1ay oldu başlayalı, doğru yolda mıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dnzorcn tarafından 25 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dnzorcn

dnzorcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese merhaba , yasım 20, vg ye baslayalı tam 1 ay oldu ancak ondan önce 3 ay kardiyo yapmıstım.daha dogrusu yemekten cok kesemedim sporla 7kilo kadar verdim.3 4 sene once 96kiloydum, gecen sene 74e dustum ve bu sene 88e cıktım , kardiyo ile 80-81 e dustum vg ye basladım.su anda kilom 84 , boyum 1.80.Benim istedigim 79-80 kilo civarlarına yağ yakarak düşmek ve kaslı bir vücut ortaya cıkması.bizim ailede genetik olarak erkeklerin omuz ve göğüs kısmı daha geniştir onunda benim için bir artı oldugunu düşünüyorum ancak kilo göbekten cok basenlerde toplanıyor o sıkıntılı bir durum.sizden istedigim , asagıya ölçülerimi, yaptıgım idmanı ve beslenme seklimi yazıcam nerede yanlıs nerede dogru yapıyorum goruslerinizi bilmek istiyorum

omuz: 120cm
    göğüs: 107cm
    bel: 89cm
    kalca: 102cm
    basen 62cm
    biceps 33cm

ptesi,salı,carsamba gidiyorum persembe dinlenme cuma c.tesi gidiyorum pazar dinlenme.bir hafta ptesi göğüs+ biceps ile baslıyorum, salı omuz kanat arka kol, carsamba göğüs+biceps cuma omuzknat arka kol ctesi göğüs+biceps, diger hafta ptesi omuz kanat arka kol ile baslıyorum ilk haftadaki programın tam tersini uyguluyorum. her idman asagı yukarı 10 12 hareketten olusuyo ve 2 saat civarı sürüyo.öncesinde ve sonrasında 3 4 tane karın hareketi yapıyorum her gun.
    beslenmem ise su sekilde.
    oglen 12 gibi uyanıyorum 12-1 arası 5 yumurta beyazı, 2 yumurta sarısı , yanında yagsz,tuzsuz lor peyniri 100gr civarı.
    4-5 arası bir tabak makarna(100-150gr) , yanında 100gr civarı tavuk gogsu arada ustune 1 yesil elma yiyorum.
    6-7 arası antremana baslıyorum.baslamadan 40 dk önce bcaa ve l-carnitine ve bittikten hemen sonra bcaa alıyorum.l-carnitine simdi kullanmaya basladım bikac gun oldu daha.onumuzdeki ay tamamen kullanıcam.
    aksam 9bucuk 10 arası 150-200gr tavuk gogsu, varsa salata ya da baklagillerden herhangi bisi.arada tavuk gogsu yerine balık ya da kırmızı et ama cogunlukla ucuz diye tavuk gogsu alıyorum.
    gece 2-3 gibi yatmadan önce 500ml light süt ve 100gr civaru yagsız,tuzsuz lor peyniri yiyorum ve 1 saat icinde yatıyorum.
    haftada 2-3 tane halısaha macı da yapıyorum ayrıca

sizce amacıma ulasmak icin dogru yolda mıyım, görüşleriniz nelerdir? simdiden tesekkür ederim

2. dnzorcn

dnzorcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu işten anlayan biri yok mu buralarda ya

3. dnzorcn

dnzorcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    +++++++++++++

4. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Beslenme programınız gayet iyi fakat çok geç uyanıyorsunuz biraz daha erken uyanın. Doğru yoldasınız. Ufak tefek pürüzler var sadece. Mesela 3 gün üst üste antreman yapmayın. 2 gün antreman bi gün dinlenme şeklinde yapın. Ayrıca sakın gelişme olmuyor vs diye yılmayın. Vg de emeklerinizin karşılığını 5-6 . aylarda toplamaya başlarsınız.

dnzorcn bunu beğendi.
  5. dnzorcn

dnzorcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    3gün olmasının sebeb pazar günleri salon kapalı ve bu yüzden 1 gün hep sarkıyo ben de cozumu o sekilde bulmustum. bisey daha sorucam, antreman öncesi ve ya sonrası yüksek tempoda koşsam 15 20dk nasl olr? daha dogrusu önce mi kosayım sonra mı? l-carnitin alıyorum spora baslamadan önce cardiodan önce daha iyi diyolardı ama cardio ile baslarsam agırlıga enerjim kalmayabilir ne dersiniz

6. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    öyle yapacağınıza o 3. gün cardio yapın. yani 2 gün ağırlık 1 gün cardio tarzı. Çünkü ağırlıktan önce cardio yaparsanız enerjiniz biter.

7. Crony

Crony Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya-Ereğli
    Antrenmanın 2 saat sürmesi sizcede uzun değil mi ?

Sayfayı Paylaş