1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

16 yaş 4.5 aylık ev çalışması

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Realicty tarafından 3 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşında bu spora gönül vermiş bir gencim 20 ağustosdan itibaren eve aldığım halter-dumbell gibi ağırlıklar sayesinde bu sitede gördüğüm flexor nickli kişinin verdiği programla çalışıyorum ağırlık altına girmeden önce şınav mekik çekiyordum fit bir vücudum vardı.

Bu resimler dinlenme günümde çekilmiştir bilmiyorum herkesde aynı sorun varmı fakat dinlenme günlerinde kasların küçüldügünü hissediyorum çalışma günlerimde dahada iri hissediyorum kendimi belki psikolojik bi durumdur

Boy: 181 cm
    Omuz 123 cm

diğer ölçülerimi en yakın zamanda buraya giriceğim sizden isteğim eksik yerlerimi söylemeniz nasıl bir çalışma uygulamalıyım program degiştirmelimiyim 12 kiloluk dumbellerla çalışıyordum hafif gelmeye başladı bu hafta 4 tane daha 5 kg döküm plaka alıp sınırlarımı zorlamayı deniyeceğim her türlü eleştiriye açığım.

Ekli Dosyalar:

Azi bunu beğendi.
  2. bahomaho

bahomaho Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    gayet iyi bence salona yazılmanı tavsiye ederim

Realicty bunu beğendi.
  3. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Kusura bakmayın ancak evde sadece bar ve dumbell ile çalışarak böyle bir trapez yapamazsınız, şahsi kanaatim ya genetiğinizden ya da daha öncesi bir spor geçmişiniz var.

Realicty bunu beğendi.
  4. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Belinin inceliği güzel

Realicty bunu beğendi.
  5. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    6 yıldır basketbol oynuyorum bunun bir etkisi olmuşmudur bilemem fakat 620 gram bir topun vücuduma alt yapı oluşturacağını zannetmiyorum

Azi bunu beğendi.
  6. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    6 yıl basket oynamak tabiki etki edecektir. Hele ki bir takım ile yapıyorsan bu sporu antremanları çok etki eder. Benim bir arkadaşım çok basketbol oynuyor. Takımla oynamadığı hatta idman yapmadığı halde sadece basketbol oynarak vücudu ve kolları kaslı.

Realicty bunu beğendi.
  7. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Diğer ölçülerini de paylaşır mısın.Kilo,bel,kol vb.... ?

Realicty bunu beğendi.
  8. BoDy41

BoDy41 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Genelde basketbol ile ince kaslar çalışıyor ve bunlar gelişiyor diye biliyorum ince kas grubuna giren bölgeler tabikide gelişir.

Realicty bunu beğendi.
  9. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Az önce göbek deliğimden belimi ölçtüm midem dolu bunun etkisi olurmu bilmem fakat 74 cm çıktı normalde belimin kız gibi ince oldugunu söylerler kollarım sağ 35,5 SOL 34 çıktı omuzlarım omuz idmanından 3 gün sonra ölçtügümde 123 cm çıkmıştı kilom 77,6 sanırım omuzu felan ölçerken idmandan hemen sonra ölçmem gerekiyordu

Son düzenleme: 3 Ocak 2012
    Azi bunu beğendi.
  10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bu arada iyi vücut tebrikler.

Realicty bunu beğendi.
  11. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar teşekkür ederim fakat birazda tavsiyelerde bulunurmusunuz sizce bundan sonra nasıl bir yol çizmeliyim spor salonu gereklimi ben 2 dumbell ile 1 yıl daha götürebilecegime inanıyorum baya şey okudum temel hareketleri hangi hareketler hangi kas gruplarını çalıştırır vs vs ve nerelere yönlenmeliyim göğüslerim bana büyük geliyor giydiğim gömlekte olsun tshirtte olsun göğüslerim yarım adım önden yürüyor fakat resimlerde küçük onada anlam veremedim

Azi bunu beğendi.
  12. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Göğüs biraz eksik diyicektim sonradan ev çalışması oldugunu okudum mükemmel vücut bence. Karın kasları harika olmuş helal olsun. Salona yazılmalısın tabi ki alt yapıyı sen oluşturmuşsun hacımlenirsen süper olur ;)

Control, Carier, Realicty ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    dostum oynaıdğım klüpte ağırlık sıkıntısı yok bench presse girip allah ne verdiyse kaldırmakmı daha mantıklı yoksa 15 kg 15 kg dumbellerla çalışmakmı baya araştırdım sanki dumbellar beni daha iyi geliştiriyor gibi geldi bana göğüslerim resimlerde küçük çıkmış ama ne giysem bi yerden fırlıyorlar anlam veremedim :))

Azi bunu beğendi.
  14. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Evde çalışmak spor salonunda çalışmanın yerini tutmadığına inanıyorum. Ama klüp olayını bilmiyodum klüpte bu imkanlar varsa spor salonunu boşver bence. Basketçi adamsın zaten basket antremanıyla vg agır gelebilir. Aynı göğüs sorunu bendede var göğüse normal bakınca büyük sıkınca ufalıyo :D

Control, Carier ve (silinen üye bunu beğendi.
  15. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    aynen dostum göğüsü sıkınca küçülüyor salınca büyüyor anlam vermeiyorum ama salıncada acayip bi görüntü oluşuyo alt tarafı çizgi oluyo daha hacimli duruyo ama hoşuma gitmiyor öyle.

haklısın basketbolla vg ağır geliyor fakat hayatımı seviyorum spora adadım hayatımı zaten kız meselesinide biliyorsun beni tek mutlu eden şey şu anda spor

Azi bunu beğendi.
  16. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kız meselesini takma kızları anlamak zor zaten

Control, Carier, Realicty ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    vücut çok iyi 4.5 ay ve evde yapılış tebrike derim

Realicty bunu beğendi.
  18. Gallant_Boy

Gallant_Boy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Calisma ve gelisimin icin tebrik ederim. Yalniz iki sorum olacakti.
    Beslenme ve karin calisma programini paylasabilir misin acaba ?

Realicty bunu beğendi.
  19. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    trapez icin cift dumbell yeterli hatta fazladir bile , 3 temel trapez hareketide cift dumbell ile yapilir .

vicuduna gelince kardesim, karin kaslarinin daha guzel gorunmesini istiyosan karnini yakacak bi karin kasi programi bul kendine 3 gun yap 1 gun dinlendir . kanat gogus super onlara laf yok kol normal resimler iyi olmadigi icin pek triceps yani arka kolunu pek goremiyorm omuzlarda guzel, ama vicudunda ki yag orani biraz yuksek gibi bunun icin yediklerine dikkat etmeni tavsiye ederm

dumbellarla calismaya gelince , sormussun evde mi yoksa spor salonunda mi calismak daha iyi diye , kardesim bunu kiyaslayamassin bile . spor salonuna giden bi insanlar cift dumbell veya bi burbell'la calisan insan bir olmaz , spor salonun da herturlu avantajin var hele benim Turkiyedeyken gittigim gibi havuzlu bi spor salonuysa o zaman daha da super olur senin icin , ben sadece yuzerek omuzlari kaldirmistim karnimi eritmistim, maddi durumun iyiysi bir spor salonuna yazil. Bilmiyorum supplement kullanmaya ne kadar sicak bakarsin ama kullanmani tavsiye ederm cunku cok yemek yemen gerekiyor ihtiyacin olan proteini alman icin . eger supplement icin yardima ihtiyacin varsa mesaj atabilirsin veya herhangi bi konuda program da veya baska bir konuda

basarilar.

20. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme programım yok yani sabit bir programım yok her gün 5 tane yumurta beyazı yiyiorum hergün yaklaşık 1.5 litre light süt tüketiyorum (öğünlere bölerek) işte tavuk olsun süt ürünleri olsun öğünleri böle böle bişeyler yiyoruz :) Karın kaslarını youtube'da gördüğüm '6 minutes six pac' adlı video sayesinde buralara getirdim bende hiç karın kası yoktu daha 3 ay öncesine kadar bu video bana çok yardımcı oldu fakat sayıları biraz arttırdım orda 20 derken ben 25 yapıyorum.

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş