2 haftalık vg, yağ yakımı(l-carnitin)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve SynC tarafından 28 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SynC

SynC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba değerli arkadaşlar,

2 haftadır vg yapıyorum. Yaş 19, boyum 1.77 kilom 71.

Boyuma göre kilomun normal olduğunu düşünüyorum fakat Tüm yağlar göbek,kalça,basen muhteşem üçlüsüne toplanmış durumda:D o yüzden ağırlık antrenmanından sonra 30 dk kardio yapıyorum. benim için şu 2 soruyu cevaplarsanız iyi olur:)

1)Yağ yakımını artırmak ve antrenmanlarda direnç sağlamak için l-carnitine kullanacağım. Fazla bilgim yok. Bilirsiniz şu zırt pırt internette dolaşırken çıkan haptan almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz daha faydalı bir l-carnitin çeşidi var mı?

2)Ben salona bir gün gidiyorum bir gün gitmiyorum. Gitmediğim günler oruç tutuyorum. Dolayısıyla bu hapı alınca 1 gün içip 1 gün içemeyeceğim. Bu durumda yine de hapın faydası olur mu?

2. anl1717

anl1717 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    l carnitini spordan yarım saat önce alırsan faydasını görürsün ama bu bünyeyle alakalı birazda kiminde olumlu sonuç verirken kiminde işe yaramıyor.ayrıca agırlık antremanından sonra kardiyo yapmak kas kaybına neden olur forumdada bu konuda yazılar var agırlık günlerinde kardiyo yapıcaksan hafif yogunlukta ve antremandan önce olmalı.hem beslenme programını falanda yazarsan daha detaylı yardımcı olunur sana burda. kolay gelsin

3. SynC

SynC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkürler. Beslenme konusunda zararlı şeyleri(gazlı içecekler, aburcubur, yağlı yiyecekler vs.) uzak duruyorum. Protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Öyle sabah şu kadar gr şundan ara öğün şu kadar gr şundan gibi bir beslenme yapmam mümkün değil.

Kardioya gelince biraz araştırdım kesin bir şey yok. Kimisi antrenmandan sonra daha faydalı diyor kimisi ayrı gün yapılmalı diyor. 4 gün gidip 3 gün ağırlık 1 gün kardiyo yapmaya karar verdim. Dediğiniz gibi 1 günde antrenmandan önce kardiyo yaparım. carnitin hap siparişi de verdim inş. faydasını görürüm.

4. brhmcr

brhmcr Guest

6 ay düzenli spor ve beslenme programı yapmadan suplement alımını önermiyorum.

5. SynC

SynC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Araştırdım l-carnitinin zararı olduğunu duymamıştım. benim duyduğum diğer ek gıdalar gibi değilmiş. genel kanaat faydası olur zararı olmaz yönünde. Aspirin gibi:D yanılıyor muyum?

6. brhmcr

brhmcr Guest

Ben ek besinlerin zararı olduğunu söylemedim, ayrıca L-carnitine neyse diğerleri de o, yani abartılmadıkça ve sağlık problemi yoksa sıkıntı yaratmazlar. Aspirin ilaçtır ve kim ne derse desin yan etkileri doğabilir.Bizim burdaki tavsiyemiz ilk 6 ay kendi kapasitenizi görmeniz, beslenmenizi düzenlemeniz ardından gerekirse ek besin almanız, aksi takdirde paranız idrar yollarınızdan atılacaktır.

7. SynC

SynC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeterince açıklayıcı, teşekkürler:)

8. SynC

SynC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Denemek için bu siteden sipariş vermiştim:

http://carnitineturkiye.com

Daha elime ulaşmadı sonradan pişman oldum aslında gidip bir sporcu dükkanından mı almalıyım diye bunun faydası olur demi internetten alınca dolandırılacakmışım gibi hissi var:)

Sayfayı Paylaş