18.01.2014 tarihinde başlayan yağ yakım yolculuğu

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Avukat38 tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Avukat38

Avukat38 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hayatım boyu kilolu bir insan olmadım orta 2 den sonra sürekli artan ve dur durak bilmeyen bir iştah nedeniyle sürekli kilo aldım.Aktif bir spor hayatım olmadı (yüzme,basketbol azar azar yapıldı).Ve en sonunda şu bulunduğum üniversite 3 te 109 kilo oldum,canıma tak etti artık bende "zayıflamak" değil "sağlıklı ve fit" bir forma kavuşmak istediğimi,hiçbir kıyafetimin olmaması değil kıyafet alıcakken önce bedenine bakmayı kesip duruşuna bakmayı kısaca yıllardır hayalimi gerçekleştirmek için bir adım atmaya 18.01.2014 tarihinde başlamış bulunmaktayım....

Şu an ilk vaziyette bu "nimet" formu araştırdım kendime diyet ve cardio programı ayarladım.Ancak çalışmalarımı evde geçirdiğim için arada sırada sıkıntılı günler yaşıyorum :) Kalan ölçüleri en kısa zamanda almayı planlıyorum

BOY: 180
    KİLO : 109 BAŞLANGIÇ (şu an 108)

Kahvaltı (08.30)
    4 adet zeytin
    1 kibrit kutusundan biraz büyük light köy peyniri
    1 domates
    1 salatalık
    3 haşlama yumurta yada 3 az yağda yapılmış yumurta (1sarı 3 beyaz şeklinde )
    şekersiz filtre kahve yada light süt

Ara öğün (10.30-11.00)
    1 Yeşil elma yada 3-4 adet badem yoksa süt-müsli karşımı

Öğlen (13.00-14.00)
    Yağsız-tuzsuz Ton balıklı salata (bol yeşillikli
    alternatif olarak 200-250gram haşlanmış göğüs,yarım kase yoğurt yada ayran

Ara Öğün (16.00)
    Yine aynı şeilde 1 Yeşil elma yada 3-4 adet badem yoksa süt-müsli karşımı

Akşam (18.30-19.00)
    400gram göğüs,yağsız et yada balık buglama
    alternatif olarak bulgur pilavı,ıspanak,mercimek,nohut tarzı bakliyat ve sebzeler
    Yogurt yine her öğün almaya çalışıyorum.

Spor Sonrası (21.00-22.00)

5 yumurta sadece beyaz ve yagsız ton balıgı (neredeyse 50gram protein toplanmış oluyor)

Supplement hiç kullanmadım ancak 3000mg L-carnitin ve CLA kullanmayı düşünüyorum.2 haftada sadece 1 kilo verdim bu benim motivasyonumu bayağı etkiledi.Artık iyice zorlanıyorum..yemekler dışında tuz-şeker ve hamur ürünleri kullanmıyorum ancak vize-final zamanları kaçıyor..En büyük sorunum "GECE YEMEKLERİ"..engellemekte zorluk çekiyorum sürekli canım birşeyler çekiyor..Tatlı ihtiyacımı yarım bardak vişne suyu-yarım bardak soda içerek geçiştirmeye çalışıyorum.Diyabetik ürünlerin zararlı oldugunu duymustum bu yüzden böyle birşey yaptım.Vücüt yapım ektomorftur

Hedef: 5 ay gibi bir sürede 20kg vermek.

Spor:
    Evde cardio çalışmaları yapıyorum

50x4 set İp atlama
    20*4 mekik( yarım-tam ve insanity)
    10*4 Şınav (Elmas-eller içe -eller dışa)
    Esneme ve soguma hareketleri yaparken maksimum hit le yapmaya çalışıyorum..Ortalama 40 dakika sürüyor.

Fotoğraflar 18.01.2014 tarihinde çekilmiştir

http://i.hizliresim.com/eoE9n7.jpg
    http://i.hizliresim.com/KlE9BE.jpg
    http://i.hizliresim.com/KnE2YR.jpg
    http://i.hizliresim.com/w1NrjG.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2014 ---
    Söylemeyi unuttum sigara ve alkol kullanıyorum..

shaq bunu beğendi.
  2. Burak_RR

Burak_RR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikli olarak programında başarılar dilerim, gece yemeğini çıkarmalısın menu den saat 20:00 dan sonra yediğin şeyleri yakman çok zor çünkü birde kilo vermeye kafayı takdıysan en azında bu sureçte bir spor salonuna yazılmanı öneririm daha hızlı sonuç almana yardım eder, alkolden uzak durman lazım, benim diyet başlangıç ım 13.01.2014 bu gün itibari ile 31.01.2014 8 Kg verdim ama gel bide bana sor :)

Avukat38 bunu beğendi.
  3. Avukat38

Avukat38 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkkür ederim aynı şekilde senide tebrik etmek lazım 18günde 8 kiloyu sarkmasız kas kaybı olmadan yapmak neredeyse imaknsız :) gece yemeklerini çıkaramıyorum tavsiyen varsa alabilirim.Spor salonuna yazılmayı düşünüyorum ancak yakınlarda maalesef yok ve zaman kaybı olabilir git-gel öncelikle buna bir devam edeyim duruma göre salona yazılacağım..
    Bu arada nasıl 8kilo verebildin lütfen banada sırrını söyle :D

4. Burak_RR

Burak_RR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İşin özeti şu günlük olarak aldığım kaloriden çok yakıyorum, ağır bi idman programın var, eğer spor salonuna yazılmayı düşünmüyorsan bile günlük yürüş yapmanı tavsiye ederim en az 1 saat (5-6 km) akşamda da kendi programını uygula birde o ağırlıksız programına sopalı twist ekle

5. Avukat38

Avukat38 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yürüyüş yapmaya şu an başlayamıyorum malum havalar soguk..Sopalı twist'i ilk defa duydum araştırdım ancak pek bir bilgi bulamadım?

6. Burak_RR

Burak_RR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

sağ ve sol olarak yapacaksın ayakta daha rahat oluyor 3 set 100 tekrar

Sayfayı Paylaş