16 haftada baklavalar gerçekleşebilir mi? (videolu)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve evroka tarafından 4 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar geçen gün bi video paylaşım sitesinde 16 haftada baklavaları çıkarabilineceğini iddia eden videolar buldum. Sizlerin belki de haberiniz olmuştur bunlardan daha önce...
    bu videolardaki programı 16 hafta uygulayın dio.
    burda aklıma daha önce sitede biçok kez gördüğüm karın kaslarının hergün çalıştırılıp çalıştırılamayacağı ile ilgili dialoglar geldi.
    peki sizce bu videolar istisna olabilir mi, yani hergün karın bölgesi çalıştırılabilir mi?
    insanı çok güsel motive edio bu tür vieolar...
    16 hafta da baklavalar...
    müthiş heyecanlandırdı beni...

1.video
    2.video
    3.video

4.video
    5.video
    6.video

balcis ve Ferhat AYDIN bunu beğendi.
  2. kainat

kainat Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    saol güzel videolar paylaşıma vermişsin eline emeğini sağlık fakat sen ne çıkardın buradan yani her gün abdominal çalışılırsa daha mı iyi olur düşüncesindesin ve 16 hafta yeterli oluyor gibi bir kanıya bizi sevkediyor bilmem ki bu doğrumu

3. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    ya aslında videodan anlaşılan 16 haftada baklavalarınızı ortaya çıkrmak...
    videodaki hareketler zaten 5-10 dakkalık bişi hepi topu.
    bunun espirisi hergün yapılıp yapılamayacağı.
    bence kısa bi çalışma olduğu için her gün yapılabilir ama bunun tersi düşünceler (genel olarak) yoğunlukta. bahsettiğim yoğunluk bir bölge ya da kas grubunu hergün alıştırmaktan ziyade minimum gün aşırı çalışmak...

bilmem anlatabildim mi ortada biras tezat oluşturacak bi video...16 hafta...

4. künefe

künefe Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bu işte usta değilim ama baklavaları ortaya çıkarmanın temel yolu yağ yakımıdır.Bence değişik antrenmanlar aramaya gerek yok.

5. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    sunu solıım asla sevkini kırmak isteme ama o calısan elemanın onceden zaten vucut altyapısı var farketmişsindir kollar falan belli edio sen ne kadar abdominal calısısrsan calıs mide kaslarını gelstrirsin o bolgedeki yagları yakamassın bolgesel yag yakımı yoktr o cocuk sadece mişde antrenmanlkarıyla o hale gelmemiştir kardio calısmadan o yaglar erimez vede vucut gelstrme dergilerinde cok ornege rastlarız genelde turkıyede yok oldugu ıcın hep arkalarında reklamlar olur adam 2 ay calısmıstır bakarsın eski halin cılız birsey işte sonra yanına urunun reklamını koyarlar bole oldu die o adama genelde steroidi basıolar ondan sonra o koyuyolar resmi aa bole oldu desinler diye yada adam uzun sure calısmıs oluo cunku bu tur resmi goren isten anlıyan biri o kadar surece o vucuda sahip olunamayacagını bılır ama dısarıdan birisi aaa bende calısıp boyle olayım der bunlar reklam amaclı 16 hafta 3 ay demek o mideye sahip olabilirsin ama gerekli mide alt yapın varsa bir diyete girersin 2 ayda bile olur ki zaten bu videodaki elemanın altyapısı belli kollar fln

6. SeRKaN

SeRKaN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amma yazmışın dostum uzman profösör gibi...

3 ayda yaparsınız o karın kaslarını tabii yanında beslenmeye dikkat ederseniz... yapılan hareketlerin hepsi karın hareketlerinmde var... bizim body salonlarında tuturulan fix tahta da yapılan hareketleri ile olmaz onu söyleyim...

videoyu adam gibi izlememişin... son videoyu izlersen anlarsın nasıl yaptıgını.

videodaki hareketleri elaman karın kaslarını yapmı nasıl yapılacağını gösteren hareketleri cekmişl videoya...

yani sen de videolardan sunu anlamısın... eleman baslamıs ay be ay cekmiş sonunda bir acıyor baklava olmus...

oyle değil durum elaman hareketleri gösteriyor nasıl yapacagını.. olay bu...

güzel videolar yapancı videolarda var ben de yabancı body cilerin.. hareketler dorudur.. ama düzenli ve sıkı çalışma ile olur...

7. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serkan uslubuna dikkat et 1. si ben burada simdiye kadar okudugum kadarıyla yazdım 1. si nikimle hitap etmelisin forum kurallarını okumanı tavsiye ederim 2. si videoları ızledim eger 3 ayda o adamın ki gibi baklavalara sahip olunsaydı plajlarda herkez mr abdominal olurdu 3.su ıse o kadar gobegi olana bi adama kardio yaptırmaksızın baklavaları cıkaracaksın ve 3 ayda yazdıklarımdan hangisi yanlıs profosor gfibi ukala tavır hiç sergilemedim foruma uzun zamandır yazı yazıyorum okuyorum uslubum konusunda uyarılmadım bir kişiyle tartısmadım ama senin tavırın oldukca ukalaca olmus amma yazmıssın dostum profosor gibi diyerek girmişsin uslubuna dikkat etmeni tekrara belirterek burası forum sende baskasını kırmadan bilgini paylasırsın daha iyi biliyorsan yazarsın forum burası paylasım sitesi...

8. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam arkadaşlar gerilmeye gerek yok.

9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    ulasmen; olayları hemen kişiselleştirmişsin. Bravo yani.
    Bu videoyu ben de izledim. Adamın gögüs ve kollardan biraz alt yapısı olduğu anlaşılıyor. ama 16 hafta yani 4 ay beslenmeye ve antremana dikkat edilirse mümkündür bence. O adam kaç antrenör ve uzmanla çalışıyordur, ne tür besinler yiyordur orasını hiçbir zaman bilemeyiz. Ama o 4 ayda yapıyorsa bizde 6 ayda yapabiliriz. Abartmaya gerek yok.

completely ve Ferhat AYDIN bunu beğendi.
  10. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    yediğini, içtiğini gösteren bir video daha ekleselermiş fena olmazmış :D

11. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ama gerçekten değişik şekilde hareketler yapıyor bunları şöyle sitede hareketlerin gösterildiği gibi hareketli resim haline getirip bizimle paylaşabilecek birisi varmı acaba?

12. betreyal

betreyal Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu videolardaki arkadaşın nette bolca 300 spartalı felan workout videoları var hepsinde benzer hareketler göstermiş ama şunu söylemem gerekki karın kası olayı o kadar basit değil. Diğer mesajlardada söylendiği gibi karın kasları düzenli antreman diyet ve cardionun bir sonucudur bunlardan birinin dahi eksikliği hedefe ulaşmayı engeller. Asıl soruya gelelim 16 haftada karın kası olurmu cevap cok acıktırki hem olur hemde olmaz. Bu pogramı uyguladığın sürece yemene antremanına dikkat edebilirsin ama şu cok açık bir şekilde ortaya konmalidırki 16 hafta yada 8 hafta diyetleri daha çok vizyona yönelik tanıtımlardır bireyin ihtiyacına cevap vermez. Misalki senin vücut yağ endeksin %19 16 haftalık bir sürede yarışma diyeti yapıp yada bu program artı diyet yapıp karın kaslarını çıkarabilirsin peki ya vücut yağ endeksi %32 olan kişi bu konuda forumumuz e-arşivlerinde ingilizcesi olan arkadaşlarımız için mission abdominlas makalesi var bence kesin okuyun. Karın kasları ve yağ yakıcılar hakkında oluşan yanlış düşünceleri çok güzel anlatmış buyrun linki..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/mission-abdominals-g-rev-kar-t12752.html

Sonuç olarak arkadaşlar yemenize antremanınıza dikkat edin ama benim asıl tavsiyem şudurki bb.com ve sitemiz haricindeki sitelerden antreman programı almayın doğru ve güzel teknikler gösterseler bile akıllarda soru işaretleri bırakabiliyor.

13. amele

amele Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 2 Aya Yakın Bi Süredir Karın Kası Calısıyorum Fakat Hala belirginlesmedi kaslar..Karnımda Cizik Cizik Yara İzi Gibi Bisi oldu..Baklava Yapabilmem İcin ne gibi tavsiyeleriniz var...(diyet vs.)??

14. SeRKaN

SeRKaN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ulaşmen herkes buraya bişiler yazıyor... tamamen bilmeden yazyosunuz... bilgi sahibi olamdan yada yarı bilgiyle fikir sahibi oluyosunuz.. burada body den bahsediyoruz... basketball yada futball dan değil...

arkadaşım yazıona alıntı yapmama gerek yok sanırım... yazmıssın kollara baksan aadamın diye... 16 haftaya böyla basladıysa kollar nasıl ddiyosun... ben de sana yazmısım adam yapmıs vucudu sonrada hareketleri gösteriyor....

bu arada diğer arkadasımız da yazmıs ordaki hareketler yanlıos olabilir diye... hepsi nizami hareketttir... çoğu da zaten üst seviye hareketler... yaniii ufak hareket gibi gözükür bazıları ama midenizi acıdan sancıdan gecirmez onu söyleyim...

bu arada yazdım zaten yukarıda da beslenme olayı cok önemli... beslenmene dikkat edersen yaparsın...

--------------------------------
    karın kaslarım neden cıkmıyo diyenlere,,,
    1- vucut yapın yağ yakmaya yani kalori yakmaya elverişli olmayabilir... metabolizma hızın düşüktür kilo almaya yatkınsındır... bu tip vücütlular beslenmesine acayip sekilde dikkat etmeli..

2- hemen irileşecem diye önüne geleni yemek... kas yaparsın belki ama yağlanırsında sonradan ii diyet yapman lazım...

3- sadece düz mekik ve ters mekik yapıp body salonunda karın kası baklava olmaz. anca sertlestirirsiniz...

