180 derece bacak açmak (açabilenler bakabilir mi)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve sakin9 tarafından 20 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. sakin9

sakin9 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    meraba 19 yaşındayım bu yaştan sonra her gün düzenli egzersiz yaparsam bacaklarımı 180 derece açabilir miyim ? geç mi kaldım :) yapabilenler varsa nasıl yaptıkları hangi egzersizleri yapmam gerekli link var mı videolar ? bu arada boyum 170 kilom 57 fit bi.vücudum.var

2. KassızAdam

KassızAdam Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Wushu Sanda
    Bu videoyu izleyebilirsin.Yararlı olacağını düşünüyorum.

Gkan ve barfiksPro bunu beğendi.
  3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    arkadaş video da atmış fakat yinede yazayım 1-2 birşey
    Bacaklar büyük kas kütleleri olduğu için geç ve zor ısınırlar uzun bir koşuyu açma germe lerle bitirmek faydalı olucaktır bunun dışında idman yapmadan bacak esnetme yapıcaksan en azından bir 30 dk yı gözden çıkar bir eşle çalışman daha iyi olucaktır ve hangi branşla uğraştığını bilmiyorum fakat sadece esnetme açma germe vb çalışıcaksan 2-3 hafta aşırı yordukdan sonra 1 hafta bacak ları dinlendirmekte çok iyi olucaktır

Gkan bunu beğendi.
  4. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    bacak açma ve germe biraz zahmetli bir iştir önemli olan iyi ısınmak ısındıktan sonra açma-germe hareketlerini uygulayabilirsin zamanında çok uğraştım 0 açmak için sıcakken 0 açmama 7 cm kalıyordu ama soğukken normal bir insanın bacak açışı kadar açılıyordu, burda en önemlisi erken yaşlarda başlamak 10 yaşındaki bir çocuk 4 ayda 0 açıyorsa 20 yaşındaki biri 1 senede açar misal.

5. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    1 sene mi abartmıyalım lütfen tamam küçük yaşlarda başlamanın + sı büyük ona bir sözüm yok fakat 20 yaşında az çok sporla uğraşan biride birkaç ayda 0 açabilir bacaklarını disiplinli çalışma ile

6. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    1 sene az bile söyledim bacaklarına tamamıyla esneklik kazandırmak için 3 sene çalışan tekvandocu arkadaşım var, 20 yaşında birkaç ayda kimse bacaklarını sıfır açamaz evet belki sıcakken sıfıra çok yakın açar ama ertesi gün o bacak yine eski haline döner yani o bacağa herşekilde esneklik kazandırmak için bayağı bir zaman lazım

7. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    bunlar vücud yapısına göre değişebilen şeyler şimdi böyle bir konuda arkadaşlarmızdan mı örnek verelim yani bizim bir mehmet abi var adam 3 sene çalıştı hala benchte 100 basamıyor tarzı ?
    kişinin yaptığı spora,vücud yapısına,yağ kütlesine ...... bağlı olarak değişiklik gösterir esneme çok geniş bir konudur fakat 4 sene kickboks 2 sene de amatör olarak artistik jimnastik yapan birisi olarak bunları söylüyorum arkadaşlarımdan fln örnek vermeden Az Çok sporla uğraşan birisi birkaç ayda bacaklarını sıfır açabilir tabii bu süre 1-2 ay anlaşılmasın 3-8 ay gayet yeterli süre zarflarıdır

neverbackdown. ve Gkan bunu beğendi.
  8. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    karetede hocanın basına gelip kelebek yaparken dizlerinden bastırması filan yararlıdır :D:D

9. sakin9

sakin9 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    1 aydır çalışıyorum bayağı fark etti yalnız zorlamıyorum yavaş yavaş., bir sorum.var
    şimdi bu bacağın arka.kısmında boydan boya çok ince.bir şey var kemik gibi esneme yaparken kopmasından korkuyorum :D zamanla bu kemik gibi olan şey de esner mi :D esneyip incelir ve kopar diye korkuyorum :D

10. Furkan000

Furkan000 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selâmünaleyküm arkadaşlar 18 yaşındayım. 9-10 aydır karateyle ilgileniyorum. Fakat sırta zor tekme atabiliyorum.Yaklaşık 1 aydır ilk attığınız videodaki hareketleri düzenli olarak yapıyorum fakat bir ilerleme alamadım. En son olmuyor diye bıraktım 1 haftadır yapmıyorum. Bacaklarımı yanlara açtığım zaman bacakların gövdeye bağlandığı yerde ve bacağımın dış tarafında müthiş bir ağrı hissediyorum. Çok mu acele ediyorum ya da bu ağrılar normal mi ? Eğer gerçekten bilgi sahibi bir hocamız varsa yardımcı olabilir mi yani bir program verebilir mi ? Şimdiden teşekkürler.

11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Kişinin genetiğiyle alakalı tendon yapısı sert ve güçlüyse daha zorlanırsın.Ben 1 yıl boks 2 yıldır kickboks yapıyorum o esnetme egzersizlerini düzenli yaptım ama yere 5 cm kalıyor.Bacaklarım çok esnek mesela ama kalçam çok sert yani onu açmakta baya zorlanıyorum ama high kick vs atmakta sorun yaşamıyorum.Bacakları iyice ısıtıp esnetme egzersizlerini yapmalısın zaten belli başlı egzersizler gerisi senin çalışmana birazda genetiğine bağlı.

12. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaş konuyu 2 yıl önce açmış.
    Şimdiye kadar açmıştır sanırım bacakları :)

Ama en güzeli, çocuk yaşta olması. Kas hafızası ile ileride de yapabiliyorsun.

Sayfayı Paylaş