2 Aylık Spor dayım Deneyim İçin tavsiye istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yuasset™ tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Yuasset™

Yuasset™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Selamlar ;

Spora 2 Aydır orta derecede devam ediyorum Body ve kalori üzerine çalışıyorum. Her yaptığım spor set ve zamanları 4 Set 20 Defa = Toplam 80 Zaman Olarak Antrenmanlar 30 Dakika veya 1 Saat Ve dinlenme Zaman Sürem 30 Saniye sayıp devam Spor Kalma Sürem Ortalama 2 Saat Ortalama gittiğim gün 2, 3

Ortalama Vücut Detayları ;
    + Kilo : 140 (Azami - Fakat tam net değil 137 en son görüşüm)
    + Boy : 1.87 (En az - Azami dersek 1.90)
    + Göğüs Bacak ve göbek kısımlarında orta derece yağlanma var
    + Kol Surat Kısımlarında gevşek az derece yağlanma var

Yaptığım Hareketler ;

Yağ İçin ;

+ Koşu 30 - 45 Dakika (Normal Tempo)

+ Bisiklet 30 - 1 Saat (Seviye 4 Normal Tempo) (*)

+ Uzay Mekiği (Öyle Adlandırmışlar - Parkta Kırmızı Hem Kol Hem Bacak İle Hareket Eden bir alet gelişmişi) 30 En Fazla ise 40 Dakika (*)

Mekikler ;

Her zaman diyemem fakat artık her sabah 20 30 üst mekik çekicem

+ Yüz Üsttü (Ters Mekik) 4 Set 10 Defa

+ Normal (Diz Çekip Kalk Yat) 4 Set 10 Defa

Body (Ağır Hareketler) ;

+ Göğüs Halter Çekme : 2.5, 2.5 Toplam 5 Kg, 4 Set 20 Defa Toplam 80, Yatıp Göğüs Hizası İndir Kaldır. Her 20 Defa 30 Saniye Dinlenme ve Tekrarlama (*)

+ Ense Halter ; 2.5, 2.5 Toplam 5 Kg, 4 Set 20 Defa Toplam 80, Oturarak İndirip Kaldırma (Fakat En Zorluk yorgunluk hissedenlerdendir) 20, 15 ve 20 defa 30 saniye dinlen Tekrarla (*)

- İp ile çekmeli olan aletler ikisi de çift kollu

+ Adını Bilmiyorum : Ayakta kollar birleşik iki çeşit yukarıdan ve aşağıdan çekmeli 35 En az seçip başlıyorum yukarında çekişte toplam 80 defayı tamamlıyorum alttan çekiş esnasında 20 defa 30 saniye dinlen tekrarla 80 ne tamamlıyorum (*)

+ Adını Bilmiyorum : Oturarak Kollar Yukarı 65 derece Açılıp Omuz Arkası Ense hizasına çekip yapıyorum 40 a kadar yapıp 30 saniye dinlenip diğer 40 a geçip tamamlıyorum (*)

Bu kadar..

Yardımlar ;

* Hap : Hiç Kullanmadım
    * Ekipman : Hiç Kullanmadım
    ** Body İster Yağ Hiç denemedim.

Hedefim ;

* Yağı 90 95 kiloya ulaştırmak (Birinci Önceliğim.)
    * Body Gelişim Acemi Olarak lisan alıp gelişmek
    ** Hepsinden önemlisi en yakın zaman getirmek! .

Günlük Hayat (Beslenme Konusu) ;

Kilodan Dolayı askerlik barajından endişeliyim 1 2 yıla kadar..
    Yemek yeme davranışlarım saatlerim beslenmem en düzensiz konu bu Aile içi yemek doğru yemek yapan yok ben kendim yaparım iyidir ahçılığım doğru malı bulabilirim.

Ben PC Bağımlısıyım Hafta Toplam Süre: 54 Saat Bazen Sabahlayan genellik le ve Düzensiz uyuyan birisiyim Uyanma Saatlerini verecek olursak;
    * 11:00 12:00 13:00 15:00 16:00 17:00 Araları..
    Fakat Boş Oturmam % 77 ini programlama çalışmalarım ve bayağı üstünlük sahibiyim Web ve kullanıcıya özel her dilde üst seviye kodlamalarım olmuştur. Neyse

Sabah Öğün: Çay, Haşlanmış Yumurta, Peynir, Kaşar, Domates, Ara sıra Çok az ekmek(Beyaz) Genellikle ekmek yemem

Ara Öğün : Soda, Domates, Nadiren.Hoşbeş Vanilya Büyük(Gofret)

Öğle Öğün : Et (Beyaz Kırmızı), Pilav, Fasulye Çorbası, Mercimek, Hazır Çorba, Dolma, Biber Dolma, Lahana Çorbası

Akşam Öğün : Öğle Öğün Geri Kalanları ile pek yapılmaz

* Öğle Öğünde Bazen hiç olmaz bazen olur karışık ve çok düzensiz kısaca bakarsanız ben dışarıda çıkmam iş olmadıkça hayatta dışarı çıkmamışımdır sosyal ortam çok yapmam dışarıda bir şeylere bakmak için yada hava almak için çıkmam.

Spor Sonrası Vücut Yapısı ;

* Göğüs Aynı Alta kısımda bir kas benzeri bir şekil oluştu yağdan çok faklı ve az belli gösteriyor

* Kollarımda az gelişme oldu

* Bacak alt tarafı gelişti

Bu Kadar..

Sizden isteğim
    * Yağ ve Body de nasıl bir gelişim yapmalıyım
    - hareketler
    - hareketler esnasında yapcağım davranışlar neler (yoruldum üstü nemi gidem mi yada duram mı, hap içem mi, nasıl bir ekipman takam mı, çerez benzeri yemek yiyem mi, .. ? benzeri)
    * 2 Antrenman üstünde nasıl bir hap içmem lazım
    * 2 Antrenman üssünde nasıl bir ekiptenim ve benzeri kullanmam lazım
    * Yağ ile nasıl bir eğitim ve gelişme gösterip en hızlı bir şekilde yakarım
    * Body Nasıl iyi bir gelişim ve lisan almama yardımcı olması için ne yapmalıyım

Pro veya orta olmadı her arkadaşımızın önerilerini tavsiyelerini almam benim için önemli bunlar ciddi olmasan böyle bir şekil de nette dolaşmazdım Şimdiden Teşekkürler İyi Sporlar dilerim

2. Yuasset™

Yuasset™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Konum Hala Güncel..

3. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu tür bir konu açtım, başlıkları inceleyin diyerekten kapattılar ve konu açma yetkimi aldılar.

4. Yuasset™

Yuasset™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de Oldu fakat benim başlığımda ayırdığımı sanmıyorum sadece pro ve orta seviyeli olarak belirtmiştim sonuçta sanki mod değilim, sadece pro girecek die ayırmam söz konusu değil yanlış anlamışlar ha açıklayıcı olmaya bilir fakat konuyu direk kapatmak yanlış iyi ki forum kullanmasını bildiğim için tekrar yazmak zorunda kalmadım bir uyarı geçseler iyi olurdu 5dk süreniz var başlık değiştirin bu kadar yani..

5. Yuasset™

Yuasset™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    [Güncel] Arkadaşlar Yorumlarınızı Bekliyorum..

kartals340 bunu beğendi.
  6. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba , Programınız yağ yakımına yönelik olmuş ve bu cok iyi olmus fakat beslenmenizde ufak bir değişiklik yaparsanız daha iyi olur eti hosbes 2 öğünüde koymussunuz cok masum gibi birsey fakat onu bence çıkarmalısınız . Karbonhidrat cok fazla alıyorsunuz pilavı biraz kısın. Normal çay yerine yeşil çay içerseniz yağ yakımınız 2 kat daha artıcaktır.Hap veya herhangi birşey için kullanmanız çok erken önünüzde daha cok yol var . Lisan içinde önunuzde yol baya var. Uyku düzeniniz iyi olmasına gayret edin . Akşam 6 dan sonra yememeye calısın .Hareketler esnasında bol bol su için.Antraman sırasında bişe yenmez.Listenize sabah kahvaltısında ceviz fındık ekleyin ama lütfen abartmadan yiyin 2-3 adet yeter ...

Yuasset™ bunu beğendi.
  7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bir kere o kiloya göre orta yada az değil çok yağlısınız.140 kilodan bahsediyoruz.realist olalım yolun başında.

o kiloda yapacağınız cardio çok önemli.cardio çalışmaları bileklere eklemlere zarar verebilir,nabzınızın aşırı yükselmesi sorun yaratabilir.fakat bunlar sadece ihtimal.

beslenmenizin de cardio kadar önemi var,çok iyi oturtulması lazım.karbonhidratın olabildiğince azaltılıp proteinin ve kaliteli yağ alımının artırılıp vücudun yağ yakımına yöneltilmesi lazım.çok miktarda protein almanız gerektiği için beslenme saatlerinizin de çok önemli bir yeri olacak.

gaza gelip ayda 4-5 kilodan fazla vermemeye çalışın.kilolu ve güçlü bi halden zayıf ve kas hacmi azalmış bir hale gelmek psikolojinize de etki edebilir.ayrıca sağlıksız yapılmış kilo verimi aşırı derecede sarkma yaratabilir.

yolunuz uzun ve meşakkatli.bilgi eksikleriniz var.forumu bol bol okuyun ve mümkünse birebir size yardımcı olabilecek bir hoca bulun.elimden geldiğince özelden de yardımcı olabilirim.başarılar.

Yuasset™ bunu beğendi.
  8. Yuasset™

Yuasset™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İlk önce konuma gelip yardımcı olduğunu için Teşekkürler..

Dedikleriniz hemen hemen aynı sadece beslenmemde yanlışım olduğunu bende farkındayım saatleri özellikle yadım uyanış saatleri bu saatlere uygun nasıl bir beslenim çıkarmalıyım mesela şu besinleri yiyin yemek programı gibi bir tavsiyede bulunursanız sevinirim

dahada açmak istersek bende kemik iriliği var biraz avantajım var ağır eşyalarda fakat dez avantajı da var kırılma olasılığına dahil bir şey yapılmıyormuş öğrendirme kadar kaynama ister alçı dediğinize dayanak damarlarımda değişik bir anormallik gördüm ve beynime bayağı bir ağrılar hücum ediyor fakat spor bitirene kadar devam ediyorum.

Ben birde çok dışarı çıkmayan bir insanım yani topluluk ve gezmek gibi davranışlarım benim kişiliğime biraz değişik kaçıyor o yüzden spor salonuna giderek sporlarını devamı getiriyorum takibi hep oturmakta kilo aldıracağı için demin değim gibi ev ortamında mekiklere başladım

Sizden isteyeceğim (kısaca) ;
    kendinizden veya bilginiz açısında bana
    Tam öğün bir yemek listesi önere bilirsiniz bu liste doğrultusunda hangi saatte uygun isem o zamana yiyecem
    misal ara öğünlerin bunlarla geçsin
    ana öğünlerin bunlarla geçsin
    ve genellikle şu saatte başla şu saatte bitirmiş ol gibi tavsiyeler vermeniz benim için önemli

Yorumlarınızı bekliyorum..

9. Yuasset™

Yuasset™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    [Güncel] 04:22 - 17.06.2013

10. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Genelde kilolu kişiler diyete + spora başladığında birden kilo verme yoluna gidiyorlar ve buda sarkmaya sebep oluyor ,diyet yaparken protein alımı dengelemek gerekiyor +az şeker tüketimi .

11. Yuasset™

Yuasset™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdiden anladım şeker tüketimi çok birde dediğin gibi yağlarım gevşediği için orta seviye sarkma oldu.. Pekki Bana Beslenmem Hangi öğünleri sıralar mısınız

Sayfayı Paylaş