1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2 Aylık Vücudum (Bütün bilgilerle birlikte)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve nBo tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. nBo

nBo Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar 17 yaşındayım ve 2 aydan beri vücut gelistirme yapıyorum, suplement kullanmıyorum. Beslenme olarak annem ne yaparsa yerim fakat aşırı yağlı yemekten kaçınırım, sütü fazla içiyorum, kahvaltıda lifalif yiyorum, öğün aralarında ise yine lifalif veya lor peyniriyle domates yiyorum. Eski fotoğraflarımı bulamadım ama kaburgalarım sayılıyordu (hiç göğüsüm yoktu), ve kolum 24 cm di.

ANTRENMAN PROGRAMIM

P.tesi: Bench press - dumbbel flying - butterfly - ez bar curl - hammer curl - üst mide hareketleri.

Salı: Duruma göre 1 saat cardio yada off.

Çarşamba: Dumbbel bent over row - barfiks - pulldown - triceps extentions - paralel bar dips - adonis ve alt karın egzersizleri.

Perşembe : 1 saat cardio yada off

Cuma: seated dumbbel press - dumbbel side lateral raise - ve bacak antrenmanları ( isimlerini bilmiyorum) - yan mide egzersizleri.

ÖLÇÜLERİM

Sağ bicep : 30
    Sol bicep: 30
    Omuz:107
    Göğüs:92
    Bel:76

Eksik gördüklerinizi, tavsiyelerinizi açıkla söyleyin lütfen. Karın egzersizlerimi bu forumda ismini unuttuğum değerli bir hocamız bölge bölge çalışmanın çok daha faydalı olduğunu söylediği bir yazısını okuduktan sonra böyle yapmaya başladım. Yanlış yapıyorsam nasıl yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

revolte_21 bunu beğendi.
  2. revolte_21

revolte_21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    cardio yu kes bence aynen böle dewam et egerki yerinde sayarsan program degistir supplement içinde bi 4 ay felan bekle derim....

3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    İyisin,yenisin,fazlan yok bu nedenle cardio'ya bana görede gerek yok...hedefini bilmiyorum-hacim-fit vücut ikilisinden hangisi ama yinede...herikiside olsa beslenmene ağırlık vermen gerekli...sonuçta idman yapan birisin bol bol (zararlılar dan uzak durarak) yeki idmanda verim alabilesin.Kısacası yılmadan devam et diyorum...

Bu arada 2 ayda 6 cm koldan ölçü almışsın kıymetini bil bu ilk ayların ;)

kolay gelsin...

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    nBo kardeşim benim tavsiyelerimi zaten biliyorsun o yüzden oralara girmeyeceğim :D bana anlattığından daha iyi duruyorsun onu söyleyeyim. bir de bana irileşmek istemiyorum dedin :D ama vücudun buna belli ki müsait. bir düşün derim hacimlenme konusunu...

5. pr

pr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    boyun kaç kardeş,-_?

6. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    kesınlıkle kardıo yu kesmen lazım

7. nBo

nBo Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    cardioyu kesicem o zaman. karın egzersizlerini hangi günler nasıl yapiyim programıma göre? boyum 176 kilom 60. hedefim profil fotoğrafımda var "Scott herman" gibi bir vucut. Fix manken vucudu diyebiliriz.

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bahsettiğin kişiyi iyi bilirim(iyi bilirimd erken arkadaşım değil videolarını takip ediyorum ;) )...
    senin cardioyu kesmen lazım derken...şöyle düşün;pm olarak sorduğun soruya burdanda cvp vermiş olayım....

Kısa ve net geçicem umaırm yardımcı olur ;

-Ağırlık idmanalrına aynen devam et
    -Unutma her yapmış olduğun idmanda çok azda olsa kilo verirsin özellikle bu duurm yaz aylarında daha çok olur bu nedenle yaz-kış beslenemeye çok önem vermelisin süsekli karbonhidrat-protein tüket...bahsettiğin vücut tipi basit gibi görünsede öyle ha deyince olacak birşey değil...önemli olan kas kütleni arttırmaktır...

-cardio'yu kesmem karın kaslarımın görünmesini engellermi diye sorumuşsun(pm den) ;
    Vücut yağ oranını bilmiyorum o nednele kendimden örnek vermek istiyorum ;

boy ve kilo imzamdaki gibi aynen devam...eğer ben yağ değerimi %5-9 arasına getirirsem ufaktan göz kırpmaya başlayacaktır.Bu durum insandan insana değişecektir ''% yağ değerleri olarak...''Kiminde % 4 gibi, çıkar kiminde % 5-6 farklılıklar olucaktır..mesel bir kondua yağ değeri % 3-4 olmadna karın kasları çıkmaz diye okumuştum yine bu forumdan ..ama o kadar aşşağıya çekmekte kas gelişmesini engelleyebilir..

elbetteki cardio şart ancak sende öyle abartılacak bir yağ kilo yok..tamam ilk resimde biraz var gibi ancak bunları 3.aydan sonra atmaya başlayacak vücut...o nednele ilk maddede yazdığım gibi sen ağırlık idmanalrına son hız devam et bu sürede zaten yağ yakımın devam edecektir.

-Ne kadar çok cardio yaparsan bu durumda kas yıkımın kaçınılmaz oalcaktır.Yaz bitiyor vücut sergileme mevsmi geride kalıyor...bence sen ağırlık idmanalrına aynen devam et...yağ değerini dengede ttarak tabi aşağıya çekersen daha iyi olucaktır...ama unutmaki vücut yağada ihitiyaç duyar..toksa kas gelişimi olmaz...herşeyi dengede tutmalısın yani...Neyse dediğim gibi bu şekilde devam et..ve 2012 nisan ayları gibi haftada 2 gün(off günlerinde) 30-45 dk cardio yap yaza hazır olursun..ama bu zmaan kadar dediğim gibi her idman sonunda karın-mide hareketlerini yamaya devam et..çünkü bu şekilde karın kaslarını geliştireceksin ve dışarıya çıkmaları içinde nisan ayı gibi crdio yaparak onları sergileyeceksin...

umarım anlatabilmişimdir elimden geldiği kadar...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 05:36 ----------

Bu arada ısrrala off günlerinde carido yap dememdeki nedeni linkteki konuyu okuyarakta anlayabilirsin...

Neden Ağırlık Antremanından sonra cardio Yapılmaz ?

Son düzenleme: 8 Eylül 2011
  9. nBo

nBo Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bahsettiğin yazıyı bende okumuştum. Karın egzersizleri olarak nasıl bir egzersiz yapiyim bu konuda çok çelişkideyim onada açıklık getirebilirseniz sevinirim. Hangi kareketleri yapacağım konusunda.

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    öncelikle birçok kişininde bildiği şu darese gir..eğer zor gelmeyecekse uygulayabilirsin...ama yok bunlar fazla ben salonda 2-3 hareket yapsam yeterli dersen kii ben bu şekilde yapıyorum o zman şu hareketler san yeterli olacaktır..

-ters mekik
    -mekik
    -çekiç

bunları 2 tur şeklinmde dönerek yap her idman sonunda...kafi gelecektir...

ama bunlar yetmez dersen bahsetiğim linke göz at...

https://www.youtube.com/watch?v=9tDZRogSbbU

kolay gelsin...

11. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Benim yağ oranım %17 fakat karın kaslarım gayet iyi görünüyor.

Karın kaslarının belirgin gözükmesi olayı karın kaslarının hacmi ve yağ oranı ile ilgilidir.%9 olup karın kasları gözükmeyenlerde var.

Karın kaslarını ağırlıkla çalışıp onların hacmini büyütmenizi tavsiye ederim.

Cable Crunch Bunun için idealdir.

12. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    hocam göğüs,omuzu geliştirmeye devam et ama programında shrug hareketleri yok ?
    karnın içinde plank + side plank yap hem merkez bölgen güçlenir ve kısa sürede karın kasların ortaya çıkar.
    tavuk göğsü,yağsız sütle hazırlanmış light puding,light ton balığını bolca tüket.

13. nBo

nBo Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Shrug hareketleri ne işe yarar hangi hareketlerdir bu konu hakkında pek bi bilgim yok, barbeli yerden alıp gövdeyi dik konuma getirip barbeli tekrar yere bırakmaktı galiba. Plan + side plank dediniz antremanımda sadece bu 2 sinimi yapiyim yoksa başka hareketlerde yapmalımıyım

14. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    [​IMG] Barbell Shrug bu hareket trapez kaslarını güçlendirir ve daha hacimli görünürsün.

aynı hareketi dumbell la da yapabilirsin o da böyle Dumbell Shrug [​IMG]

Plank ve side plankları ise merkez bölgen için önermiştim.Merkez bölgen için tabiki farklı antrenmanlar denemende fayda var crunch,lying leg raise gibi.Sadece planklar yetmez.Ama dayanıklılık ve kısa sürede fayda gösteren en iyi merkez bölgesi antrenmanı planktır diye araştırmıştım ki öyledir.
    Diğer bölgelerin içinse her kas grubu farklı günlerde çalıştır.Böl ve yönet yani.

15. nBo

nBo Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar bugün yağ oranımı ölçtürdüm eczanede, fakat eczacı vucut gelistirme acısında bakamaz diye sizede danışmak istedim. Kağıtta yazan herşeyi giriyorum.

BODY TYPE : ATLETİC
    HEIGHT: 176CM
    WEIGHT : 59,8kg
    BMI: 19.3
    BMR: 7309 kJ
    1747kcal
    FAT%: 6.0%
    FAT MASS: 3.6kg
    FFM: 56.2 kg
    TBW: 41.2kg

-----IMPEDANCE----

Whole Body: 622 (bu bölümde birimler omega simgesiyle gösteriliyor)
    Right Leg: 271
    Left Leg: 272
    Right Arm: 328
    Left Arm: 334

-----SEGMENTAL ANALYSİS-----

-RİGHT LEG-
    Fat%: 6.4%
    Fat Mass: 0.7kg
    FFM: 9.6kg
    Predicted Muscle Mass: 9.1kg

-LEFT LEG-
    Fat%: 5.8%
    Fat Mass: 0.6kg
    FFM: 9.6kg

-RİGHT ARM-
    Fat%: 4.5%
    Fat Mass: 0.2kg
    FFM: 3.4kg

-LEFT ARM-

Fat%: 4.0%
    Fat Mass:0.1kg
    FFM:3.3kg
    Predicted Muscle Mass:3.1kg

-TRUNK-

Fat%: 6.4%
    Fat Mass:2.1kg
    FFM:30.4kg
    Predicted Muscle Mass:29.2kg

16. adamkral

adamkral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Oranlar çok iyi. Yalnız kilo alman gerekir.Şöyle temiz bi 65 kilo olsan çok iyi olur.

Sayfayı Paylaş