2. Ay programım sizce nasıl?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zopiklon tarafından 30 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Zopiklon

Zopiklon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporda 2. ayımdayım.65 kilodayım boyum 175 cm.Haftada 4 antreman yapıyorum.Her antremanım ortalama 70 dk sürüyor.Piramit sistemi ile çalışıyorum.Acaba eksiğim var mı veya fazla olan hareket.Sizce nasıl?Çalışma programım şu şekilde;

Pazartesi ve Perşembe

Göğüs
    Bench Press 10-8-6
    Üst Göğüs 10-8-6
    Alt Göğüs 10-8-6
    Kelebek 10-8-6

Kol(Biceps)
    Barbell Curl 10-8-6
    Scott Curl 10-8-6
    Humer Curl 10-8-6
    Konsantre Curl 10-8-6

Bacak
    Sugatt 12-10-8
    Ön Bacak 10-8-6
    Arka Bacak 10-8-6
    Kraft 10-8-6

Salı ve Cuma

Sırt
    Geniş Tutuş Barfiks 3 set
    Enseye Lat Down 10-8-6
    Geniş Tutuş Öne Çekiş 10-8-6
    Rowing 10-8-6
    Dar Tutuş Öne Çekiş 10-8-6

Omuz
    Barbell Enseye İndiriş 10-8-6
    Barbell Öne İndiriş 10-8-6
    Dumbell Fly 10-8-6
    Dumbell Öne 10-8-6
    Dumbell Banane 10-8-6

Arka Kol(Triceps)
    Lat Triceps 10-8-6
    Barbell Alna İndiriş 10-8-6
    Kick Back 10-8-6
    Dips 10-8-6

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bence hareketler çok fazla 2. ay için üst göğüs yanlış bir hareket.Ben sadece bench ve butterfly öneririm.

Kol içinde hammer curl u kaldırabilirsin extra şuan için gerekli değil.

Barfix varsa lat pull down neden? Barfix i kaldırabilirsin.

Omuz için dumbbell fly ve dumbbell öne neredeyse aynı hareket o yzuden onlardan birini kaldırabilirsin.

Bunları söyledm çünkü ileride yapıcak hareket bulamazsn hemde gereksiz hareketler var.Bunun yerine hareketleri 3set 8 tekrar yapabilirsin piramit in işini gorucektir.

3. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler

Göğüs programında üst üste tam 3 tane press var yeni başladığınızıda göz önüne alaraktan önerim.Presslerin arasına açış koymanızdır yani bir büyütücü bir şekillendirici şeklinde.

Göğüs=Üst göğüs press-- üst göğüs açış-- Bench press -- Kelebek

Biceps=3 haraket yeterli gelir.Barbel curll--Hummer curll--Scoot curl veya concantirasyon sıralaması idealdir.

Tricepsi=3 harakete indirmenizi tavsiye ederim büyümüyor çok baskı uygulanırsa.Barbell triceps ve dips diğerini siz seçin

Omuz=Öne barbell press--lateral raise(yana açış)--Arkaya barbell press--bent over side lateral rise(öne hafif eğilerek arka omuzu hedef alan yana açış)

Hocalarımızdan daha iyi tavsiyelerde gelebilir benim zamanında uyguladığım sistemler işe yarıyorlar.Flexor hocamızın göğüste 1 press ve 1 açış şeklindeki yazısından çok bilgi edinmiştim zamanında.

Dinlenme günlerinide ayarlamalısın 2 gün üst üste çalıştıktan sonra araya 1 gün off koymalısın.Özellikle bacak-Sırt gibi büyük adele çalıştığın günlerin arkasından.Kolay gelsin...

4. Zopiklon

Zopiklon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün çalışıp bir gün dinleniyorum.Hafta sonlarıda dinleniyorum.Toplam 4 gün çalışıyorum zaten.

Sayfayı Paylaş