18 yaşındayım evde yeni başladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bugy96 tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bugy96

bugy96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle foruma yeni kayıt oldum ve aranıza katıldım :)
    boyum 1.70 kilom 56 vücut yapmak ıstıyorum p.tesi gunu bi program yaptım ve ona basladım p.tesi ve çarşamba çalıstım bide yarın yani cuma çalkısıcam programım evde çalışmaya yönelık evde barfıks var 2kg dumble var koşu bandı var koşu bandına bağlı bi kol var çekıyosun onu adını bılmıyorum :)

şöyle bi program yaptım

şınav : 3 set halınde 7 şer tane yapıyorum
    mekık : 3 set halınde 10 ar tane yapıyorum
    barfıks : 3 set halınde 2 şer tane yapıyorum
    dumble : 3 set halınde 10 ar tane yapıyorum yanlız dumble 2kg oldugu ıcın ıkısını bırlıkte tutup çekıyorum 4kg oluyo
    o çekilen koluda 1-2 kere çekıyorum sizce programım doğrumu 1-2 ay evde çalışıp salona yazılmayı dusunuyorum ama gelişirmiyim gelişmezmiyim sizin gibi tecrubelı kişilerin yorumlarını beklıyorum saygılar.

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Mutlaka gelişirsin ama beslenme çok önemli bu sporda.Protein ve karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme düzeni yapman gerekiyor.Yoksa beslenmeden yapılan spor çimentosuz kumla bina yapmak gibi olur.ÖRneğin belirli bir seviyeye gelişirsin aldığın protein miktarı yetmez kazandığını da kaybetmeye başlarsın o seviyeden sonra.Önce beslenme sonra spor.

3. bugy96

bugy96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelıkle yorum ıcın tesekkurler beslenmem iyi şuan karbonhidrat ağırlıkı yiyorum genelde zaten başka neler önerırsınız

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Protein ve karbonhidrat dengeli götür.Olduğu gibi karbonhidrata yüklenirsen metabolizmanın yakamayacağı kadar yüklersin ters etki yapar.Vucudunun ihtiyacı kadar alacaksın ikisini de.Ne fazla ne eksik.Beslenme düzeni olarak sana şunu yapacaksın diyemem.Ama beslenme bölümünde olsun diğer bir kaç bölümde olsun senin durumunda kardeşlerimiz için pek çok tavsiye ve örnek var.Bunları okursan kendine güzel bir program çıkarırsın.Ama bunun yanında diyetisyen tavsiyeleri çok önemli senin durumunda.Diyetisyen gözetiminde bir beslenme düzeni oluştur.

5. bugy96

bugy96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim bugun 10+10+10 şınav çektım 10 tane çekıp 30sn dinelip 10 tane daha çekıorum sonra 30sn dınlenıp 15+15+15 mekik çektım gene 30sn arayla dınlendım sonra barfıks çektım ama 2 tane çekebıldm gucum tukendı neden sizce birde barfıks demırı ne kadar yuksekte olmalı

6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Barfiks demirinin yüksekliğini sen kendi boyuna göre ayarlayacaksın.Kolayca uzanabileceğin yükseklikte olsun.Beline ve eklemlerine şok yaparsa sakatlanabilirsin.

Kolların demek ki 56 kiloyu kaldıracak kadar güçlenmemiş henüz.Mekik konusunda şunu söyleyebilirim zorlanıyorsan crunch yap.Burada profesyonel bir arkadaşımız bana mekik çekerken zorlanıyorsan kendini skatlayacağına crunch yap dedi.Yani şu yarım mekik dediğimiz şey.İnternette pek çok video mevcut bu konuda.Ama kollarını da dumbel ile çalıştır ve beslenmek bu sporun çimentosu bunu asla unutma.Şöyle örnekliyeyim, bir süre vucudun gelişir gelişir daha sonr yeterli protein desteğini alamadığı için gelişenleri gelişenlerle birlikte var olan kaslarını da kaybedersin.Kasların çimentosu proteindir.

7. bugy96

bugy96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım mekikde fazla zorlanmıyorum umarım doğru yapıyorumdur tam kalkmıyorum mekıkte gıdıgım göğsume deyene kadar kalkıyorum sonra bırakıyorum barfıks de o zaman 1+1+1 olarak devam edıyım bide hepsını ust uste yapıorum barfıks dumble şınav mekık hepsı ust uste bi sıkıntı olur mu

8. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Hepsi farklı kas gurpları sorun çıkmaz iyi beslendiğin sürece.

9. bugy96

bugy96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama şınavdan sonra brfıks de zorlanıom bide aynı değilmi hepsi kol değil mi

10. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Barfiks sırtı çalıştırır.Şınav göüğüsleri çalıştırır.Mekik karın kaslarını çalıştırır.Dolaylı olarak şınav kollara ve omuzlara da biner ama asıl hedefi göğüslerdir.Barfiks te dolaylı olarak kollara biner ama en çok sırt kaslarına biner.Mekik in kollarla hiç alakası yok.

11. bugy96

bugy96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım teşekkürler bide barfıksı avuç ıcım bana bakacak şekılde çekıyorum bi sorun olur mu

12. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Hareketler bölümünde barfiks konusunda açıklamalı bir iki konu var onlara göz at.Onlar profesyonellerin yaptığı programlar.O şekilde daha iyi bilgi alırsın.

13. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Şınav ve barfiks karın kaslarına da vurduğu için mekiği en son yaparsan şınav ve barfiks çekerken zorlanmazsın.

14. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    aynı günde 3 kas grubunu çalıştırmana gerek yok ayırman daha mantıklı olur. pazartesi göğüs salı karın carşamba sırt gibi. göğüs için 45 derece eğim incline ve decline ve normal şınav çekersin. karın için favori programım beni hiç yarı yolda bırakmadı "8 min abs no music" eski üyeyim şifremi değiştiremediğimden biraz önce bunu aldım bir süredir girmiyorum internet sitesi paylaşmak kural dışı mı bilemediğimden en çok kullanılan video paylaşım sitesine direk girdiğinde level 1 i yapabilirsin. sırt için de elinin üstüne, bileklerine ve chin up diye bahsedilen eline yandan baktığın hareketi yapabilirsin. 3 set 8 tekrar her hareket için kullanabilirsin. ve tabiki ısınma hareketlirini sitede ulup yapman gerekiyor 20-30 dakikalık orta hızda koşu da gayet yeterli. çalışma şeklini bu şekilde yaparsan daha verimli olur.

15. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Sırt için söylediğin hareketlerin isimleri nedir?

16. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Türkçesi barfiks pull ups ve chin ups internette araştırırsanız rahatlıkla bulabilirsiniz nasıl olduğunu. evde çalışıyorsanız kapı barfiksi var düz boru olan değil çoklu hareket özelliğine sahip olanlar ondan alabilirsiniz.

17. bugy96

bugy96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınız için teşekkür ederim ben 5dakika ısınıyorum sadece kollarımı falan açıyorum ondan sonra başlıyorum zaten butun yaptıklarım 20-25dk suruyo toplam az mı bu sure hamlığım gitmeye basladı bugun ve yarın yapmıcam p.tesi için bana güzel bi program yaparmısınız ? evde çalışacağım şekilde barfıks dumble ve koşu bandı var ama koşu bandı manuel çalışıyor bu arada dumble 2kg iki tane var

Sayfayı Paylaş