1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

17 yaş 175 boy 62 kg 6 aylık supplementsiz doğal çalışma

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve dlxattack tarafından 4 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    tam hedefime ulaşamadım yeni konumda iyice kilo almış şekilde konu açıcam demiştim ama dayanamadım 6 ayda bu vücut az biliyorum ama benim gibi ektomorf vücut tipleri için bence buda bir başarıdır.. ama bu 6 ay içinde tam akıllı istikrarlı disiplinli davranmadım davransaydım 70 kg olmuştum bile daha da iyi vücudum vardı durmadan ara verip durdum ama son 3 haftadır istikrarlı disiplinli bir şekilde gidiyorum spora...

ilk halim
    175 boy 53 kg yağ oranı yüzde 12

şimdiki halim 62 kg 175 boy yağ oranı yüzde 6

resimler biraz kötü oldu ama kendi imkanımla bunlar olştu ancak beslenme programımmı konularımdan bulabilirsiniz..

Son düzenleme: 4 Aralık 2011
  2. cagri2424

cagri2424 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    vicudun fit duruyo ama kilo alman lağzımölçülerini yazsaydın
    iyi olurdu

3. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    dlxattack abicim 6 ayda 10 kilo almışın daha ne istiyorsun yaaa :D Hemde 1 ektomorf Olarak. Valla Kilo Almanın Zorluklarını birde gel bana sor :D Valla Vücud Alıyor Başını gidiyor. 1 Ektomorf için süper gidiyorsun ben sana diyim. fakat Ölçülerini Yazarsan bvizde daha kaliteli yorumlar yaparız diye düşünüyorum. Şu an Gördüğüm kadarıyla göğüs sadece birazcık geri kalmış gibi.

4. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ölçüm hiç yapmadım ilk başladığımdada ölçüm yapmadım yapmam lazımdı asıl net bir şekilde görebilmek için değişimleri ama yarın gittiğimde bir ölçüm yapırcam ona göre kol göğüs bilek vs hepsini yazcam buraya kilo evet gerçekten çok zor her sabahın köründe kalkıp zar zor yumurtaları götürmek 2-3 saatte bir durmadan et makarna et pilav yemek onca şey yemene rağmen cok az bir şekilde kilo almak 1 gün öğün atlayınca düzenli yemeyince o zar zor aldığın kilonun hemen gitmesi ama birde şu var ne yersem yiyim vücüdum yağ tutmuyor aksine yağlar gidiyor yüzde 12 yağla başladım yüzde 6 yağım var şimdi yavaş gelişiyorum biliyorum ama tam kıvamına gelince çok iyi bir vücut çıkacak ortaya ondan adım gibi eminim yağsız sadece kas dolu ince kemiklere fazla fazla kaslar tadına doyum olmaz bence ektomorfun avantajıda bu işte
    tabi aslında başarı o kadar kilo almak ama dahada iyisini yapabiliridm disiplinli davranmadım
    bir de bu arada aslında tam aksine en iyi yerim göğüs en şişkin sağlam yerler oralar resimlerde düzgün poz veremediğim için belli olmamış göğüs kaslarımı kasmadığım için.

5. flassy

flassy Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Ektomorf olduğunu düşünmüyorum çünkü hem boyun kısa hemde 10 kg bu kadar kolay alamaz ektomorflar.Fakat iyi gidiyorsun,Bu şekilde devam et bi 6 ay sonra güzel vücudun olacaktır

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Şahsi fikrim vücüt çok iyi yağ oranı düşük kaslar çok şık duruyor böyle devam et tebrik ederim benim hoşuma giden vücüt tipi diye çok beyendim maşallah;) klasik ama kilo alman gerek üst göğüs daha eksik sanki.

7. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    tabi benim fazla bilgim birikimim yok haklsınız belkide ektomorf değilimdir ya zaten o vücut hikayeleri kaç sene önce ortaya atılmış şeyler ama birde şu açıdan bakın o kadar zorluyorumki vucudumu durmadan yemek yiyorum aç olmasamda yiyorum 2-3 saatte bir yiyorum 2-3 saate bir yiyorum derken araöğün yok ana öğün yiyorum direk boyum kısa ama kısa boylu olan ektomorflarda olabilir birde şöyle bakalım daha gelişimim tamamlandığı söylenemez 17 yaşındayım, benim genetik koşullara göre 180 i geçmem lazımdı anne 170 cm baba 180 cm abi 183 cm ya geç atıcam yada çoktan eklemlerim kapandı fazla ağırlık bastım diye .)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:23 ----------

teşekkür ederim görüşünüz için .) göğüs dediğim gibi verdiğim pozdan dolayı böle çıktı aksine vücudumun en kuvvetli yeri göğüslerim en şişkin göze batan yerler kiloda inş devam etcek böyle 70 oldum mu tamamdır

8. flassy

flassy Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Anne babayla orantılama boyu mesela benim annem 1.67 babam 1.78 ama ben 1.88im.Bunda küçükken çok aşırı miktarda tükettiğim sütün ve yüzmenin etkisi olduğunu düşünüyorum.Öte yandan,dediğim gibi ektomorf değişimlerini internetten biraz araştırma imkanı bulursan farkedeceksin ki senin katettiğinin yarısını bile katedemiyor çoğu zaman.Vücuda ne girerse girsin vücut yakıyor.5000-6000 kalori alıp kilo alamayan insanlar biliyorum bu sporu yapan.Fakat senin metabolizmanda hızlı görünen o ki vücudun fazla yağ tutmuyor ve kas artış hızın güzel.Yani şanslısın.Dediğim gibi bu şekilde devam edersen.Çok iyi bir vücuda sahip olacaksın.İmkanın varsa protein tozu kullanmanı tavsiye ederim antreman sonrası.Etkisini göreceksin.

9. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    besleneme çok diikat ediyorum ama büyük ihtimal eklemlerimi kapadım ağırlık basmamdan dolayı tabi bu ektomorfu dereceside var biliyorum bende çok görüyorum spor salaonunda o tür kişileri gerçi bir vucutta 2 şeyinde etkisi oalbiliyormuş biraz ektomorfluğun biraz metamorfluğun filan bende yarı yarıya arada kalmış bir vüctda olabilirim belkide protein tozu yok imkanım var ama karşıyım ya doğal sağlamak istiyorum bu gelişimi doğal çalışma ile protein tozu kullanan birinden daha yavaş ama daha sağlam neticeli bir gelişme sağlıcağıma inanıyorum

10. flassy

flassy Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozunu steoridle karıştırma.Protein tozu(whey) peynir altı suyundan imal edilir,yani doğaldır.Steroid gibi kasları uyarmaz.Sadece protein ihtiyacını kolay bir şekilde karşılamanı sağlar.ben mesela antreman sonrası 2-3 saat kesinlikle bir şey yiyemiyorum mide almıyor bu yüzden protein tozu kullanıyorum.Yani eğer günlük protein ihtiyacını besinlerden karşılayamıyorsan(sabah lorlu yumurta yemek zor geliyorsa) protein tozu kullanabilirsin.İyi çalışmalar.

11. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozu olayını ben çok araştırdım kimisi yararlı kimisi zararlı diyor tam kesin birşey diyeni göremedim spor salaonunda ki hocamda tamam faydası var seni iyi geliştirir kolay geliştirir dedi ama doğal olarak çalıştığında sağladığın güzel vücudu sağlamaz dedi tabikide faydasını görürsün ama dedi doğal görünümle kıyaslanamaz bile dedi. bıraktığında yağlanmada yapabilme ihtimali var dedi kararım protein tozunun yakınından bile geçmemek...

beslenmem şu şekil sabah 2 yumurta haşlanmış sarısı beyazı beraber yarım litre süt fazlaca ekmek yiyorum bal kaymak bolca bal bolca peynir
    3 saat sonra yarım ekmek tavuk doner yanında ayran

3 saat sonra kırmızı et yada beyaz et pılav yada makarna bolca ekmek yanında

2 saat geçiyor antremana gidiyorum

antremandan gelir gelmez evımın dıbı zaten 10 dakkada evde oluyorum uzerımı degısmeden direk 3 kutu ton balığı yarım ekmek arası goturuyorum hemen

2 saat geçiyor yarım litre süt yanındada cıkolata yada kurabiye yada kek yada börek vb seyler yiyorum 1 saat sonrada uyuyorum her gün bunları yapıyorum antreman olmadığı mola olduğu günler ton balığı yerine kırmızı et yada beyaz et yanındada makarna ya da pılav yanındada bolca ekmek tuketıyorum
    tabiki aralarda fındık fıstık ceviz vb tüketiyorum ara öğün gibisnden...

12. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle kas gelişimin çok güzel bunu belirtmek isterim...

Yavaş ama tam olsun diyenlerdensin , buna kesinlikle katılıyorum..

Klasik bir laf olacak ama beslenmene , dinlenmene ve antrenmanlarına dikkat ederek bu işi yürütürsen ileride şimdikinden çok daha güzel bir vücudun olacağa benziyor :)

Spor hayatında başarılar ,

Edit : Peynir olarak Lor Peynirini öneririm her ne kadar tadı ile aram pek olmasa da ...
    Peynir altı suyundan yapıldığı için hem protein yönünden zengin hem de yağ bakımından az...

13. flassy

flassy Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Antremandan hemen sonra üzüm suyu ve ya elma suyu içmeni öneririm yarım litre kadar.Faydasını göreceksin.Ayrıca yeme düzenine meyve eklemeni şiddetle tavsiye ederim.hiç meyve göremedim programında.Protein ve karbonhidratı fazla fazla alıyorsun bu iyi.

14. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkür ederim yorumun için umarım eksik olan kilolarımı alıp başarıcam bunu .)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:57 ----------

evet meyve hiç yemiyorum gerçekten her azman meyvede yicem diyorum unutuyorum muz işe yarar bir meyve diyorla muz mu yemeliyim genelde?

15. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Meyveyi mevsimine göre yemek daha iyi ve daha faydalı bana göre...

Muz içinse ben genellikle antrenman sonrası hemen Lor Peyniri ile 2 adet muz tüketiyorum ve dinlenme günümde ise 1 yada 2 adet muzu tüketmeye çalışıyorum. Pek meyvelerle aram iyi olmadığı için genellikle sevdiğim meyve olan -Muz- ve bir kaç değişik meyveyi de ara ara almaya çalışıyorum...

16. flassy

flassy Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Muzu da antreman sonras yiyebilirsin karbonhidrat oranı yüksektir.Bunun yanında benim meyve ye dememin sebebi vitamin ihtiyacını karşılamaktır.Mevsim meyvelerini tüketmeye özen göstermelisin.En azından havuç,mandalina,elma bunları günlük tüketmeye çalış.

17. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    yani eline ne geçerse onu ye diyorsun meyve her zaman tüket de ne tüketirsen tüket gibisinden

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:06 ----------

tamamdır teşekkür ederim ilginiz için .)

18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    antreman bitiminde whey protein kullanmıyorsan basit şeker içeren bir meyve suyu iç üzüm suyu en iyisidir bu bilinen birşey sıvı al yani meyve yersen sindirimi uzun sürer ve o iantremandan sonraki 30 dk çok önemlidir

19. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    direk meyve suyu içersem beni tıkamazmı anteremandan sonra protein alamam sonra yani ton balığının yanında üzüm suyu içeyim ozaman.?

20. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    bir kaç yeni resim daha

Sayfayı Paylaş