2 şampuan bir arada ?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve bodyboyy tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bodyboyy

bodyboyy Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhabalar saçlarıma hafif seyrelme sorunu var fakat sert olduğu için yumuşatmak adına elidorun serisini kullanıyorum , bioblas çok sert yapıyor . Acaba elidor kullandıkça dökülme artarmı yoksa 2 kere şampuan kullansam ilkinde bioblas sonra elidor dahamı kötü etmiş olurum aklıma takıldı dökülmesini vede sert olmasını istemiyorum yumuşatmak istiyorum..
    İlgilenenlere çok teşekkür ederim.

2. Rodwell

Rodwell Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Bu yüzden öncelikle bir doktora görünüp tam teşekküllü tahlillerini yaptırmanı öneririm. Eğer saçlarını etkileyecek bir sorunun çıkarsa, tedavini tamamladığında saçlarındaki sorun düzelecektir.
    Ancak erkeklerin %95'inde saç dökülmesinin sebebi erkek tipi dökülme oluyor. Saçlarında seyrelme alın çizgisinde gerileme ve tepe bölgesinde(vertex) seyrelme şeklinde oluyorsa klasik erkek tipi dökülmen var demektir. Bunu önleyecek 2 tane garanti ilaç var, diğerleri ancak yardımcı olabilir:
    1-Minoxidil etken maddesini içeren solüsyonlar( İlk olarak piyasaya tansiyon ilacı olarak sürüldü ama kullananlarda kıllanma yapınca saça solüsyon olarak denendi ve çok başarılı sonuçlar alındı. FDA onaylıdır.)
    2-Finasteride(Erkek tipi saç dökülmesinin baş sorumlusu DHT adlı testosterondan 5-AR enzimi ile oluşan hormonun vücuttaki seviyesini düşürür. FDA onaylıdır. Şahsen kesinlikle tavsiye etmiyorum)
    Bunun yanında ketokonazol adlı etken maddeyi içeren Konazol ya da Nizoral adlı şampuanlar erkek tipi dökülmeyi yavaşlatmada başarılıdır.
    Şampuan kosununda son olarak söyledğim şampyuanlardan birini haftada 3 kez kullan, elidor vb. yüksek derecede kimyasal içeren market şampuanlarından da uzak dur. Bu şampuanlardan hariç haftanın diğer günleri için Dermoskin'in Biotin adlı şampuanını önerebilirim. Kendim kullanıyorum ve memnunum.

bodyboyy bunu beğendi.
  3. bodyboyy

bodyboyy Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benm sorunum büyük ihtimal erkek tipi hafif seyrelme var belki genetikte olablr. Elidor clear man vs market şampuanları demişsin ama sonuçta basit dandik markalar değil böylede bakmak lazım. Bioblas kullanıyordum saçlar zaten sert yapılı iyice fırça gibi yaptı clear manın veya elidorun şampuanlarının yanısıra haftada 2 kez falan bioblas kullansam nasıl olur sence yani arada bioblas kullansam sürekli değil? Bu arada önerilerini için teşekkürler fakat dediklerini kullanmanın yan etkileri olablr gibi geldi birde okadar da aşırı dökülme olmadığı için gerek yok diye düşünüyorum.

4. Rodwell

Rodwell Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Market şampuanlarının arkasındaki içeriklere bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.
    Eğer erkek tipi dökülmen var ise bu süreç hiçbir şekilde yavaşlamayacak, aksine yıllar ilerledikçe seni tamamen kel bırakana kadar devam edecektir. Önlemini şimdiden alman gerekir.
    Yan etki konusunda içtiğin en basit ağrı kesicinin bile tonla yan etkisi var ki ben neyi önermediğimi söyledim zaten.
    Sonuçta ben başlığı gördüm, bilgileri aktardım. Saçlar sana ait, seçim senin.

5. bodyboyy

bodyboyy Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    başka bilgisi olan varmıdır arkadaşlar bioblas ve diğer şampuanları bir arada kullanabilirmiyim ?

6. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bioblast ile yikadiktan sonra, sacin sertligini almak icin yikanmayan argan yagi serum kullanabilirsiniz. Hem sacinizin sertligini alacaktir hemde besleyecektir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:04 ----------

Sac dokulmesini onlemek veya azaltmak icinse; bioblast serum, priorin tablet. Revivogen ampul, kerastase aminexil gibi yada zinc yani cinko tabletlerini tavsiye ederim.

7. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ben bu konuyu uzun uzadıya alışmıştım :)
    saçlarım çok fazla ama hergün wax kullanıyorum o yüzden şimdiden tedbirini almak adına araştırdım ve uyguluyorum.
    Aktardan sarımsaklı veya ısırgan otlu şampuan almanı tavsiye ederim.
    Ben aldığım zaman aktardaki kadın '' bu saçları ilk başlarda sertleştirir ama sonra yumuşar'' dedi, ve dediği gibi oldu :).
    ve saçımı elimle sert bir şekilde çekiyorum ve dökülme yok :))
    yararı olucağına inanıyorum
    iyi forumlar..

Sayfayı Paylaş