16 yaşındayım kilo almak istiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Enes UÇAR tarafından 1 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Enes UÇAR

Enes UÇAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar ben 16 yaşındayım boyum 1.67 fakat kilom 48 yani çok zayıfım hem kilo almak istiyorum hemde boyumun uzamasını istiyorum lütfen yardım edin acil

2. efekrotos

efekrotos Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Forumda bir suru kilo almana yardimci makale ve konu var acip okumani oneririm.

3. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Boy uzaması için ekstradan sıçrama içeren sporlar tercih etmen belki bir nebze yardımcı olabilir (bknz: basketbol) Ancak genetiktir boy. Kilo almak için karbonhidrat ağırlıklı beslenmen gerekir. Ancak bu karbonhidratlar kompleks karbonhidratlar olmalıdır. Çavdar ekmeği (yada kepek) Makarna, pilav, patates gibi besinleri sık sık tüketmelisin. Protein alımını da artırmanda fayda var. Geceleri ''Tam yağlı'' süt içmen (yatmadan 1 saat önce) hem rahat bir uyku uyumanı sağlar hemde gece boyu vücudunu besler. Tam yağlı almanın sebebi ise kalori alabilmek. En yakın zamanda bir salona yazılıp vücut geliştirmeye başlarsan hocan sana daha net yardımcı olacaktir. Ancak temel olaylar bundan ibaret. Karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslen sıkı idman yap iyi uyu ve sadece sabret.

Enes UÇAR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş