16 yaşındayım Genel bilgi lütfen :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Wonder_kiss tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar , foruma yeni üye oldum herkese iyi akşamlar.

Ben 16 yaşındayım lise 3 teyim ve yazın 1 ağustostan beri düzenli olarak body building yapmaya çalışıyorum.Ara sıra hastalanıp 1-2 hafta bırakmışlığım oldu mesela bu haftada sınav haftamız 1 hafta ara verdim.ama az çok 3 ayı geçkin zamandır yapıyorum bu işi.

Yaşıma göre çok değil ama güçlüyüm.Spora başlamadan öncede şınav mekik vs çekiyordum ve mesela bilek güreşinde 10 yaşıtımdan 7-8 tanesini yeniyordum.Boyum 1.70.Spora başladım ve tabiki evde yapıyorum etkisini gördüm ama artık kendi programımı değil de gerçekten doğru bir program uygulamak istiyorum :)

1)Bana yeni ve güzel bir program önerebilir misiniz ? Benim eski programım haftada 4 gündü ve yaklaşık 1.30 saat sürüyordu.Belki de ben fazla oyalanıyordum ama çok hafif bir program değildi bu nedenle hafif olmasın lütfen.Programda hareketleri söylerken birde kaç kere kaç set yapmam gerektiğini de söyleyin lütfen :)

Not:Evde dumbelle,şınav,mekikle çalışıyorum spor salonuna gitme şansım yok şuan

2)Beslenme olarak kendime dikkat etmeye çalışıyorum ama tabiki diyet gibi şeyler mümkün değil benim için.Fen lisesindeyim okul zaten uzun sürüyor ve öğle yemeğinde de tavuk falan yeme imkanım yok.Ben yatmadan 2 bardak süt içiyorum.Sabahları da Yumurta+Ekmek+1 kaşık bal/pekmez+1 bardak süt+peynir. Olarak kahvaltımı yapıyorum.

Nasıl bir beslenme tavsiye edersiniz ve spordan nekadar önce yemek yiyeyim? okuldan eve geldiğimde saat 5.30 oluyor ve çalışmaya ozaman başlayabilirim sadece.Okulda 3-4 gibi kantinden falan birşey mi alsam ?

3)Performans sorunum da var.Sporu yaparken kas yorgunluğu değilde Direk olarak kendim yorgun oluyorum.Napmalıyım biraz performansımı arttırmak için ?

Çok teşekkürlerbench_O

2. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boy 170
    Kilo ?
    Amacın ?

Kimsenin seni görmeden kilonu ve amacını bilmeden yorum yapabileceğini sanmıyorum.

En azından yapsa bile sağlıklı yorum olucağını zannetmıyorum. :)

3. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    1 hafta ara vermek seni geriye götürür bunu sık tekrarlama bence mecburiyet olmadıkça nezleyken falan gitmemezlik yapma

4. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    3-4 yada daha fazla arasız gidilen bir süreden sonra 1 yada 2 hafta dinlenme süresi gelişim için iyi olurthums: Onun dışında arkadaşın dediği doğrudur

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hastayken spor yapılır mı yav? vücudunuzu daha da halsiz mi düşürmek istiyorsunuz,
    ne demek nezleyken devam et...

6. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O nasıl bir şeydir. Nezleyken falan gitmemezlik yapma ?.. Hasta iken gitsen neyne yarayacak ? Senin enerjiye güce ihtiyacın olucak kasa değil..

7. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    kilo 69 diğer özelliklerimide yazdım.yardım bekliyorum

8. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    up :) lütfen yazımı tamamen okuyun arkadaşlar gerçekten uzun süredir cevap bulamıyorum sorularıma

9. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    1. Soruna hocandan başka kimse cevap veremez. Çünki hocan senin vücudunu ve gücünü bilir ona göre eksiklerini görür ve program verir.

2. sine ise bnim metabolizmam hızlı olduğu için herşeyi yiyebiliyorm :). Okulda Eti nin Yulaf lılarından ve meyve suyu vs. yada yarım ekmek arası salam doldurtuyorm yanında meyve suyu yiyorum. Sabah 3 yumurta peynir zeytin patates kızartması vs yiyorum, eğer erken kalkarsam eti lif alif den 1 kaşık yoğurt ile yiyorum sonra öğlelere doğru demin saydıklarımı. Gelince plav, 100 gr haşlanmış tavuk yoğurt onları sindirmeye yakın fındık fıstık vs. yatarkende evde ne ymk varsa yiyorm ve cici bebe yiyorum baya. Böyle yapiyorum ben örnek olarak bişiler alabilirsin.

murderali bunu beğendi.
  10. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Anlıyorum.Siz sanırım zayıfsınız biraz fazla karbonhidrat tüketiyorsunuz gibi geldi yatmadan önce falan cicibebe yemek kilo yapar çok :/

Sorun şuki benim hocam yok evde çalışıyordum 3-4 aydır.Size özelliklerimi yazıoyrum birdaha boy 1.70, kilo 70 , Yaşıtlarıma göre güçlüyüm ama aşırı değil.Yani normalde kilolu göstermem gerekirken tam yerinde kilm varmış gibi gösteriyorum mesela göbek falan yok öyle pek.

11. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Evet amacım göbeksiz 70 75 kg vs olmak hacim için. Şuan 1 72 62 kg dayım.

Sana tavsiyem bu konuya göz atman, en altında link de var onada bakabilirsin.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-ali-ma-t8567.html
    Ayrica bu bölümede bakmanda yarar var.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antrenman-bodybuilding-fitness-f22.html
    Beslenmek için ise beslenme bölümü mevcut.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html

Wonder_kiss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş