16 yaşını yeni doldurdum sorularıma bakar mısnz?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve istaöl tarafından 22 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. istaöl

istaöl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    s.a arkadaşlar biliyorum bu konu defalarca açılmış ama...yardımcı olur musunuz?ben 21/05/1991 doğumluyum boyum 1,63.babam 1,65 annem 1,53 civarı boyumun uzun olmasını istiyorum.imkanım olduğu zaman barfiks çekiyorum.kalsiyum şurupları falan kullanıyorum.bir de zıplıyorum ama bilinçsizce zıplıyorum metodu var mı bilmiyorum.eğer siz biliyorsanız yazar mısınız?basketbol fazla oynamıyorum pek vaktim olmuyor.Sizce boyumun uzama ihtimali var mı?Bazen uzamax kullansam mı diye düşünüyorum ama yan etkisi vardır diye endişe ediyorum bana olmasa bile benden sonraki nesle zararı olur belki(çocuklarım falan olursa onlara zararı olur gibi).Siz önerirsiniz?şimdiden teşekkürler:)

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Madem önceden açılmış bir konu neden yeni bir başlık açma gereği duyuyorsun ki? Sana ayrı bir tavsiyemi vericez? Herkeste sorun aynı boy kısa olması sonuçta, ee o zaman neden bu yazdıklarımı okuyorsunda, başkalarının boy uzaması için verdiği tavsiyeleri yapmıyorsun?

3. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    yaşın daha 16 en az 18 yaşına kadar uzarsın.şimdiki gençlik daha uzun.bunda beslenme imkanlarının gelişmesi ve çevresl faktörlerde var.annen ve babanın boyu senin için kıstas olmaz.elbette genetik faktörler etkili olacaktır ama 163 de olarak kalmazsın.boyun uzar.barfiks çekiyorum demişsin bu boy uzamasını etkiler güçlenmişte olursun.kalsiyum hem kemiklerin gelişmesini sağlar hemde boyu etkiler.şimdi bir faydasını görmesen bile yaşlılıkta faydasını görürsün.
    zıplama demişsim;nette gördüğün zıplama programları biliçsiz şekilde evde uygulanacak programlar değil.lise 2 deyken smaç basma hevesiyle o programları uyguladım sonuç:sabah yataktan kalkarken diz kapakalrından gelen çatırtılar aynen 80 yaşındaki birinin dizleri gibiydi.
    Tavsiyem al eline ipi başla.ilkin 50 atla geliştir kendini set set yap.ilk seferde 500 atlama 50 şer 75 şer atla.zıplamanda gelişir boyunada katksı olur.
    şunu unutma zıplamayla basketbol oynamakla boy uzamaz.boya çokta takma 1.73 boyla 1.80 lik adama blok koyarsan boyun ne old anlarsın

istaöl bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş