2 aylık boksörüm beslenme programı önerileriniz ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve savas_yok tarafından 16 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar öncelikle boks yapıyordum 3 ay önce sonra bırakmıştım suan 2 aydır devam edıyorum salonda kondısyon filanda çalışıyoruz . eve aldıgım 2 cıft dumbell ile sizin yazdıgınız programı da uyguluyorum bi hayli gelişim gördüm fakat beslenme konusunda endişelerim var yeterli beslenemıyorum bır programa ihtiyacım var . birde bu protein tozları kafamı kurcalıyor o konuda da bı bılgı verirseniz cok sevinirm

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    kardeş eğer ki kilon ağır siklet tarzı değilse sana fazla agırlık onermıyorum .

savas_yok bunu beğendi.
  3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kahvaltı .....2 su bardağı cornflakes , 1 çorba kaşığı kuru üzüm, 1 adet kuru incir, 50 adet sarı leblebi, 3 çorba kaşık yulaf, 30 adet yer fıstığı , 1 bardak ( 300 cc)yağsız süt...2 adet haşlanmış yumurta

öğle......salata, makarna ya da pilav, 2 dilim tam buğday ekmek, bakliyat (muhakkak uzun süreli enerji seviyesi için) kuru fasulye veya nohut), 50 gr-tavuk

antrenmandan 1.5-2 saat önce ...1 muz ya da haşlanmış orta boy patates...

akşam.......sebze yemeği, 3 dilim tam buğday ekmek, 50 gr -lor peyniri...makarna...

savas_yok bunu beğendi.
  4. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir

Cevabın için teşekkürler kardeşim kilom 70 - 72 arası ağır siklet tarzı oluyor zaten amatör olarak yaptıgımız için fazla etkilemiyor profesyoneldeki kadar .

Fazla ağırlık derken halter falanmı demek istedigin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 05:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:59 ----------

Öneri için teşekkür ederim kardeş protein olarak da değerlerini yazabilirmisin sana zahmet

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    boksör olduğundan dolayı ,sporunu gerektirdiği, ihtiyaç duyduğu idman yaklaşım tarzını demek istenen...yoksa, amacın "vg " değilse sğdan soldan body programları alarak idman listene kaydetmmen gerekliliğini söylemiştim...

besin miktarlarına gelince , 1 gr proteinin , 1 gr arbonhidratın 4.2 kcal , yağların 1 gr ının da 6.5- 9 kcal enrerji verdiğini hatırlayarak, hesaplamalarını bunagöre yapabilirsin kolayca...

senin kilondaki birinin yaklaşık kalori ihtiyacı 2200- 2500 kcal/gün,sağlam spor çerçevesinde ...tabi ,masa başı değilsen... )

6. ttolga7777

ttolga7777 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş o senın vucudunsa antreman programını degistirmeni tavsiye ederim berbat görünyo xd

7. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş