18 yaşından sonra boy uzarmı...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Deluqe tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Deluqe

Deluqe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    18 yaşından sonra boy uzar mı?
    merhaba öncelikle 26 aralık 96 doğumluyum boyum 1.78 85 falan olurmuyum diye düşünüyorum 2 senedir vg yapıyorum... yardım ederseniz sevinirim...

2. Tıgermemo

Tıgermemo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bu konuyu bende m. Edyorum blgli biri cevap pls

3. Brew Through

Brew Through Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    22-23 yaşına kadar kemik gelişimi devam ediyormuş erkeklerde. Yanlışım varsa düzeltin. :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    brew hocam uzama 22-23 yasina kadar
    kemik gelisimi 26-28 yasina kadar diye biliyorum ben.ama emin oldugum tek bisey var kemik gelisimiyle boy uzamasi ayni seyler degil ve ayni anda tamamlanmiyor

gelelim yasa.hersey genetik kardesim.tamamen genetik.benim 15 yasinda 1.85 tanidigim vardi gecen gun gordum hala ayni adam.

ama teyzemin cocuklari askerden geldiklerine 3-4 cm daha uzunlardi.yani adam askerde boy atmis artik 18 mi 20 mi yasi hatirlamiyorum.ve evet cogul konustum cunku 4 tane cocugu var dordude istisnasiz 18-20 yas arasinda 3-4 cm vurdular.haa 1.75 in altinda hepside o ayri konu.

yani boyun genetiginde kac olacaksa o olur.saadece 3 cm sapma olur.mesela 1.75 cikiyorsa 1.72-1.78 arasinda bi boya sahip olursun hormon bozuklugun yoksa.o yuzden uzun olmak iyi degil zaten.

yani uzun boylu bi adamin hormonlari bozuk demektir ve o adam sagliksiz demektir.uzunlarin %99.99 u ya asiri zayif yada yag tulumu.normaller bizim sporumuzla ugrasan insalar ki onlarin cektigi zorlugu hicbirimiz cekmiyoruz emin olun.

yoksa mumkunmu allah askina bi insanin genetik uzunlugunun 1.90-1.95 olmasi?

1.77 tam ideal boydur erkek icin.tam oturakldir sagliklidir ortanin biraz uzunudur her yere uyum saglar.1.77 degilim merak etmeyin.

yani ozetle.bunu kimse bilemez.ama dersenki daha uzarmiyim?cocuk doktoruna gidip kemik yasina mi kemik atlasinami neyine biseyine baktirirsan kemiklerin arasinim kapandigini yani uzayip uzamiyacagini soyluyorlar.

ama son olarakda sunu soyliyim.boyun cok iyi.zamane veledleri gibi agzini yamipda "bin bir siksinbis olacin" diyip aptallik etme.boyunun degerini bil.boyle seylerere kafani takma.vucudunu sev.bilhassa kendini.

Sayfayı Paylaş