2 Aydır VG ile uğraşıyorum. 17 yaşındayım, sorularım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Krunk tarafından 28 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Krunk

Krunk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba yaklaşık 2 ay önce vücut geliştirmeye başladım, başlama amacım yalnızca kilo almaktı ama tabi kaslı iyi bir vücuda da sahip olmak istiyorum dar giyinmek hoşuma gidiyor hedefim giyip yakıştırmak :D Universal Gain Fast 3100 kullanıyorum. Boyum 1.84 kilom 58. Başladığımda 50 idi. Gelişimi takip amaçlı fotoğraf çekilmedim ama şuan ki halime ait bir fotoğraf var eski halim için de eski fotoğraflardan bir tane ekleyeceğim. Salona yazılmıştım ancak toplansa 3 kere ancak gitmişimdir. Şimdi de ramazan olduğu için gitmiyorum. Evde dambıllarım var 5 kilo ağırlık ile başlamıştım 1 ay sonra 11 kilo ağırlığa çıktım şuan maksimum onlarla çalışıyorum ve göğüs yayı ile bükbük(sanırım adı bu) var. Sorum şu; ben evde her gün biceps - triceps - kanat - omuz - göğüs - mide çalışıyorum. Bunu yapmak doğru mu yoksa her birini ayrı günlere mi ayırmalıyım, 2 ay oldu doğru dürüst bir gelişim göremedim ve hevesim kırılıyor dolayısıyla etkiyi en kısa sürede göreceğim şekilde öneri yaparsanız sevinirim. Tam olarak günlük çalışmam şu şekilde;
    (çalışmaların isimlerini bilmiyorum netten bulduğum fotolarla göstereceğim bunun için özür dilerim.)
    [​IMG] 3 Set 12 Tekrar
    [​IMG] 3'er set 12 Tekrar
    [​IMG] 3' Set 12 Tekrar
    [​IMG] 3 Set 14-12-10 Tekrar
    [​IMG] 3 Set 12 Tekrar
    [​IMG] 3 Set 14-12-10 Tekrar
    [​IMG] 3 Set 10 Tekrar
    [​IMG] 3 Set 12-10-8 Tekrar
    [​IMG] 3 Set 12 Tekrar
    [​IMG] 3x12

Mide kasları için de şu egzersizi günlük yapıyorum; https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

Biraz uzun oldu sanırım :D

Bu da konuda bahsettiğim fotoğraflar;
    Başlamadan önce kollar;
    2 aylık gelişme kollar;

Şuanda ek bir supplement alma imkânım yok.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2012
  2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    biraz forumu arsatırsan cevabı bulursun sana kısa öz bilgi verıyım hergun calısma guruplara ayır gögüs biceps
    dinlenme
    sırt triceps
    dinlenme
    bacak omuz sekılnde calıs ama evde gelsım sınırlı olacakatır hareketlere baktım her bölgeden 2 hareket var bacak yok ama ,lla bu hareketlerı yapacam diosan 3 gun arayla calıs

3. Krunk

Krunk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evde nasıl bacak çalışabilirim ki? Önerdiğiniz hareketler varsa yapayım. Spor salonuna giderken zaten çalışıyordum bacak, ramazandan sonra devam edeceğim.

4. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Kolları vücuda dayayarak poz verirsen 30 cm lik kol 50 cm de gözükür.Yani daha iyi yorum yapabilmemiz için kol ile vücut arasında biraz boşluk bırakarak poz ver ya da başka pozlar vermeyi dene :)

caga bunu beğendi.
  5. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Yok ya cok bastırmamıs; fazla gelişkin bir kol gibi durmuyor zaten :)

6. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Ben Dumbbell ile çalışalı 9 gün oldu.Arada 2 gün dinlenme var yani 7 gün çalıştım.Kolumda 1 cm büyüme oldu.Sende nasıl gelişim olmadı anlayamadım?

7. 1983

1983 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    agirlik sehbasi ve halterde alirsan gogus ve kol icin daha etkili calisma olur. sadece dambil ile gelisim olamiyacak birsey.

8. Krunk

Krunk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Gelişme olduğunu iddaa etmedim, fotoğraf yok dedim. Fotoğraftan bile saymamış oldum. Koskoca konuda sadece 'yok' dediğim şeye dayanarak konuşman ne güzel. Çok yardımcı oldun, amacın da yardımdı zaten değil mi? :) "2 Aydır VG ile uğraşıyorum. 17 yaşındayım, sorularım var." adlı başlığı "OFF KOLLARIMA BAKIN NASIL DA İYİLER" şeklinde okumuş olman ne kadar kötü.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2012
  9. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Yazmayı unuttum.Kaslara aşırı yüklenmek,Hacim artışı yerine hacimin düşmesine davetiye çıkarır.Ayrı ayrı günlerde çalış.2gün çalış 1 gün dinlen.

10. Krunk

Krunk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bunların hepsini birlikte çalışıp ayırmasam, her gün değil de 2 günde bire düşürsem olur mu? Çünkü hem 2 gün arayla hem farklı kas bölümlerini çalıştırmak etkisiz olur gibi geliyor. Tabi ben pek bilgili değilim ama ister istemez öyle düşünüyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:33 ----------

Bunların hepsini birlikte çalışıp ayırmasam, her gün değil de 2 günde bire düşürsem olur mu? Çünkü hem 2 gün arayla hem farklı kas bölümlerini çalıştırmak etkisiz olur gibi geliyor. Tabi ben pek bilgili değilim ama ister istemez öyle düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş