17 yaşındayım bodye başlayacağım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cinsanity44 tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba abilerim ve yaşıtlarım. 17 yaşındayım 175 boyum var 65 kiloyum uzun süre önce 4 ay body yaptım vücudum biraz şekil aldı fakat burun ameliyatı olucam diye bide sınavlar falan bıraktım 3 aydır yapmıyorum ve bu süre içinde kilo alıyorum tekrardan başlamayı düşünüyorum fakat boyum daha uzar mı bilmiyorum. Babam 167 annem 165 boyunda boyun uzar diyenler var uzamaz diyenler var basket oynuyorum bu arada her 2 günde 1 çıkarım okullar başlayınca hergün oynuyorum bodyi gerçekten çok seviyorum bırakmak istemiyorum fakat zorunda kaldım tekrar başlamak istiyorum ama bu kez sürekli olucak 3-4 ay yapıp sonra protein kullanmayı düşünüyorum. Sizce boyumu engeller mi veya daha ne kadar uzarım 180e yakın olsam yeter diyorum 3-4 protein üzerikli beslensem yararı olur mu ? süt falan içsem yani yoğurt veya karışım bilen varsa söylebilir misin ? Şimdiden teşekkür ederim herkese iyi günler

2. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Anne ve babanın boyuna göre genede iyi uzamışsın belki bir 2 cm daha uzarsın ama biraz zor.Protein tozunaa her ne kadar geçmişin olsada 2 aydan önce başlama derim.Başarılar

3. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Uzarsın uzarsın her gece yatmadan 30-60 dk önce min. 500 ml süt iç günde içinde peynir-yoğurt yiyebilirsin. Basketbola devam et body yide bence bırakma, boyuna falan etki etmez. Sadece squat hareketinde çok ağır girmiceksin olucak. Body bana göre dahada boy atmana yardımcı olacaktır.
    Saygılar...

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Boyunun daha ne kadar uzayacağını şuan kimse tahmin edemez , genetiğinin elverdiği kadar ilerleyecek birşey.Üstteki üye 2 cm demiş ama belki 5 belkide 1 cm uzayacaksın tam olarak bilemeyiz.Boyuna herhangi bir etkisi olmaz.Body için yaşın çok geç bilen bence hemen başlamalısın , protein tozu yerine doğal beslenme daha avantaj getircektir.

5. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındasın eğer genetğin elveriyorsa 22 yaşına kadar uzarsın erkekler ortalama 22 yaşına kadar uzar istedğn ortopediste sorabilirsin. 4-5 cm falan daha uzarsın tahminimce ama hergün süt iç programına barfixide ekle ve omuriliğe dırek baskı uygulayacak hareketleri yapma bu kadar.

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    bir abi olmasamda :) bende bilgimi paylasmak istedim.
    17 yasında kemik uzamasın son donemleri ancak dendiği gibi ne kadar uzayacağı senin genetiğinle alakalı. Anne baba kısa olabilir ama dayı amca uzunsa belik genetiğin onalr gibidir ve daha cok uzayabilirsin. Ben sana squat gibi hareketleri onermem boyun icin endisen varsa. Kemik uzamasını engeller mi bu konuda kesin bir bilgi yok ama eklem ve kıkırdakları zorlar.

bence BB yapabilirsin ama supplement den once yemek duzeni lazım. Belliki formu biraz okumussun sevindim arastıran birileri oldugunu gorunce:)

7. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Military Press , Arnold Press , Dumbell Press , Squat , Hack Squat , Deadlift , Dumbell Press bunları yapmadığın sürece boy uzamasına bir yan etkisi olmaz aksine yapacağın pullover ve barfiks ve set aralarında barfikste asılı kalma boy uzamana yardımcı bile olabilir.

8. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bodyi isteyerek bırakmadım hem sınavlarım vardı hemde burnum küçüklükten kırık ve et kemik vardı bide zor nefes alıyordum bodyde yani nefes alışverişm yanlıştı ama bodyde önemli olduğunu duydum bide bodyden sonra suratım kıpkırmızı oluyordu kalbim sıkışıyor gibi oluyordu. Evet protein ile epey araştırma yaptım normalde bende normal beslenmek istiyorum fakat bu sene sınav var lys falan ne kadar çok dengelebilirim tam bilmiyorum o yüden 3-4 ay sonra protein almayı düşünüyorum. Çok ağır çalışmıyorum bi tane 20 kg krom takımım var 3 4 5 6 yapıcam ilk zamanlar vücut kendine gelsin diye 2 ay sonra bir kademe arttırım. Barfikse asılmayı duymuştum eve bi tane koridor arasına almayı düşünüyorum hem sabah kalkerkende kendime gelirim diye. Uzamak çok önemli değil fakat basketbol küçüklükten beri oynuyorum ve tutku benim için aynı body gibi bodyi bi kaç seneliğine veya kızlara hava olsun diye sadece yazın yapmak istemiyorum çevremde öyle yapıp protein alıp çok yanlış yapanlar var ben sürekli yapmak istiyorum

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    protein derken sanırım protein tozundan bahsetmişsiniz vede kullananları yanlış yapmışlar demişsiniz fakat protein tozu kullanmak beslenmede az eksikler varsa tamda yerinde bir davranıştır supplementlerde doğaldır yani steroid gibi görülmemeli boy mevzusu çok konuşuldu genetiğin el verdiği sürece uzarsın yani her basketbol oynayan süt içen 1.90 boyunda olmuyor yinede barfiks çekebilirsin dumbbel pullover hareketini yapabilirsin çünkü bu iki hareket vücudu esnetir ve dikleştirir 1-2cm daha uzun gözükebilirsin 20 kg lik dumbbel ile çalışıyorsan zaten sorun olmaz çok ağır hardcore vg sporu yaparsan büyüme döneminde boy uzaması durmasından çok sakatlık geçirebilirsin ki zaten istesende o ağırlıkları kaldıramazsın

Son düzenleme: 5 Eylül 2013
  10. Cinsanity44

Cinsanity44 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozundan bahsettim yanlış derken bizim burda body salonunda kimse ilgilenmiyor yani yaşıtlarımın çoğu kızlar için gidiyor adam 1 ayda öküz gibi olucağını sanıyor protein tozuna birşey demiyorum bodye başladıktan 3-4 ay sonra bende kullanmayı düşünüyorum. Ama adam geliyor ilk 1 ay kullanıyor sonra büyümediğini fark ediyor bırakıyor veya normal yemeği bırakıp daha çok ondan almaya başlıyor. Tabi 190 cm olucam diye birşey yok ama 1.80cm istiyorum en azından ortalama olsun dayımın boyu 190cm belkide ondan uzuyorumdur annemlerin tarafı uzun yani. 20kg dumbbel ile çalışmam bilinçsiz değilim forumu okudum drop set yapıcam tabi ilk bana uyar mı bilmem ama internette araştırdım daha etkili diyorlar.

Sayfayı Paylaş