2 Dumbell ile Halter arasındaki fark?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Aisken tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Aisken

Aisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,
    Bende iki adet 3kg lık dumbell
    2 adet 7&7 olmak üzere dumbell var vidalı
    Bir de düz halter barı aldım

Standing Barbell Curl yapıyorum halter ile şu anda.

Flexor'un verdiği dumbell programını 3kg lar ile yapıyorum.

2 tane ayarlı dumbell ile napabilirim şimdi. Standing Barbell Curl ile 2 dumbell ı yine halter gibi iki elimle birlikte kaldırsam aynı kasları çok mu yormuş olurum yoksa yapayım mı?

Yoksa ilk sağ kolu dumbell ile 1 set sonra sol kolla 1 set mi atsam ayrı kaslar ve daha iyi bir hacim mi elde ederim?

Araştırdım ama spesifik bir soru o yüzden soruyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleme: 12 Eylül 2012
  2. vforvendettaABS

vforvendettaABS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer yanlış anladıysam kusura bakma ama sanırım dumbell ı halter yerine (barbell curl yapılan bar ve agırlıklar) koymak ıstıyorsun o zaten tek başına 10 kg diye biliyorum ben ve hareketi yaparken aynı düzlükte dengeyi kaybetmeden kaldırıp indirebilir misin dumbelları bilmiyorum. Olur tabiki olmaz denemez de halter barıyla daha sağlıklı olur..

Aisken bunu beğendi.
  3. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Örneğin halterde Barbell Curl hareketini 24 kg ile yapan birini düşünün.Halterin barı daha geniş.Ama dumbelli düşünün.Tutmak için kullanılan yere 2 el sığmaz.Ayarlanılabilir dumbbell'in Yan taraflarından tuttunuz diyelim.Dumbbell'e 24 kg ağırlık takınca yan taraflarında tutma yeri az kalır.Elinizden kayıp ayağınıza düşebilir.Düşersede büyük ihtimal parmaklarınızı veya ayağınızı kırabilir.

Yani halter ile dumbbell arasındaki fark Tutma yerleri.

Aisken bunu beğendi.
  4. Aisken

Aisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler

surakings baya güldürdün beni :D

Tam anlatamadım, şöyle diyeyim dumbellı yukarı kaldırma hareketi ile halter kaldırma hareketi sadece aynı kasları mı çalıştırıyor? Eğer öyle ise sormak istediğim esas soru, ayarlı dumbellara boşu boşuna mı para verdim :D Yani ağır dumbellar ile çalışabileceğim başka hareket var mı?

çünkü flexorun verdikleri 3kg da şimdilik ok. gibi gözüküyor. hatta resimdeki kişi bile küçük ağırlıklarla yapıyor.

Son düzenleme: 12 Eylül 2012
  5. vforvendettaABS

vforvendettaABS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Bu soruyu ben de merak ediyorum şimdi doğrusu. Bakıyorum adam benim 3 katım ama hareketi anlatırken videoda elinde minnacık dumbeller var :D Adam zorlanıyor da ama baya ya bir teknoloji çıktı artık avucum kadar dumbeller 40 kilo mu oldu yoksa video anlatırken bodybuildingciler bile 3kg ile mi çalışıyor :D

6. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Resimdeki kişiye bakmana gerek yok.Ben 4-7kg arası çalışıyorum.

Nizami bir şekilde 3 set 8 tekrar yapabileceğin ağırlığı seç.

Halter ve dumbbell ilişkisine gelirsek,Dumbbellı kaldırırken kol çalışır,halter kaldırırkende kol çalışır.Yani halter ile dumbbell arasında çok fazla fark yok:)

Aisken bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş