2 gün oldu hala antreman yapacak duruma gelemedim

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve altec tarafından 14 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    bir süredir antremansızdım
    2 gün önce sıkı bir antreman yaptım. üst vücudum hamladı.
    değil antreman şınav çekecek durumum bile yok.
    size de olur mu bazen böyle?umarım perşembeye düzelirim de antremanlara başlarım

2. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    normal bir durum. Düzelmen belli değil.

3. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    bende bi sefer boş barla bile benc basamamıştım

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tip durumlarda ağrının geçmesini, düzelmeyi beklemek manasız.Ağrıyan bölgeniz hareket edemiyecek durumda olmadığı sürece düşük ağırlıklarla da olsa düzenli olarak idmanları aksatmadan devam etmek gerekir ki eskisi gibi tekrar düzene ayak uydurabilelim.

5. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    üst vucudun hamladıysa ve 2 gün salona gitmemişsen bugun bacak çalışabilirsin.

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Altec aslında en ideali belirli bir aradan sonra salona gidince %20 civarı az ağırlıklar kullanmak, hatta bu % 30 bile olabilir, tekrar sayısı da çok olmayacak ama, çünkü o zaman az ağırlık kullanmanın anlamı kalmıyor, vücuda ani yüklenmenin hiçbir faydası yok ama yaşadığın gibi yan etkileri mevcut.
    Tabii bu 4-5 idman aksattıysan böyle, 2-3 idman aksatınca insan bazen süper güçlü ve iştahlı oluyor, yani en önemlisi vücudumuzu dinlemek.

Bende dün mesela idman çok zor gittim, pazartesi zaten salona gidememiştim, dün de keyfim yoktu, bir gayret evde duş aldım, salona gittim, limitimin % 15-20'si atta çalıştım, çok güzel, keyif veren bir idman oldu, bacaklarım müthiş şişti, kendimi zorlasam %100 tempoda çalışırdım ama perişan olurdum ve bu hafta tüm idmanlarımı ya aksatır ya da çok tatsız geçirirdim, yeri gelince vites düşürmeyi bilmek çok önemli sporumuzda, iddia ediyorum bir çok insanın yerinde saymasının önemli nedenlerinden birisi 2 ileri 1 geri yöntemine yeterli önemi vermemesinden, sürekli ileri gitmeye çalışınca aslında bir yerden sonra vücudun kendini toparlama kapaesitesi iflas ediyor ve ambole oluyoruz!

Son olarak üst vücudun hala hamsa, born2win'in dediği gibi bacak çalış, aslında ham olmasındna bağımsız, sırada bacak idmanın yok mu senin?
    Yoksa bacakları ihmal mi ediyorsun?!!!

7. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    karasan olayı açıklamış, bazen vitesi geriye almak daha faydalı olabiliyor.antrenmanlara 1-2 hafta ara verince ilk ant. gününde bende de böyle ağrılar oluyor tabii bunun nedeni eski kiloları basabilmek amacıyla vucudu zorlamak..ama bu tatlı acı bir yandan da hoşuma gidiyor, kendimi iyi hissetiriyor.

Karasan bunu beğendi.
  8. omeralkan

omeralkan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    şağlık
    Yer:
    ankara
    geçmiş olsun umarım en kısa sürede salona geri dönüş yaparsın

9. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    ramazan bayram derken aksadı malesef benimde.
    şimdi toplamaya başlatım yavaştan ama bende altec gibi kollarımdan şikayetciyim.barfiks çekerken 6 8 10 diye gidiyordum şimdi 4 tane yapıp bırakıyorum.

10. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    geçmiş olsun..
    antremandan önce bir Aspirin ve daha sonra bir Aspirin biraz bu tür şeyleri azaltıyor.
    Vücudun salgıladığı asidler bu ağrıyı yapıyor. Vücut bu asidleri zaman geçtikçe daha iyi yenebiliyor ve spordan sonra ağrımız olmuyor.
    Benim tavsiyem ara verdikten sonra ilk bir iki hafta kesinlikle küçük kas çalışmayın! Büyük kas gruplarını çok hafif çalışıp bırakmak bu tür ağrılardan koruyor.
    selamlar

11. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler arkadaşlar bugün daha iyi hissetmeye başladım
    bacak antremanı yapmak lazım dediğiniz gibi böyle zamanlarda

Sayfayı Paylaş