1yıldır antreman yapıyorum faydası olmadı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ttolga1111 tarafından 5 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ttolga1111

ttolga1111 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1yıldır 10kg ağırlık ile4kg ağırlık çalışıyorum arada yumurta süt içiyorum genelde süt .ama ikizim hiç bişey yapmadığı halde benim kadar güçlü bu nasıl oluyo bilek güreşindede yenemiyorum.
    çalıştığım yerler
    arka ve ön kol
    önkol(bilek)arka bilek
    göğüs
    şınav
    el yayı vb

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Verdiğin bilgiler senin hakkında yorum yapmaya tam anlamıyla yeterli değil. Yine de birkaç fikrimi söylemek, yardımcı olmak istiyorum.

Kilonu, boyunu, vücut yapını bilmiyorum ama yazdığın ağırlıklarla çalışmak büyük ölçüde güç artışını sağlamaz. Ama profilindeki yaşın doğruysa, bu yaşta da ağır kiloların altına girmek, özellikle bilinçsiz çalışmak çok doğru değil.

İkizinle bahsettiğin güç farkı genetik olabilir diyeceğim ama ikizsiniz :) Genlerden kaynaklanmayabilir. Belki günlük yaşantınızda yaptığınız farklı aktivitelerden dolayı güç farkı olabilir.

Benim düşüncem bu konuya çok da kafanı takmaman, vücut ağılığıyla yapılan egzersizlere (şinav, barfiks, çömelme, dips vs. gibi) yönelmen. Bilek için wrist curl ler , sık sık lar yapabilirsin.

Forumu özellikle de yeni başlayanlar bölümünü takip etmeni ve incelemeni öneririm.

ttolga1111, albatros46 ve jkdo bunu beğendi.
  3. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Benimde bir tavsiyem çabuk güç artışı istiyorsan pilyometrik hareketlerede yer ver yani patlayıcı kuvvet mesela alkışlı şınavı dene işe yarayacaktır :)

ttolga1111 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş