1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2 Aylık çalışma... Tavsiye ve önerileriniz lütfen

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Cookiemonster tarafından 27 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Cookiemonster

Cookiemonster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

1.5 senedir zayıflamaya çalışıyorum. 25 kilo üzerinde bir azalma söz konusu oldu bugüne kadar. Spor yapmadan sadece yemeği düzenleyerek epey bir kilo attım vücuttan. Yaklaşık 2 aydır da salonda çalışıyorum.

Fotoğraflar çok detaylı ve başarılı değil. Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.
    Sanırım hacim konusunda biraz sıkıntım var.

Boy 175 cm
    Kilo 64,5 kg
    Biceps 31 cm
    Göğüs 98 cm

Her türlü tavsiyenize ihtiyacım var.

Saygılar...

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

Fotoğrafların büyüklüğü için özür dilerim. Admin arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar

2. crysisis

crysisis Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle azmin için tebrik ederim seni.Vücudun gayet fit ve parçalanmış durumda.Omuzların çıkmış.Kollar parçalanmış.Karın bölgesi fit mekik çekerek baklavaları büyütebilirsin.Spora elverişli bir vücudun var.Sana en önemli tavsiyem, beslenme beslenme beslenme.Maddi yönü var evet ancak bu sporda en önemli etmenler bence beslenme ve uyku.Bunlara dikkat edersen hacminide alırsın.

3. energie

energie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle tebrik ederim dostum ...
    merak ettiğim spora başlamadan önce kaç kiloydun ve nasıl bir çalışma uyguladın?
    ben de yeni başlayacağım merak ediyorum. ben 179 boy, 68 kg yum nasıl çalışmalıyım? Biraz bilgi verirsen sevinirim...

4. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    tebrık ederım benede senın gıbıyım bende bır 15 20 kg yag attım

5. Cookiemonster

Cookiemonster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mesaj yazan herkese çok teşekkürler.

Yıllarca asitli içecekler (ki günde 5 lt civarı tüketim), pizzalar, fastfoodlar arasında yaşardım. Bir gün midemde bir kasılma hissettim ve serumluk oldum. Hastanede 1 gece kaldım serum ve oksijen tedavisi yapıldı. Mide duvarımda sorun olduğu ve reflü problemimi öğrendim o gün. 90 kilo civarı bir kütlem vardı. Genetik olarak da bel çevresi ve sırtta çok yağ birikimi olmuştu. Ailedeki çoğu akrabada bu yağlanma sorunu var. Bir gün 1 lt kola aldım ve iki yudumda bitirdim. O şişeyi de aylarca baş ucumda boş olarak tuttum öyle. Bakıp bakıp içmeyeceğim dedim ve o şekilde bıraktım.

Ayrıca yeme içme konusunda da çok sert bir diyet yaptığım söylenemez. Her gün çekirdek yerdim onu kestim. Geç saatte yemek yemedim, etlerin yağsız kısımlarını, tavuk göğsü vs gibi protein ağırlıklı beslendim. Ekmekle zaten pek aram yoktu hala da önüme koymasalar yemem.

Düzenli bir şekilde yanlış hatırlamıyorsam (tam olarak aklımda değil) 2009 Şubat ayında 90 kiloydum. Yavaş yavaş 65'e kadar indirdim. Spor salonunda da 2. ayım dolmak üzere. %4 yağ yaktım.

Azimle de devam ediyorum. 8 Temmuz'da iş yerimden yıllık iznimi aldım. 17 Temmuz'da gelip Insanity ve ya P90x programlarını inceleyip araştıracağım.

Temmuz sonunda da tekrar ölçü ve fotoğraf ekleyeceğim.

Saygılar

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

energie,

Çok detaylı notlar almadım hani kendimi baskı altına alıp ölçüler artmadı, yağ yanmadı stresine girmeyim diye. Yanlış hatırlamıyorsam 68 kilo civarı bir kütle vardı 2 ay önce. %14,7 yağ oranı vardı diye hatırlıyorum. Son 2 hafta önce aynı cihaz ve şartlarda ölçüldüğümde 64,5 kilo ve %10 yağ oranı çıktı.

Diğer arkadaşların da dediği gibi beslenme çok önemli bu iş için. Uyku düzeni de öyle ama iş icabı çok dikkat ettiğim söylenemez. Alkolden ve zamansız abur cuburdan kaçınmak gerekli. Bir de şuna inanıyorum ki rakamlara kafayı takmamak lazım. Bir süre sonra aynada farkı görüyorsunuz.

Saygılar

6. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    GAYET GÜZEL 2 aya göre bence pek tecrübemde yok ama

7. mustafagirgin

mustafagirgin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abi harbiden iyi vücut yapmışsın,2 aya göre gerçekten iyi hemde.

Sayfayı Paylaş