16 yaşında evde düzenli egzersiz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yigit1993 tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. yigit1993

yigit1993 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler ...
    16 yasındayım ve gibi yasıtım gibi yaza sıkı bi vücutla girmek istiyorum..Forumda yeteri kadar araştrma yaptım ama tatmin olamadm çünkü tek korkum yaptıgım egzersizlerin boy uzamasına bi zararı olabilecegini düşünmem.. 64 kiloyum 1,74 boyum evde 4 kiloluk dumble larım var ..şubattan beri egsersiz yaptım ama bi faydasını görmedm özellikle kol karın ve göğüs kaslarım şekle girmesini istiyorum :) sizlerden ricam bana uygun şekilde yol göstermeniz şimdiden teşekkürler ..

Not:Önceki konumda yanlıs başlık şeçmişim konu kirliligi için ayrıyetten özür dilermkafa_

2. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    4 kg lik dumblerlarla sadece ısınırsın büyüme kaydedemezsin, ayarlanabilir ağırlıkları temin edip forumda egzersizler bölümünden hareketlerin yapılışlarına bakabilirsin.

3. yigit1993

yigit1993 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dumblerarımı zaten ısınmak için kullanıyorum benim amacım daha çok vücüt agırlıgımla çalışmak

4. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Bende 5kg Var Çalışıyom Plastik Ama Gelişim Gördüm Yani Eskiden Bİceps Daha Küçükdü Biraz Büyüme Gözlemledim :)

5. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    yani ağırlık kullanmamayımı kastediyorsun

6. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    vücut ağırlığınla yapacağın idmanlarla boyunun uzamasını engellemen mümkün değil. sakatlanmaktan korkmalısın. kas yırtılması, disk kayması vs...

7. yigit1993

yigit1993 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten sporla ilgilendiğim için çeşitli sakatlıklardan haberim var ama göze aldım bikere bunları :)

8. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    sakatlıkları göze alma. korunma yollarını öğren. bilinçli çalışarak sakatlanma riskini minimuma indirebilirsin.

9. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    karın ve göğüs için pek geç kalmış sayılmazsın ama yaza tam anlamıyla yetişmez. Özellikle göğüs herkesin başını ağrıtır en zor gelişen kas grubudur. Karın için mekik en önemli etken. Tavsiyem alt yapı oluştur sonra geliştir kendini. Direkt gelişme yaparsan boş olur kaslar şekillenir ama kalıp olmaz.

10. yigit1993

yigit1993 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geç olsun güç olmasın :) Peki bana uygun bi program önerme şansınız varmı ?

11. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    64 kg sun 4kg damblla calışırsan hc bi gelişme olmaz tabiki, anca ısıtır seni onlar, gelişme istiyorsan forumu ara bak yeni başlayanlar için ilk 2 ay program var flexor hocamızın paylaştığı ona bakmanı öneririm , calısma olarakta

setleri 3x12 yada 4x10 yapmanı öneririm ve bunu yaptğn harekete göre değiştir Mesela göğüste 3x12 calış bicepste 4x10 ve bu tekrarlarda 12likte 10dan sonra ,10lukta 8den sonra cok zorlanacaksın yane calısabildiğin kadar ağır calış , ve vücudundan hamlığı atabilmen için ilk 3 gün üst üste tüm vücudu calıştır sonra 1ergün arayla program yap başla;)... kolay gele

12. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0

4kg lık dambılla çalışırsa hiç gelişme olmaz mı?neye dayanarak söylüyorsun ki bunu?ben de 15-16 yaşlarındayken o ağırlıklardaki dambıllarla çalışıyordum ve vücudumu gayet güzel şekillendirmişti..göğüs 3x12 iken biceps nie 4x10 onu da açıklarsan sevinirim :)

Sayfayı Paylaş