17 yaş boy Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ARiza tarafından 2 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ARiza

ARiza Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Ben 17 Yaşındayım Ve 60 Kiloyum Ailemde en uzun boya Sahip olan malesef benim 1.70 ile 1.73 arasıyım malesef diyorum çünkü boy uzuması genetikmiş en uzun ben olduguma göre çekebilecegim kimse yok,Benimde çok küçük yaşlardan beri hayalimdi Bodyle Ugraşmak Fakat Şimdi Bakıyorumda Akranlarımın çogu 1.80 üzerinde Hatta forumda 1.90 ım kısayım yazanlar bile var düşündümde acaba 1.73 boyla vucut yapsan ne olur yapmasan ne olur diye düşünüyorum 1.73 boya Yapılı bir vucut fit durmaz gibi geliyor bana en az 1.80 olunmalımı :( :( :(

2. Green Day

Green Day Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle boy genetik işi haklısın ama ailede baba anneye göre dayı amcanında boyunun etkisi var. boy uzama döneminin nerdeyse çoğunu tamamlamışsın ama bu demek degıldır bundan sonra uzamycaksın boy uzatıcı egzersizler esneme asılma barfiks yüksek tempoda koşu bunları yapıp süt yoğurt vb. gıdaları tüketirsen uzamaya yardımcı olabilirsin. en az 1.80 boyla vücut yapılmalı diyorsan bu forumdakilerin çoğu boşuna uğraşıyor o zaman bu spor her boyda her kiloda yapılabilir fakat boyun bazı yerlerde avantajları vardır elbet mesela 1.75 boyun altında olanlar kasların arasını daha çabuk doldurur ve hacim sürecine daha hızlı girerler ama 1.85 üstü olanlarda hacim kazanmak daha zordur kendi görüşüme göre 1.70-73 arasıyım demişsin
    boyun o kadarda kötü değil bence

ARiza bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Düşünce tarzın çok yanlış. 1.80 altı spor yapmasın o zaman. Senin düşüncen bunun gibi bir şey oluyor. Gayet güzel vücut yapabilirsin o boyla. 1.90 boyla kendini kısa bulan adam zaten normal değildir.

ARiza bunu beğendi.
  4. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bencede boyun kısa değil, standart bir boy. Green Day'in de dediği gibi boyunun avantajları var. Vücudun bodybuilding'e yatkın. Genede boyunun biraz daha uzamasını istiyorsan yüzme, basketbol v.b gibi spor dallarıyla uğraş. Hem böylece vücudunu budybuilding'e ısındırırsın hemde boyunun uzamasına yardımcı olursun. Bunların yanı sıra sağlıklı beslenmeye de dikkat etmelisin.

ARiza bunu beğendi.
  5. ARiza

ARiza Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim yani 1.73 boya Vucut oturur

6. ARiza

ARiza Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yaştan sonra boyum daha uzamazmı

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    173 cm boy V.G için istenilen ölçü.. 190 ı doldurmak inan hiç kolay deği. %15-20 yağ oranıyla 105-110 kg ı gormeden oha! dedirtecek kadar geniş bir adam olamıyorsun. Bunu yapmak ve yaptıktan sonra korumak çok zor. Ama 170-175 arası bu iş daha kolay bir hal alıyor. Ha 190 da bunu yapan çok daha heybetli ve estetik durur, kimse yanında parlayamaz o ayrı..

Sayfayı Paylaş