1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2.5 Aylik calismam...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve kurtman76 tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kurtman76

kurtman76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar ilk ayimi 2.5 kglikl dambell calisarak gecirdim gelisimim durdu derken indirimden bir kombinasyon aldim. Kombinasyon dedigim aletde vücut gelistirmecilerin avrupada tavsiye ettigi bir mekanizma. Bütün kas sistemini calistirmaya uygun kalvuz kullanima uyarak kesin 3 ayda gelisim verir diyor. Etkisini farkettim ama bir yere kadar.

Ilk basladigimda 69 iken simdi 72 kg 3 kilo aldim. Ramazan ayindan diye düsündüm. Malum oruclu iken pek fazla hareket etmem ama iftardan sonra sporda iken cok ter akitarak hareket ederim. Yani kilo almamam lazimken aliyorum. Beslememi forumda kilo alamamaya yönelik olarak düzenli beslenmeye calisiyorum kullandigim hersey light. %0,1 fit süt peynir yogurt. Vs iceceklerimde dahil. Ek olarak l-cartine kullaniyorum ama cok düsük seviyede. HAp halinde spordan önce kullaniyorum. Profesyoneller icin degil normal eczanelerde satilan spor sirasinda yagi yakimda yardimci gibi birsey terlemeye ona bagliyorum. Yinede vücudum cok yagli ve gelisimim nerede ise durmus. Supplementlere ne zaman geceyim. Tavsiyeleriniz dogrultusunda yag yakiminda hangi supplementleri kullanmaliyim?

Ekli Dosyalar:

2. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    lıght tuketiyorsunda ne kadar tüketiyorsun :) vücüt girdi cıktıya bakar yani aldıgın besini yakamazsan o zaman kilo olarak döner sana... ya sen lıght ları fazla tuketıyorsun ya da yeterli çalısma yapmıyorsun yakmıyorsun.. gelişmenin durdugunu söyluyorsun nasıl bir program izliyorsun eger her kasa yönelik çalısabiliyorsan flexor hocanın yeni baslayanlar bölümü var onlara bakmanı öneririm...çalısma kılavuzundaki antreman sistemini söylersen daha mantıklı cunku yanlıs bir program izliyor olabilirsin belki calısma süreni cok uzatıyorsundur gibi.. bu konulalara forumda bol bol deginilmiş yeni başlayanlar bölümüne bakmanı öneririm

3. kurtman76

kurtman76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aslinda cok az tüketiyorum fazla yemiyorum. Ekmek desen 2 dilim ancak. Yemekler tercihen yagsiz arada tavuk yagsiz firinda kizartarak. Ilk baslayanlar programini bir ara denemek istedim uyguladimda ama etki göremedim. 3 aylik bir gelisim sergileyemedim degilmi? Cardio yapmam mi lazim ? Bazi sayfalari okudum bircok diyor ileride göbek bölgesindeki yaglar azalacak calismalardan dolayi. Programda uzatiyor olabilirim diyecegim ama klavuzdaki gibi uyguluyorum.

4. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    kılavuzdaki antreman sistemini yazarmısın?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 05:48 ----------

sunu söyleyeyim eger verimli çalısırsan ve güzel beslenirsen(günlük protein hityacını karsılarsan) dinlenmende de problem yoksa gelişim kaçınılmaz bunlardan birinde hata yapıyorsundur ya tek tek bunları nasıl yaptıgını anlat veyahut bununla alakalı forumda bir cok konu var onlara bak derim.....

5. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    hedefin nedir tam olarak anlamadım? zayıflamak mı ? yağ yakmak mı ? kaslı bir vucut mu ?
    zayıflamak ise diyet , yağ yakmak ise kardiyo , kaslı bir vucut ise v.g yapacaksın.
    ki bunlardan sadece diyeti evde tek başına yapabilirsin. diğer ikisi için bir salona gitmen şart. şu avrupa da tercih edilen bir aletten bahsetmişssin ama bu tür aletler faydalı şeyler olsalardı spor salonları bunlarla dolu olurdu.
    2.5 aylık dumbıl çalışması sonrası gelişimim durdu yazmışssın.? 2.5 ay öncesi nasıldı ? ölçülerin neler.? yaş , boy .?
    bence gelişim 2.5 ayda durmaz asıl gelişim hemen hemen bu aylardan sonra başlar.

light ürünlere gelince normal bir süt veya süt ürünü ile light olanının arasında iki fark var. biri bu ürünlerin diğerlerine göre yaklaşık 25-30 kalori daha az olması ikincisi de fiyatı :) . onun için bana sorarsan boşuna bu ürünlere fazladan para verme , zaten bu ürünlerin çoğu diyabetik hastalar için üretiliyor.

başta sorduğum soruya yanıt verirsen sana daha çok yardımcı olacağımızı düşünüyorum :
    hedefin nedir tam olarak nedir? zayıflamak mı ? yağ yakmak mı ? kaslı bir vucut mu ?
    boy ?
    yaş ?

6. kurtman76

kurtman76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Slm arkadasim tesekkürler uzun bir ara nette olmadim. Yeni girdim. Yasim 23 boyum 175 Amacim forum degimiyle yagsiz fit bir görünüm. Amacim bb. Cokkkez okudum forumu bir okudugumu birkackez okudum. Hatim ettim ama inanin anlayamadim. Karisik herkesin ayri fikirleri ayri programlari var. Elimdeki imkanlar dogrultusunda body yapmaya calisiyorum. Size sahip oldugum aletlerin fotolarini cekip gönderecegim. Sizce ise yararmi.

Bu arada kullandigim klavuzdaki terimler hep almanca türkceye ceviremiyorum karsiliklarina uygun kelimeler bulabilmem icin body dilinide iyi bilmem lazim. Oda eksik. Supplementlere baslamak istiyorum protein alacagim ek olarakda cratein ve karbondihrat mi alacagim. Size temin edebilecegim proteinin de fotosunu upload edecegim.

Arkadadaslar ilk protein 5 kompleksli 20 euro 3kompleksli olanda 16 euor digerleride protein 14 euro markalari arastirdim bilen pek yok bunlari real diye alisveris yeri var orada satiyorlar.

Ilginiz icin tesekkürler.

Ekli Dosyalar:

7. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    aslına bakarsan sen direk spor aletlerini eve almıssın ve evde öyle baslamayı düsünüyorsun gibime geldi... senin yapman gereken en mantıklı şey öncelikle bir salona kaydolmak orda çalısma sistemi hakkında bilgi sahibi olursun hocanı dinle ve bol bol forum sitesini oku her türlü sorunun cevabını bulabilirsin...
    bu şekilde sana yardımcı olamayız çünkü nasıl çalıstıgın hakkında bilgi sahibi degiliz beslenmen hakkında bilgi sahibi degiliz ... en iyisi senin salona kaydolmandır diye düsünüyorum..
    bir de dengeli beslendigini söylemissin bilmiyorum forumda gunluk protein ihtiyacı hakkındaki konuyu okudun mu okumadıysan oku derim eger sen günlük protein ihtiyacını karsılayabiliyorsan protein tozuna gerek yok karsılayamıyorsan o zaman protein tozu kullan... bir de hem protein tozu hem de gainer resmi koymussun buradan anladıgım kadarıyla sen de tam olarak ne yapacagını bilmiyorsun çunku gainer kullanan kişinin amacı farklıdır protein tozu kullanan kişinin amacı farklıdır...bu konuları arastır derim...
    ihtiyacın olan bol bol okumak... okudugun konu hakkında kararsız olursan o konuya sorunu yönelt seni yönlendirirler.....

Sayfayı Paylaş