2-3 katı alınan proteinler gereksiz mi ? Acaba

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Nihrir tarafından 13 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Nihrir

Nihrir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar bu konuyla bilgi alıcak herhangi bir yerden yazı bulamadım.
    Normalde boybuilding yapan birisinin 2-3 katı arası hayvansal protein alması gerekiyor peki 100 gr kas dokusunda 20 gr protein var geri kalanı sudan olusmaktadır.Yani 1 kilo kas dokusu ekledigimiz zaman sadece 200 gr protein insa etmis oluyoruz.

yag oranımız:7-10
    Kilomuz :65
    Almamız gereken :2.5 katı: ortalama 162.5 gr

Gunluk alınması gerekeni 1 katı dusunelim ve bunu cıkartalım .

Kasa donustugu zaman tutucak agırlık 100(ortalama).5 =500 gr biz hergun 500 gr kas eklemiyoruzki.

Bu proteinler cope mi gidiyor? Yoksa kullanılırken harcanıyomu ? Kasa donusmedigi kesin.

Tamamiyle benim dusuncemdir bilgisi olan bizi aydınlatılsa iyi olur .

Ben 175 boyunda 56 kiloda yas :18
    kol 34cm
    omuz 112cm
    gogus 95 cm
    bel :70-1 acken

Gunluk ne kadar Kalori almam gerekiyor.
    Almam gerekini hesaplarken fazladan almamız gerekn protein kalorisinide ekleyelimmi.
    gunluk olarak yuruyus 1.5 -2 saat sık adımlarla yuruyus yapıyorum.
    antrenmanlarım 50-60 dakika suruyo dinlenmelerle birlikte.
    gunluk 20-30 gr yag -2-3 katı protein alıyorum - ortalama 200-250 gr karbanhidrat alıyorum gi dusuk olanlardan meyve -sebze-tahıllı ekmek .

Sodyumu yuzde 50 azaltılmıs tuz kullanıyorum.
    Ama yinede kilo alıyorum1-1.5 kg sonra veriyorum.
    Bunları yaparken neden kilo alıyorum hemde 2 hafta icinde.

Antrenmanlarımı 1 gun aralıklarla yapıyorum.
    Vucut su topluyodur dedim sodyumu azaltılmıs tuz kullanmaya basladım.
    Boyle 2-3 kere devam etmeye basladı.1-1.5 aydır suruyor.
    65 kilodan dustum o zaman kolum 32 di. Antrenmana nisanda basladım mayısta 1.5 ay ara verdim kesintisiz devam ediyorum.
    Ondan once 3-4 ay daha yaptım ama bilincsizce onları saymıyorum.
    Bacagıda 1 ay yapıp 1 ay bırakıyorım vucut fazla stres hormonu salgılamasın diye.

Alınan proteinlerin fazlası kimi yerde atılıyor kimi yerde depolanıyor yazıyor gercegi nedir acaba.
    O kadar proteini atması zor degilmi .Vucudu cokmu yoruyorum oda su mu topluyor her ihtimal icin?

Magnezyum tablet ve multivitamin kullanıyorum. Protein tozu kullanıyordum ama simdi kullanmıyorum bakalım fark olucakmı :)

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    proteın konusu cok cesıtlı goruslerın oldugu bır konu. bazıalrı sadec hayvansal 2-3 katı alın der. bazıalrı bıtkısel hayvansal bırlıkte 2-3 katı alın der. bazısı bıtkıselde olsa olur nmlı olan amıno asıtlerdır der bıtkısel 2-3 katı alır

ama bır grup var kı bu grup ( bnde onlardanımm ) ole cok proteın almya gerek yok zaten gereksız olanlar cope atılcak onmlı olan pozıtıf nıtrojen dengesı olustrup vucuda sureklı bır amıno aıt akısı saglamk der

bende eskıden kılomun 2-3 katı hayvansal proteın alırdım kı kur donemlerınde bu rakam 4-5 katına kadr cıkardı ama artık gunluk kalorı alımımın %15-20 sı proteın olsun yetıyor bana ve ole ne bır kas kaybı yasadım nede olumsuz bır durum

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/pozitif-nitrojen-dengesi-t20361.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sporcu-beslenmesi-t40577.html?t=40577

Bodysoft bunu beğendi.
  3. Nihrir

Nihrir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yukarda anlatıgım formule yanıt verebilcek arkadas yokmu acaba ?Sizin icinde onemli.

Sayfayı Paylaş