190 Boy, 87 Kilo, Bel Bölgesinde Yağlanma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve burnleqend tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. burnleqend

burnleqend Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar arkadaşlar,

Boyum 190cm, 87 kiloyum. Salona başladım ve verilen temel 1.ay programını uyguluyorum gayet güzel ilerliyor. Göbek bölgesinde yağlanma var, göbek yok sadece yağ birikintisi en fazla bu alanda var yağ. Göğüs bölgesinde ve kalça kısmında da var fakat o kadar değil, az miktarda.

Fazla araştırma yaptım fakat herkes farklı şeyler söylüyor. Bazıları hala kilo almam gerektiğini söylüyorlar bazıları kilomun iyi olduğunu söylüyor. Durum böyle olunca kafam karıştı. Günlük beslenme programı nasıl olmalı benim için, yağ yakmam gerek ve bu arada karbonhidrat alıp kilo almalı mıyım? Bana uygun olabilecek bir program varsa link yazabilir misiniz lütfen.

Teşekkür ederim

2. timokanil

timokanil Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum bende 1.87 boy 82 kiloyum ve definasyon olarak ( yağ yakarak kas kütlesi arttırma ) yapıyorum.

Bana sorarsan öncelikle yapman gereken yemek düzenini değiştirmen olacak.
    -Karbonhidratı azaltıp, protein yüklenmelisin ( kilon x2 ideal protein yarısı kadar karbonhidrat al)
    -Yağ olarak kaliteli yağları kullan ( Zeytinyağı , balık yağı )
    -Karbonhidrat olarak komplex olanları tercih et ( Yulaf ezmesi , tam tahıllı ekmek , esmer pirinç.. )

Antreman olarak temel hareket devam edebilirsin / bel-karın programın varsayıyorum.. Kolay gelsin

Sayfayı Paylaş