1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2,5 Aylık Ev Çalışması

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve enya tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Boy : 1.68
    Kilo : 58

Bu yazıdan sonra resimlerimi koyucam :) 2,5 Ay önce aldıgım 3kg 2 tane dumbell ile çalışmalara başladım.Sonra
    5kg luk 1 tane daha dumbell aldım.İlk başta Çalışmalarım çok saçma oldu.1. gün tüm vücut yani ; göğüs, kol,ön kol,sırt,bacak filan diye.2. gün dinlenme olarak yaptım ilk 1,5 ay filan sanırım.Sonra bu forumla tanıştıktan sonra tavsiyelere göre programımı düzenledim şuanki programım ;

Pazartesi : Göğüs,Ön kol 3x12
    Salı : Omuz,Arka Kol 3x12
    Çarşamba : Şınav 3x15
    Perşembe: Sırt 3x12
    Cuma : Bacak 3x12
    Cumartesi : Mekik 3x20(Aslında mekik in yanında barfiks te çekmeyi planlıyodum ama işler planladıgım gibi gitmedi barfiks çekicek yer bulamadım :( )
    Pazar : Dinlenme

Salaklık yapıp 2,5 Ay öncesini çekmedim.Bi kaç tane yazlıktan resimler var ama onlarında görüntü kalitesi çok kötü.Ben size şuanki vücut resimlerimi koyayım :) Sizce vücudum nasıl ??

http://img214.imageshack.us/img214/7033/fotoraf0001q.jpg
    http://img269.imageshack.us/img269/6813/fotoraf0002xy.jpg
    http://img189.imageshack.us/img189/5820/fotoraf0002av.jpg
    http://img299.imageshack.us/img299/9818/fotoraf0003j.jpg

Fotoğraflar Soğukken Çekilmiştir :)

Sağ kol = 30cm
    Sol kol = 30 cm
    Omuz = 104cm Sanırım :S Ölçüleri anneme aldırdım :D Nasıl ölçü alınacagınıda bilmiyorum :( Yorumlarınızı bekliyorum :)

Bide o kırmızı renk ile işaretlediğim yerle ilgili bişi sormak istiyorum.O kısım sarkık gibi sanki nedenini bilmiyorum :( Orayı nasıl düzeltebilirim ??

Son düzenleme: 2 Ekim 2010
  2. mr.gaga

mr.gaga Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bence sen şaka yapıyorsun ! ayrıca o program yetersiz yeni başlayanlar için bile yetersiz. 3 kiloluk dambıllardan pek birşey beklememelisin... ayrıca yağlısın önce iyi bi diyet yapıp yağlarından arın ondan sonra ağırlıga başla gibi bir tavsiyem olsada zaten 3 kiloluk dambıllarla pek bi hacim kazanamayacagından devam et fakat o göbek gitmeden hayalini kurudugun baklavaları göremezsin daha 14 yaşındasın ve gelişimin devam ediyor forumda bu konuyla ilgili yazılar var biraz araştırırsan bulabilirsin yapma demiyorum fakat bazı hareketleirin gelişim açısından zararlı oldugunu duymuştum bakın yanıltmak istemem fakat okudugumu cok iyi hatırlıyorum. bir de az önce söylediğimi çürütücek başka bi yorumda daha bulunmak isterim senin sahip oldugun gibi yağlı vucutların hacim kazanırken diğer zayıf vucutlara göre daha hızlı oldugunu yani hacim kazanmada sizin gibi "şişman" arkadaşların daha ileride oldugunuda bir yerde okumuştum fakat bu demek değilki iskendere yumul... hadi koca oğlan hareket vakti.

mpower33 ve Yoldas bunu beğendi.
  3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    şevkini kırmak gibi olmasın ama vücudun yağlı . kardiyo kesinlikle yapmalısın bana kasların hafif şişmiş gibi geldi ama tabiki bu yeterli değil . imkanın ve vaktin varsa salona gitmeni kesinlikle öneririm işaretlediğin yerdeki sarkma yağdan gibi gözüküyor . yağ oranını azaltırsan orasıda düzelir sadece çalışmak yetmez ve 3 kg hafif . döküm plaka setleri var onlardan kullanabilirsin . beslenmene çok önem ver patates kızartması cips kola vs . şeyleri kes yağlı yemekler yeme haşlanmış tercih et . kırmızı yerine beyaz et tüket bol bol protein ve karbonhidrat al ekmek yeme . umarım yararım olmuştur

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:20 ----------

ne olursa olsun seviyeli cevap ver . thums:

enya bunu beğendi.
  4. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Eleştirileriniz için çok teşekkür ediyorum.Sağlam bir diyet nasıl yapabilirim? Durumumda yok :( Ben 4,5 sene önce kaza geçirmiştim.4 ay filan yataktaydım ondan dolayı çok şişmanlamışım kazadan önce zayıftım.Ondan dolayı olabilirmi şişmanlama sebebim ??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:24 ----------

Aynen kardeş.O arkadaşın yorumu yüzünden sinirlendim zaten.. İyice bu spora karşı isteğimi azalttı..

5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    verdiklerii ilaçlardan dolayı olma ihtimali var tabiki ama kesin birşey söyleyemem . forumdaki beslenme bölümünde oldukça fazla diyet mevcut kendine göre olanı yapabilirsin . fast food yiyecekleri yiyorsan yemeyi bırak ...

6. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Gece bazen ekmek filan yiyorum onlarıda bırakmam gerek dimi ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:09 ----------

Trapez~

Bana özelden msn adresini verebilirmisin sana sormak istediğim şeyler varda :))

7. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
  8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Boyumuz aynı ama ben senden 5kg daha eksiğim , yağlı bir vücudun var görünen kadarıyla eline dambıl almamanı tavsiye ederim , Spor salonunda cardio ve doğru beslenme ile kilo vermeni öneririm daha sonrasında ise body building veya fitness yapabilirsin.
    Beslenme konusunda yardıma ihtiyacın varsa ö.m ile ulaş yada forumda tarama yapabilirsin

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

mr.gaga üslubun ve kullandığın bazı aşağılayıcı kelimelerden konusunda kuralları oku! bu konuda bir daha uyarılmayacaksın!

10. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    ,

Kardiyo ve Döküm Plaka ne demek ?? :eek:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:53 ----------

Yardımcı olabilcek olan varmı ?

11. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kardiyo uygun nabız aralığında yağ eritme dir . 100-120 arası ideal kardiyo nabız ölçüsüdür . döküm plaka ise bar şeklindeki dumbell ların geneline verilmiş isimdir . sabit ağırlığı yoktur taktığınız plakalara göre ağırlığı ayarlayabilirsiniz

enya bunu beğendi.
  12. elit monarch

elit monarch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    rey mysterio boy 1.68 kilo 95 sisko mu simdi rey mysterio

Boy kilo orantılıdır ama birbirine sabitlenmiş halde değildir.Yag oranın olsun kan dolasımın olsun senin sisman görünmene neden olabilecek binlerce sebep olabilir.

Önerim cardio yap kilo değil yağ yak.Ağırlıklarını arttır ve beslenmene dikkat et

13. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

ENYA nın eline ağırlık almaması gerekiyor sen ağırlığı arttır demişsin? ağırlığı arttırıp kas mı yaptıracaksın, yağların altında? Onun ilk hedefi yağ yakımı ve bu sırada minimum kas kaybı , bu nasıl olur ? Yeteri kadar protein alımı ile birlikte haftalık yeteri kadar cardio. Vücut yağ atımından sonra fitness hatta body building için calısmaya hazır hale gelebilir fakat şuan bu vücudu ile ağırlığı arttır demek tamamen yanlış.

enya bunu beğendi.
  14. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyo nasıl yapabilirim :confused:

15. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    koşu bandı olan bi yere git 6-7 arası koş

16. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Koşu bandı olan bildiğim bi yer yok maalesef :( İşte keşke imkanım ve vaktim olsada spor salonuna gitsem :( Dışarda koşma şansım filan yokmu ?? :D

17. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    hiçbirşey yok ortada, salona gitmeden olmaz bu iş.sıkmışsın kendini kas göstermek için ama o yağlarla meydana çıkarman imkansız

18. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru bir beslenme ile yağları yakma şansım varmıs..

19. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    muhakkak. doğru beslenme ve kardio günde min 30 max 45 dakika tempolu koşu,beyaz undan yapılan şeyleri çıkar hayatından

20. *BaRMaN*

*BaRMaN* Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    forumda bu işi benden çok daha iyi bilen abilerimiz var ancak benim sana tavsiyem bu yaşta kas yapmaya bu kadar yüklenme. ha bazı arkadaşlar yaşına göre gerçekten iyi büyümüş oluyor onlar istisna ama senin daha boy atman lazım ki 14 yaşında 1.68 isen 17-18 yaşında 1.80'i rahat geçersin gibime geliyor sen sadece sağlıklı bir şekilde beslen ve yağ yak, kas kütlesi oluşturmayı şimdilik ertelemeni öneririm. ama şınav mekik haftada 2-3 kere 30-45 dk arası koşunu yap senin için daha hayırlı olur şimdilik. Allah kolaylık versin önün açık olsun.

BmwBody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş