2.5 Ayda Başarabilir miyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MrTrM tarafından 1 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MrTrM

MrTrM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hepinize merhaba. Ben 16 yaşında, geçmişte birkaç yıl basketbol tecrübesi olmuş ve 2 haftadır düzenli olarak fitness salonuna giden bir gencim. Fitness'a 1 yıl önce de 6 ay kadar bir süre gittikten sonra bırakmam gerekmişti fakat artık yeniden başladım. Şu anda boyum 1.85, kilom 75. Hedefim kilomu okullar açılmadan önce 80 kilo civarına kadar yükseltebilmek. Tabi bunu yaparken hedefim yağ oranımı sabit tutmaya çalışmak çünkü yağ oranım %18.4. Bana yardımcı olabileceğiniz düşüncesiyle sizlerle beslenme programımı paylaşmak istedim.

06:30: 1 dilim normal peynir, biraz lor peyniri, 2 salatalık, 6 zeytin, 3 parça domates, 2 adet yumurta yanına nutellalı katmer.

09:00: Bir bardak meyve suyu, yanına lor peyniri

11:00 Bir tabak sütle karıştırılmış nesfit.

14:00 Yarım kepek ekmeği içine 3 konserve kutusu tonbalığı

16:00 Meyve Tabağı

19:00: Akşam yemeği. Genellikle bitkisel proteinler( mercimek, fasulye) ve yanına pilav veya makarna

21:00 Fındık, fıstık, ceviz

22:30: Lor peyniri

Sizce bu beslenme programıyla yağ oranımı çok arttırmadan 5 kilo alabilir miyim? Maalesef pek hareketli sayılmam, arada çıkıp basketbol oynuyorum o kadar. İlgilenenlere teşekkürler.

Son düzenleme: 1 Temmuz 2012
  2. MrTrM

MrTrM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece 1 kereye mahsus konuyu yukarı çekmek istiyorum.

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ miktarını niye sabit tutmak istiyorsun onu anlamadım. Açıklarsan daha yardımcı olabiliriz.

4. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    185 boy 75 kilo yağ oranı %18 ?
    bence pek güvenilecek bir rakam değil

5. MrTrM

MrTrM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ miktarını sabit tutmak istememin nedeni bu miktarın bana yetmesi ve artık biraz daha parçalı görünebilmek, kaslarımın belirginleşmesini istemem.

16 yaşındaki birine göre yağ oranının %18 olmasının normal olduğunu söylemişlerdi. Ayrıca kol bölgemde çok yağ var maalesef.

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    dostum oranını sabit tutarsan daha fazla şekilli görünemezsin onu %10 lara kadar çekmen gerekir buda 2.5 ayda olacak iş değil 6 ayda hem kardiyo hemde ağırlık idmanı içeren bi program hazırlat hocana sağlam bide diyet tamamdır. ama 6 ayda çokta fazla bi şey bekleme bence 1 seneni vermelisin

Sayfayı Paylaş