2.5 Aylık Karın Kasları ve Beslenme programım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aŞoT34 tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38

Yaş 17.5
    Boy 1.71~72
    Kg 63-64

10.00
    1 Bardak Su
    30 dk cardio Hafif tempo koşu

10.30
    Varsa kepekli ekmek yoksa ekmeksiz bir kahvaltı :D
    2 Bardak su
    3 Yumurta beyazı
    1 Dilim Sert Beyaz peynir(Bildiğime göre sert peynir yağlı değil)
    1 Domates
    1 Bardak yağsız Süt

12.30
    1 Kase yağsız yoğurt

14.30
    2 Bardak su
    1 Adet Sütlü Haşlanmış patates
    2 Bardak su

16.00
    Bir bardak yağsız süt

16.30-17.00
    Salona Antreman yapmaya gidilir
    Başlarken 10dk bisiklet ve 100 mekik(biz bir kerede yapıyoruz genelde 100 mekiği)
    Ama benim yapacağım olay mekiği antremandan sonra yapıcam

Ağırlık çalışması bittiği zaman Ters V Şeklinde (/\) bir alet var orda 20x50 mekik
    ve 10dk dinlenilir (20x50 40x25 hangisini yapabilirsem) Alt mide çalışılır. (Ayakları düz yukarı kaldırmak)

18.30-19.00

3 Bardak Su
    1 Tabak yağsız tuzsuz Makarna(veya Pirinç pilavi değişir)
    Yemeğin üstüne yağsız yoğurt
    1 Bardak Süt veya Evde sıkılmış portakal suyu

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise yatmadan önce 1 Bardak süt içilir..

Salona şuan 1 gün gidip 1 gün dinleniyorum.
    (Program öyle, hocamın dediğine göre ilerleyen günlerde 2 gün gidip 1 gün dinlenilecek)
    Ve bu arada 5 Çalışma günü boyunca antremandan önce 2 adet protein hapı heralde tam bilmiyorum ama hocama sordum
    verdiği şey 2 tanesi 3 yumurta beyazına eşitmiş. Antremandan önce 2 tablet Antremandan sonra 2 tablet..) içicem

Amaç : Hem body için beslenmek hemde karın kaslarını azda olsa netleştirmek.(Yağ yakmak) 2 - 2.5 Ay içerisinde

Programda eksik veya yanlış olan yerleri söylermisiniz cevabınızı beklıyorum.
    Bugün programı icraate geçiricem :D

Eğer ki lazım olursa karın bölgemi resim çekip upload edebilirim :)

Body başlayalı 1 ay oldu.
    Önceden evde 2 ay boyunca yaptım ufak tefek şeyler.
    Kol 2 hafta önce 35 cm'di.
    Diğer ölçüleri almadım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar.

Bodyyci bunu beğendi.
  2. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    "Salona Antrenman Yapmaya Gidilir" 'i öyle bir yazmışsın ki hocamın sözleri kulaklarımda çınladı :D
    "Evet beyler muhabbeti bırakalım salona antrenman yapmaya gidilir"

aŞoT34 bunu beğendi.
  3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    20 X 50 mekik???? 20X50 = 1000 :s

1000 karın 1000 tane alt karın... helal olsun... tebrik ederim

ben 150 tane çekiyorum da çok çektiğimi sanıyordum... :(

aŞoT34 bunu beğendi.
  4. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Katılıyorum helal olsun gerçekten bu gidişle sende baklava yerine başka şeyler çıkabilir :D

aŞoT34 bunu beğendi.
  5. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    baklava çıkarmanın tek yolu yağ oranını azaltmaktır yağ oranı az olan her kesde baklavalar görülür 1000 tane 2000 tane mekik filan çekmeyle pek bişey değişmez hani değişirse şişirirsin ama şekil yağ olanı az olan herkes ortadır

aŞoT34 ve (silinen üye bunu beğendi.
  6. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    et yok hıc dostum ?

7. bhdrbjk

bhdrbjk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İst
    Besin değerleri toplamda diet için hoş gözükebilir fakat sağlıksız, Akşam yemeğine bakliyat yemeği koyabilirsin,vücudun etteki besin değerlerinede ihtiyacı var haşlama olarak yiyebilirsin. hade kolay gelsin.bench_O

8. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Ben yaklaşık 2.5 aydır evde çalışıyorum. Sadece 5 kg. dambılım var ve bi karın oblik adonis kasları yapmışım of nası biliyomusun fışkırıyor. Bide 2.5 ayda yaptım. Ve ben senin kadar düzenli beslenemiyorum ve senin beslenmen protein alımın benden kat kat daha iyi. Sen 1000 mekik çekeceksin. bana göre çok gereksiz bi sayı. Ben Haftada 4 gün en fazla 100-150 mekik çekerim 2 sette alt karın yaparım. Önemli olan sayıyı arttırmak değil önemli olan yaptığın işten acı haz zevk alman.

9. freerunning

freerunning Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    herkezin vucud yapısı farklıdır arkadasım kimileri zayıf vucud yaglanmayan vucud yapısı vardır kimilerinki yaglı vucud yagsız vucud 2 ayda duzenli cekerse zaten cıkar bende vucud yaglı 5 aydır 250 şer mekik yapıyorum vucud anca sıkılastı hocamda aynı sekil genc onunda vucud yapısı benimkiyle aynı oda 2ay protein dieti yaparak ortaya cıkardı ama hemen kayboluyor dikkt etmesse dicegim o ki bazılarının vucud yapısı cok farklıdır baklavayı 2 ayda yapar yer içer gitmez bazılarınki ise yer içer hemen gider

10. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Afrikadaki açlık çeken gençlerde de karın kası var bu mekik işini bu kadar abartmayın.Karındaki six-pack için az mekik çekip orayı uyarmak yeterlidir.Zaten mekiği kendi ağırlığınla çekiyorsan karın kasların sadece sıkılaşıp durur,asla büyümez hep aynı ağırlığa alıştığı için istersen 10bin mekik çek farklı bir tepki alamazsın.Bu yüzden 3x35-3x40 yap yanma başladıktan sonra üzerine 10 tane daha mekik çek o yeterlidir.Gerisi yağ oranını düşürmeye kalmış.Üzerine sadece mekiğe bağlı kalma.Barfiks barına asılı kalıp ayaklarını üst vücudunla 90 derece yapacak şekilde kaldırarak 3x15 3x20 yap.Oblikleri ihmal etme.Ama bunlar kaslarını büyütmeyecek sadece sıkılaştıracaktır.Üzerine yağ oranını da düşürürsen karın kasların net şekilde görünür olacaktır.

Ha ben karın kaslarımı aynı zamanda büyütmekte istiyorum dersen,mekik hareketlerini ağırlıkla yapacaksın.Alt mekiği ayağınla ağırlık tutarak ya da zincirler var bazı spor salonlarında ayaklarına zincirle ağırlık bağlıyorlar bara taktıkları ağırlıklardan,o şekilde barda asılı kalıp ayaklarını yukarıya çekebilirsin dizleri kıracak şekilde.Bununla birlikte beslenmen iyi olursa karın kaslarını da büyütmüş olursun.Kası göstermek ise tamamen yağ oranı ile ilgilidr.

Bu arada kilon zaten az sen daha neyin yağını yakacaksın.Yağ oranın %10-%12 olduğu zaman en az 73-74 kilo olman gerekiyor vücudunun bomba gibi gözükmesi için.Sen ilk önce hacim çalışmaları yap sonra yağ yakmaya çalışırsın.Bu arada en az 60-75 gram arası karbonhidrat eksiğin var günlük beslenmende.tabi günlük alman gereken karbo miktarını kgx4 olarak düşünürsek.

Sayfayı Paylaş