1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2.5 aylık biceps çalışması gelişim durdu

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve James0 tarafından 17 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. James0

James0 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    172 boy 63 kilo,yaklaşık 2.5 aydır evde 3kglık dambıllarla çalışıyorum ilk ay bicepste gözle görülür bir büyüme oldu fakat son 1 aydır hiç ilerleme yok haftanın 5günü 25x4 bazen 50x4 çalışıyorum.Verim alabilmek için programı azaltmakmı lazım?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:40 ----------

Uploaded with ImageShack.us

2. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Spora ilk başlamada tabiki kas uyarıldığı için hafif hacim alır.Ama afedersin de 'Napıyorsun sen?' sorusunu sormam gerekiyor.50 tekrar ne demek?Kasları yakmak mı niyetin?Kasların hacim alması için 8-12 tekrar arası çalış.Üstelik 3 kilo oldukça az.Ayrıca bir kas grubunu ard arda 2 gün çalıştırmak doğru bir davranış değil.Ve sana tavsiyem sitedeki bilgileri güzelce bir oku.

ataberkim bunu beğendi.
  3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    çok doğru söylemiş. sadece kollarına kafayı taktıysan triceps çalışman da lazım aynı zamanda. ve biceps için sadece concentration curl de yetmez hammer curl reverse curl, dumbbell curl yapman da lazım. tricepslerin içinse kickback yapabilirsin, çok çeşit extension var tek kolla olsun çift kolla olsun onları deneyebilirsin. biraz daha ağır dumbbell ile ve daha az tekrarla çalışıp kollarına dinlenme süresi tanımalısın

4. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    millet 20 kg luk dumbel lar ile zor geliştirirken 3 kg ile gelişimin bi yerden sonra durması sence normal deil mi? daha fazla agırlık istiyo vücut ama bi salona yazıl bnce sadece ön kol calısmanın ne sana nede koluna estetik katıcagını düşünmüyorum cnkü kol sdece ön koldan ibaret deil
    kolay gelsin

5. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Az ağırlık cok tekrar olan kütleye şekil verir, yağ yakar
    Cok ağırlık az tekrar olan kütle üzerine kütle koyar

6. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşların dediği gibi kolu geliştirmek istiyorsan triceps te çalışmalısın ve tekrar sayıları ile dinlenme günlerine de dikkat etmelisin, zaten triceps kası biceps kasından büyüktür ve bana göre aslında kolu gösteren tricepstir. Evde dumbell ile yapabileceğin triceps hareketleri kadar, dumbell olmadan yapabileceğin triceps hareketleride vardır. Hatta şınav çekerken bile triceps kası azımsanmayacak şekilde çalışır aynı zamanda göğüs te çalışmış olursun. Tabi en iyisi bir salona yazılıp hocaların verdiği programa göre çalışmak

7. James0

James0 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Tek biceps çalışmıyorum omuz,triceps,karın ve göğüste çalışıyorum ama bicepse daha önem veriyorum.Zateb 3 kg göğüsü pek etkilemiyor.Malesef şuan ağırlık arttırma gibi bir şansım yok.Smiley'in söylediği dambılsız hareketlere bir bakayım.Yorumlar için teşekkürler

8. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Bence düzgün bir salona yazıl evde 3 kg lik dumbell lerle biceps çalışcam diye uğraşma he yanlış anlama ama bu sporu spor için yap yok 3 ay kol çalışiyim sonra sahile iner 3-5 kız ayarlarım zihniyetin varsa şimdiden bırak zamanına yazık olmasın.
    Saygılar.

9. James0

James0 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Onla ilgisi yok ben wing tsuna gidiyorum ve ordaki herkes benden büyük durunca mecburen çalışmaya başladım

10. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    acaba yaş kaç?

11. James0

James0 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    yaş 14.Yanlış anlayanlar olmuş sadece biceps çalışmıyorum ama bicepse daha önem veriyorum.Başlama amacımda önceki mesajda dediğim gibi gittiğim wt salonundaki adamlar en az 78 kilodan başlıyo ve bayada kalıplılar ben onların yanında çok ufak tefek kaldığım için başladım

Sayfayı Paylaş