2. Bahar :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ch0sen tarafından 29 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ch0sen

ch0sen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba..
    Öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum..

Bendeniz daha önce bu spora zayıflama amacıyla başlamış ve 2 ay devam etmiş birisi olarak sizlere bir kaç soru sormak istiyorum izninizle..
    O dönemde bir miktar kilo vermiştim ve şu an vücudumda ufak tefek sarkmalar var bel olarak çok inceldim, bunun için azim ettim, herhangi bir takviye kullanmadım ama şu an vücudumun zayıf kaldığını görüyorum..

Amacım kütleyi çok fazla büyütmek değil, üst tarafı ve kollarımı biraz genişletmek.. Dümdüz bir vücudum yok fakat sönük balon gibi duruyor işte :)

-Öncelikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayında mağlum akşama kadar aç kalıyorum, şu an bir spor salonuna başlamam benim için yararlı mı olur zararlı mı? İftardan sonra bir program çıkartıp gelişim sağlama şansım var mı?

-1.75 boyundayım ve 73 kiloyum, vücudumda ufak tefek sarkmalar var dediğim gibi, benim amacım bu sarkmaları toplayıp biraz üst bölgeyi genişletmek; kollarımda ince bu arada.. Bunlar için ne tür takviyeler almalıyım? Nasıl bir program uygulamalıyım? Hangi takviyeler zararsızdır? Çünkü piyasada bir sürü takviye ürün var ve zararlı olanları olduğunu da söyleyenler var özellikle bu konuda kafam çok karışık..

-Kiloma göre kardiyo programını ne kadar uzun tutmam gerekiyor acaba? Yada yapmalı mıyım? Çünkü yağ oranımın fazla olduğunu düşünmüyorum.. Ben açıkçası bir yerden sonra gelişimi engellediğini düşünüyorum kardiyonun, bu yüzden ne kadar az yaparsam o kadar iyi mi olur?

Arkadaşlar burada bunları sormamın sebebi; semtimde ki antrenörlerin paragöz ve takviye ürün satıcısı olması. Açıkçası güveneceğim kimse yok gibi birşey. Yeni bir salona yazılacağım şimdi ama orada da muhtemelen aynı tipler vardır. Ben bana program konusunda ve takviye konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş bulabilirsem en azından oraya bilinçli olarak gitmiş olurum gibime geliyor.. Bunu ücretle de danışabileceğim kişiler olabilir bilmiyorum ama ben zamanımı mümkünse iyi değerlendirip doğru gelişmek istiyorum bu yüzden de size bunları yazmak istedim..
    İstanbul'da bu tarz danışman hocalarda varsa elimden geldiğince bütcemi zorlayıp yardımda almaya çalışabilirim..

Sabırla okuyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim, hakkınızı helal edin..

Sayfayı Paylaş