17 yaşındayım 115 kiloyum spor salonunda

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Shiroe tarafından 24 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Shiroe

Shiroe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sadece kardiyo yapıyorum yatay ve dikey bisiklet toplam 1.30 saat kardio yapıyorum sizce yanlış mı yapıyorum ?

2. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Kaskutlenin artmasi metobolizmani hizlandirir temel hareketleri yap

Shiroe ve egemennn bunu beğendi.
  3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    1.30 saat oldukca fazla.Fazla kardiyo kataboliktir kas yıkımına sebebiyet verebilir. 45 dk ideal bence 1-2 gün kardıo 3 gün agırlık daha iyi olur benim düşüncem agırlık daha iyi yağ yakar dinlenme sürelerini kısa tutarak.Hem kas kütlesi arttıkça metablizmada hızlanır diye ibliyorum arif emir arslanturkunde dedigi gibi.

Shiroe bunu beğendi.
  4. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Hiç kardiyo yapmadan ama 12-20 tekrar squatlar vs. Hareketlerle yağ yakan ve kas inşa eden arkadaşlarım oldu, sebebi zaten vücut geliştirmede de özellikle büyük kas gruplarında antreman yapıldığında kardiyovasküler sistemin mecburi olarak en az kardiyodaki kadar efektif çalışması..

Öte yandan obez iseniz kas inşa etmeye başladığnız anda kas olarak kilo alabilir, sığdığınız kıyafetlerin içine girmemeye başlayabilirsiniz, bu geçici bir durumdur, olumsuz düşünüp sporu bırakmayınız, aksine içeriden gelişmeye dışarıdan incelmeye başlayacaksınız. Ben de obez olarak başladım, şu an methiyeleri ve övgüleri değerlendirmekle meşgulüm :), seneyi ve ondan sonraki senedeki görüntüm ne olacak diye merak etmek de motivasyonumu sağlıyor... Ne olursa olsun sporu ve düzgün beslenmeyi bırakmayın

5. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Hocam konuyu ben acmadim ama sanirim ekleme yapmak icin alinti yaptiniz herneyse dediklerinize katiliyorum kesinlikle zamaninda yasamis biri olarak :D

Shiroe bunu beğendi.
  6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Hakkat egemenn ben senden niye alıntı yaptım ki, değişik oldu, spor yaparken set aralarında yazıvereyim diyorum aceleyle karışıyor.. :D

7. Shiroe

Shiroe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

bana bir program yazabilirmisiniz buradan ?

8. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    program yazicak seviyede degilim malesef daha cooooook yolum var :D kaldi ki kolay bisey degil pek insanlar para kazaniyo bu isten ama kendiniz yazin bilgim yettigince duzeltmeler yapariz forumdakilerle beraber zaten.

Yanliz onerebilcegim bisey var: fullbody programini arastirin forumdan yag yakmada bence oldukca etkili antrenman sistemi ayrica hacim icinde.forumda mevcut zaten.

9. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Programı hocandan rica edersin. Bence önce (ben öyle başladığım için öyle tavsiye ediyorum) vücudunu bodyye alıştır. Az kilolarda çok tekrar yap ( mesela 1kg 25-30 hatta 40 tekrar) her hareketten yap, egemenin dediği fullbody o. Vücudun ve kalbin spor mantalitesine alışsın.

Bunu devasa göbeği yüzünden sadece bir mekikle başlayan bir adam yazıyor, hergün bir ekleyerek 250ye çıkmıştım. Hala 250 çeker bırakırım.
    Vücudun zaten ağır olduğu için yük altında, birden daha yüklersen sakatlanırsın, o yüzden kendine uzun soluklu bir serüvene hazırlaman lazım. Ben eylülde bir seneyi deviriyorum, 30kg verdim, ayda 2.5 eder, birçoklarına göre az gelebilir ama ben sporu tabiri caizse yedire yedire yaptım ve aldığım kas hacmi bu kiloya dahil.

Sonuç itibariyle çabuk kilo vermeye çalışma, dayanman gereken süre 6-8 ay arası, sonra aynadaki aksin değişmeye başlıyor, istesende bırakamıyorsun...

egemennn bunu beğendi.
  10. Shiroe

Shiroe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1.set: 15dk yatay bisiklet (1dk hızlı 2 dk normal 5 tekrar) twister- squat 8x2 - bench press 10x2- butter fly 10x2
    2.set: 15 dk dikey bisiklet (1dk hızlı 2 dk normal 5 tekrar) twister- mekik 15 x 2 - yarım mekik (crunch galiba :D ) 15x2 - ayak kaldırma 15x2
    3.set 15 dk elipticak bisiklet (1dk hızlı 2 dk normal 5 tekrar) twister, Incline Bench Sit-Up 15x2 pull down 8x2 böyle bişey çıkardım ama nasıl buldunuz
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ağustos 2014 ---

muscletech hydroxycut hardcore elite almayı düşünüyorum

11. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Supplement işini ben abartı buluyorum, zihin olarak önce sporcu olman lazım, birşeylerden medet umarsan, onlara bağımlı olursun, sen sprounu yap, ideal kilona in, ondan sonrası seni bağlar. Yarın bir gün paran olmaz, aldığın firma ürünü getirmez vs. O supplementi alamazsın, moralin düşer, idmanı bırakırsın. Senin olayın aktif olmak, idman yapmadığın zaman bile hareket etmek olmalı. Misal ben bütün gün evin alışverişini yaptım, ellerim koptu, ayak parmaklarım su topladı ama şu an idmandayım. Bu zihin yapısına seni supplementler ulaştırmaz. Bu zihin yapısına ulaşman lazım.

İdmanda kiloyu hafif tut, tekrarı çoğalt, 10-12 tekrar az, kilolar çok hafif olsun, Salonda sana laf atanlar olacaktır, kulak asma, onlar senle bir değil, sen onlarla bir değilsin. Spora alışman çok önemli, gerisi çorap söküğü gibi gelir.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ağustos 2014 ---
    Sokaktan 10 adamı çevir, 7si salona 3-4 ay gitmiştir, en son plaka almaya gittiğimde dönerken taksiciyle konuşmuştum, 3 ay gidip bırakmış. Senin onlardan olmaman lazım, bu yüzden çok sert başlama, supplement vs. Onlar belli bir aşamaya gelmiş insanların işi. Senin önceliğin yağ fazlasını yani kilolarını işleyecek kas yapısını inşa etmek ve metabolizmanı hızlandırmak.

Son düzenleme: 24 Ağustos 2014
    Shiroe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş