4. saygin123

saygin123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınız için teşekkurler evet bende onu düşünüyordum esneklikte lazım bir konuda galiba kondisyonda.

5. saygin123

saygin123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    up +
    tavsiyelerinizi bekliorm

6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    gkn verdiğin bilgiler hatalı kırmızı kaslarla beyaz kaslar dediğim gibi değil çok farklıdır. mesela omuz ve calflar beyaz kas gögüs biceps kırmızı kastır. fitness kavramıda çok göreceli mesela kimi 15 tekrar yapar fitness der ki mi 10 tekrar yapar fitness der. kick boks yapılacaksa amaca yönelik çalışma önemli bokstada dönem çok önemli ya da amaç. mike tyson la ı ele alalım. adamın kaslı bir vücudu var. ona göre bu kaslar o kadar enerji harcar. genelde maçlarına bakın ilk birkaç raundda rakibinin işini bitirir uzayan maçlarda kaybı çoktur. elbette boksta bir strateji işi. sadece iyi dövüşmekte yetmez iyi bir vücutta gerekli. sadece iyi vücutta yetmez iyi dövüşmekte gerekli.

7. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    kick boxing yaparsan body yapamazsın.body yaparsanda kick yapamazsın.Yani 2spor yaparak gelismek cok zordur bence birini yap yeter

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    her ıkısını yapanlarda var profesyonel sporcu olmıcaksan kıckboxu kondısyon ıcın ve kendını savunmak ıcın hareket ıcın yapabılırsın dıger gunde body tabı oyle vucut hacım alması cok zordur kıckbox yuzunden ama ıyı besslenmeyle fıt olabılırsın.

9. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Her body yapan illa bir dövüş sporunuda yapmayı ister genelde. Kick box' u kafana koyup yapacaksan bir kere body i unutcaksın.
    Neden mi ?
    Sikletini korumak zorundasın, kilo almamalısın. Body' e şöyle gidersin. Belirli bir vücut (sikletindeki vücut) yaptıkdan sora fitness tarzı devam edersin etmek istersen. Eğer sikletini yakaladıkdan sora bırakcaksan maç ayları yaklaştığında kasları açmak için gidersin. Zaten kick box idmanları asker eğitimi gibidir çok yorucu ve güç kazandırıcıdır. Body' deki forumundan kolay kolay düşmezsin. 2 yıllık body' den sorada box zor gelebilir. Açma germe, kondüsyon zorlayıcı olabilir.

10. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kendini çok yorma Fitness antrenmanlarında çünkü yeterli enerji ve gücün olmazsa , Kick boksdan verim alamazsın diye düşünüyorum.
    Ama gene kendi bileceğin bişey Fitnessda normal kaldırabiledeğin seviyedeki ağırlıklara yönelirsen bi sorun meydana gelmez sanırım .

Sayfayı Paylaş