2 ayrıntı sorusu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TorettoEA tarafından 9 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TorettoEA

TorettoEA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, 15,5 yaşındayım (96) ve 1.72 boyundayım. Omuzlarım genişlesin ve boyuma yardımcı olsun diye yüzmeye gidiyorum ve tabi ki :D bb yapıyorum (1,5 ay oldu) aklıma takılan iki soru var, çalışma programım aşağıda, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler şimdiden.

pazartesi: göğüs, pazu, karın
    salı: omuz, arka kol
    çarşamba: off
    perşembe: kanat, karın
    cuma: yüzme (1,30saat)
    cumartesi: off
    pazar: off

1) gördüğünüz gibi perşembe kanat çalıştıktan 1 gün sonra yüzmeye gidiyorum ve yüzmede de kanat-omuz çalışıyo sizce yıkıma uğratırmıyım sorun olur mu?

2) okuldan çıktığım gibi spor salonuna gidiyorum. son tenefüste bir elma yiyorum (son tenefüse kadar acıkmış oluyorum malum spordan önce de komleks karbonhidrat lazım) 45dk geçiyor (bir ders) ve spor salonuyla okul arası uzaklık yürümeyle 15dk (yaklaşık 1,5km). yani elma yedikten sonra 45 dk bekliyorum ve 15dk yürüyorum, elmadaki enerji bb için yeterli olur mu? sizce nasıl bir plan uygulamalıyım.

arkadaşlar afedersiniz biraz karışık yazmış olabilirim, isterseniz resimlerimi, çalışma ve beslenme programımıda koyabilirim...

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    kas için protein gereklidir ant sonrası protein alman gerekli protein tozun varsa kullan yoksa al derim salı dinlen carsamba ya yap omuz ve tricepsi

TorettoEA bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ben overtraining olacağına kesinlikle inanmıyorum; çünkü dinlenmeni çok iyi vermişsin, eğer o dinlenme günlerinde beslenmenide düzgün tutuyorsan kesinlikle kastan en ufak kayıp olacağına ihtimal vermiyorum hatta çokda başarı hacim alırsın; bu işin %60ı beslenme-dinlenme!

Aç karnıma elma yiyip antremana çıkıyorum diyorsun ben bunu doğru bulmadım, bence yetersiz bir kilo elma yesen bile elmanın verdiği hızlı şekerden ne olur ki yolda yürürken harcarsın yani...
    Bence elma yerine yüksek gi Kh içeren bir öğün koymaya çalış oraya 45dk sonra da antremana çık... Biraz dolu mideyle çıkmış olacaksın ama tam sindirimin başlayıp Kh ın kanına pompalanmaya başladığı anda antreman yapıyor olacaksın; bence güç olarak faydasını görürsün ;)

TorettoEA bunu beğendi.
  4. TorettoEA

TorettoEA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    cevabın için çok teşekkür ederim colkurduu, ama şimdilik toz kullanmak istemiyorum, 2-3 ay geçsin belki kullanmaya başlarım çünkü, beslenmeme çok dikkat ediyorum; okulda öğle arasında tavuklu sandviç yiyorum, akşamları da az da olsa proteinli besleniyorum ( tavuk haşlarım, et varsa et yerim veya sadece lor yerim...), gece yatmadan önce de lor yiyorum 2-3 yemek kaşığı kadar... Çarşamba günü de 8 ders çok yoruluyorum zaten akşam çıkıyoz, o yüzden özellikle dinlenme günü olarak çarşambayı seçtim, neden değiştirmemi istediğini öğrenebilir miyim? :eek:

beslenmem sürekli olarak çok düzgün ve dengeli, zaten daha çok hacim istiyorum. :D
    evet, elma konusunda çok haklısın spor salonuna gidene kadar ağzım kuruyo, o zaman sandviç + elma vb. ne olursa yiycem... yardımın için teşekkürler ZeusS,

Sayfayı Paylaş