2 resim arasındaki kanatların farkı nedir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ByVendetta tarafından 4 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar uzun süredir merak ediyorum,şimdi resimlerle kendi sorunumu dile getirmeye çalışacağım,bildiğiniz üzere üçgen bir sırt beli daha da zarif gösterecektir fakat geçenlerde aynada kanatlarıma bakarken bir sorunun olduğunu fark ettim,sorun şuydu:Kanatlarım orantısızdı biraz daha açacak olursam,sağ taraf belden başlayıp koltukaltına kadar gidiyordu ve güzel bir görüntü sergiliyordu tıpkı bu resimdeki kanat gibi(noktayla belirttiğim yerden itibaren başlıyor fakat diğer resme de bakın lütfen):

Dikkat ederseniz noktayla belirttiğim yerden itibaren üçgen bir şekilde yükseliyor ve güzel bir görüntü oluşturuyor.(Sağ tarafımda aynen bu şekilde)

Bu resimde ise sanki direk koltukaltında başlıyor ve biraz daha yukarıda bitiyor yani benim sol tarafım gibi.

Şimdi sizlere sorum bu iki yerin birbirinden farkı nedir,biri sırt biri,kanattır deyip geçmeyen açıklama istiyorum lütfen(bu konuyu uzun süredir araştırıyorum fakat tam bir sonuç alamadım)ve ayrıca bendeki bu orantısızlığı nasıl gidereceğim?

2. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar olasılık var bilmem ama benim gelişmeyen tek yerim kanat kaslarım nerdeyse.Bir türlü 2. resimdeki gibi yapamıyorum.Genetik olabilitesi yüksek

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

Ne kadar olasılık var bilmem ama benim gelişmeyen tek yerim kanat kaslarım nerdeyse.Bir türlü 2. resimdeki gibi yapamıyorum.Genetik olabilitesi yüksek

3. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    ''Genetik oabilitiesi yüksek'' cümlesi kendiniz için miydi?Eğer benim içinse:genetik olması imkansız çünkü sağda zaten istediğim gibi ama sol tarafım istemediğim gibi(konuda belirttiğim gibi)

4. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Özür dilerim gözden kaçırmışım gece haliyle.Vücut duruş bozukluklarından tut pek çok nedenle bazı kaslar orantısız olabiliyor benimde sol göğsüm sağ göğsümden çok ufak daha küçüktür.Ve karın kaslarım sol taraf sağ tarafa göre biraz daha iyidir.Zamanla kaslar birbirlerine orantılı hale geliyor vücut geliştirmede.

5. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Özür dilemenizi gerektirecek bir durum değil,ne demek.Ayrıca biraz daha dikkat ettim de gittikçe sol tarafta toparlanıyor yakın bir zamanda eşit hale geleceklerini umuyorum. :)

6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    hareketlerdeki yanlışlardan kaynaklanabilir şöyleki;
    sizfarkında olmadan barfikste sol kolunuza daha fazla güç veriyorsunuzdur veya rowlarda her iki kolu farklı açılarla çekiyorsunuzdur buda 2 kanadın farklı açılardan vurulması sonucu bu şekil almış olabilir.

ByVendetta bunu beğendi.
  7. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Sanırım haklısınız hatta sanırım değil haklısınız çünkü dikkat ettim de hakikaten sağ tarafım sola oranla güçlü ve hareketin yükünün büyük bir bölümünü sağ tarafım kaldırıyor artık sola yüklenmeye başlayacağım,teşekkürler yorumunuz için.:)

8. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    aynı sorun bende de vardı bende solak olduğum için sol kanat sağa göre daha hacimliydi ama iki el tutuş hareketlerini azaltıp tek el hareketleri artırdım ve zorlayıcı çalıştım.şu anda gözle görülür bir fark yok.

9. Unchained

Unchained Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Cable Rowing yapın uzun barla, biraz hafif kilolarda çok tekrar yapmanızı önerebilirim. Cable rowing'i pull down'ın kısa barıyla değilde uzun bir barla her iki makineyi kullanarak yapmanız daha fayda sağlayacaktır. Elbette geniş tutuş.

ByVendetta bunu beğendi.
  10. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Önerinizi aldım umarım işe yarayacaktır. :)

11. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Basit gelebilir ama duruşunuzdan kaynaklanıyor olabilir. Sağ ve Sol kollarınızı eşit seviyede kullanamadığımız için tam olarak istenilen duruşu sağlayamama durumları olabiliyor. Eminim arkadan bakıldığında gayet hoş bi görüntü vardır. Sorun arkadaşlarınıza bence en garantisi

Sayfayı Paylaş