--------------------------------------------------

bu arad son bir şey söyleyim
    ilk bodye basladıktan sonraki 3 ay sonra

mekik tahtasıdan su şekilde yapıyodum
    150*4 set düz mekik
    150*4 set ters mekik

mesala bu yağ olayının dbine vuruyor...ancak sadece karın kaslrını sertleştirir.. baklava olayın olmaz... kondisyon olayı gibi....

15. amele

amele Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol serkan...peki senin uyguladıgın bi program var mı karın kası icin ? dedigin gibi sertlesti karnım ama bi düzene sokamadım...

16. fatihay

fatihay Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar bunun için mi tartışıyosunuz hakaten 4 yada 5 ayda ole karın kaslarına sahip olabilrsiniz ben mesela 1. ayı doldurdum her antreman günün de 500-750 arası mekik yapıorum ve 1 ay sonra definasyona giriyorum bakalım 4 ay sonra ne olacak.....azim ve hırs

17. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    ahah daha önce dikkatimi çekmemişti arka fonda benchpress sehpası varken sırtında sırt çantasıyla şınav çekiyo amcam.. arkadaşlar biraz gerçekçi olallım lütfen :D

18. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sevgili salvadore ben olayları kişiselleştirmedim eger usttekş yazıya goz atacak olursan gorursun benim yazımıdan alıntı yapıp profosor gibi yazmıssın demesi benmi suclu oluyorum burada forum kurraları dısında olan ne? ayrıca ben 3 ayda oyle olunmaz demedim yazıma bakarsanız sadece mide calısmayla olunmaz dedim kardio ve diyetsiz olunmaz dedim yazımdada belirttim gunde 10000 tane mekikde cekseniz sadece mide kasları guclenir dedim kardio yag yakımı olmadan cıkmaz dedim kastettigim buydu bunda yanlıs olan ne bunuda anlayamadım yazımın alştında yazdım 2 ayda bile olur diye ama yazıları okumadan cvp yazıolar ondan sonram anlam kargasası ortyaya cıkıo

19. GallienoFerri

GallienoFerri Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    3.5 ay uzun bir süre. Benim fikrime göre, karın kaslarının bu süre zarfında belirginleşmemesi için hiçbir neden yok. Klasik bir ifadeyle, ilk 2 ay çok düşük yağlı besinlerle ve az miktarda şeker alımıyla, sonraki 1.5 ay tamamen yağ ve şeker alımının kesilmesiyle ve elbette haftanın 4 günü 15-20 setlik bir mide çalışmasıyla büyük ölçüde istenilen hedefe ulaşılabileceğini düşünüyorum. Hatta mide çalışmalarını çok düşük seviyelerde tutup, sadece uygun bir diyetle bile karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak mümkün. Benim eski vücut geliştirme hocam 15 yıldır mekik yapmadığını söylerdi. 1.89 boyunda, 105 kilo olmasına rağmen sadece diyetle karın bölgesindeki yağları tamamen eritmişti..

20. SeRKaN

SeRKaN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar daha önceki mesajlarımda da yazdım... çok ii beslenme programı lazım buna.... ayrıca vücudunuzun yağlanmaya yatkınlığı falan da önemli...

bakın mesala benim vucut yağlanmaya müsait değil.. yada spor yapınca çok kilo alıyorum diyenlerde var...
    basit olarak olay şu..
    ortalama bir insanın gereksinim duydugu klaori miktarı günlük 2500-3000 civarı.. bundan fazla alırsanız yağlanırsınız... ne kadar cok yada az yediğin değil önemli olan yediğinin kalori mikarıdır... tatlı yersin bi 3 tane deli gibi kalori alırsın.. o gibi.

ortala bir sporda 500 kalori yakarsan bu demek şudur...
    3000-3500 arası günlük ihtiyac...

bunun üzerine çıukarsan kilo alırsın
    altına düşersen zayıflarsın...
    yada bu kalori kadar alır yağ yalarsın kilon sabit kalır...

--------------------------------
    gelelim mekik olayına...

benim daha önce yazdığım gibi çok fazla mekik cekmek 1 sette 100- 150 gibi karın kaslarını güçlendirir ve fitness tarzı yağ eritirsin...

ama bunun yerine 1 sette 15-20 tekrarla 4-5 set yaparsanız hem kuvvet olayı hem baklava olayına girersiniz...

mekik çekerken videoda da var bazıları advance dediğimiz ileri düzey hareketler... bunları hemen yapmaya kasarsanız belinizi incitirsiniz haberiniz olsun...

----------------------------------------------
    benim yaptğım şu anki hareketler aylık değiştiriyorum

ter mekik , düz mekik ( bunda ağırlık kullanıyorum ), yanlara dumble çalışıyorum, air bike dediğmiz olay ( bu harbi süperdir bunu tek geçerim yaniş )

toplarsam bu videodaki hareketlerin %90 nını zaten yapıyodum... zaten diğer kalan %10 luk kısında karınla ilgili değil kol omuz hareketleri falan yapıyo eleman...

şunu diyemeden geçemicem.. videodaki elaman harbi çok ii protein ile beslenmiş.. ama bana sorarsanız kesin supplement kullanmış...

2 ayda daki görüntüsüne bakarsanız imkansızdır size söyleyim...

Sayfayı Paylaş