2,5 Ay VG ve Beslenme Nasıl Olmalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ozan_ tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ozan_

ozan_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Kadıköy
    Merhabalar;
    2,5 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Boyum 183. Spora başlamadan önce 15 kg verdim ve 72-75 kg arasında bir kiloya sahibin şu anda. 1-2 hafta kadar önce Opitumum protein takviyesine başladım. Fakat kilo almaktan korktuğum için fazla beslenmiyorum. Su içsem yarıyor tipi bir bünyeye sahibim. Alt karında ki yağlanmayı bitiremediğim için kilo almaktan korkuyorum. Vücut gelişmeye başladı. Omuz, kol, sırt, göğüsler oldukça belli ediyor kendisini ama beslenmem konusunda eksik hissediyorum.

Sabah Uno Denge ekmeği arasına yağsız kaşar ve peynirden tost yerim ve yağsız süt içerim.
    Öğle yemeği iş yerinde ne çıkarsa onu yerim. Ama karbonhidrat tüketmemeye çalışırım. Pilav, makarna, ekmek kullanmam. Et ve sebze yemeklerini tercih ederim.
    Akşam spor sonrası tozumu içerim ve saatinde 8-9 olmasından dolayı yemek yemem. Sanırım bunu yanlış yapıyorum.
    Arada sırada kaçırdığım tatlılar oluyor ama hergün değil. Kontrol altında tutmaya çalışıyorum.

Nasıl bir beslenmeliyim?

Saygılar İyi Çalışmalar

Son düzenleme: 3 Ocak 2014
  2. jevexus

jevexus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Karbonhidrat almazsan kaslardaki glikojen depolarını dolduramazsın ve kandaki insülin seviyesini yükseltip proteinleri kaslara taşıyamazsın, karbonhidrat alman gerekiyor ancak miktarını bilemeyeceğim, bana sorarsan protein tükettiğin her öğün 30 gr civarı karbonhidrat al.

3. ozan_

ozan_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Kadıköy
    30 gr civarı karbonhidrat nasıl alınır. Ne yemeliyim. Patates ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. jevexus

jevexus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haşlanmış patates çok iyi bir seçenek, bunun dışında esmer pirinç, bulgur, beyaz pirinç veya makarna tüketerek de karbonhidrat ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Besin değerlerine bakarak 30 gram karbonhidratı verecek miktarı ayarlayabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş