16,8 yasindayim yardim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve okocha tarafından 26 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar 17 yasima girmeme 2-3 ay kaldi boyum 170 cm civari kilom 56 kg.
    her aksam en az 25-30 sinav cekmeden uyumuyorum son 3-4 aydir ondan once de 10 filan cekerdim. son aylarda biraz arttirayim dedim ve 1 kg kadar agirliklarla omuzlardan yukari kaldirma 25x3 ve belden yukari kaldirma bildigimiz 25x3 yapmaya basladim.

Artik ciddileseyim dedim biraz buyuteyim omuzlari bicepsleri ve 6pack yapayim dedim ve gecen bir eczaneden Weider Whey Protein aldim.

Artik her aksam 2.5 Kilo DUMBLE ile 25x3 omuzlardan yukari kaldirma ve 25x3 bildigimiz assagidan yukariya dirsekleri bukerek kaldirma yapiyorum uzerine 25x3 mekik yapiyorum (pushup deniyordu sanirim ondan) ve her pushup seti arasi 10x3 leg raise yapiyorum.

ama bence bu protein tozu ile kullanirken yeterli bir egzersiz degil. Kol kaslarimin gozle farkedilebilir sekilde buyumesinin (biceps) omuzlarimin genislemesini ve 6 pack veya en azindan biraz kasli bir karin istiyorum

SIZDEN YARDIM BEKLIYORUM SIZCE NE YAPAYIM?

Sporu her aksam 1 saat kadar yapiyorum sabah uyaninca ve aksam antreman sonrasi 300ml sute 2 kasik protein tozu aliyorum

evde calisiyorum gyme gitmeye useniyorum ekonomik sorun yok hyper_

2. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Böyle devam edersen zor çok zaman alır ve tam istediğin gibi olmaz bence :)

3. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ne yapmaliyim onu soruyorum dumbelllls

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    İmkanın varsa bir spor salonuna yazıl, aldığın protein tozunuda serin ve güneş görmeyen bir yere kaldır. Forumda evde dumbell ile çalışma programları var onları inceleyebilirsin.

5. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bende söylüyorum işte maddi sıkıntım yok demişsin iyibir suplament kombinesi yap güzelde bir salona yazıl gerisi sana kalmış forumda aradığın herşeyi bulabilirsin aynı şeyler daha öncede yazıldı kolay gelsin :)

okocha bunu beğendi.
  6. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    spor salonuna yazilmayi dusunmuyorum insanlar arasinda iyi calisamiyorum ve git gel benim icin en buyuk sikinti o yuzden o secenek yok

bir program istiyorum bana uygun olan hem evde yapabilecegim hem fazla yuklenmeden kol - karin agirlikli weightlifter

7. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Dediğim gibi forumda evde dumbell ile çalışma programları mevcut, biraz araştırırsan istediğin herşeyi bulabilirsin.

8. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Elinde neler var ağırlıkların sökülebilir mi sabit plastik dumble mi ? varsa kaç kilo var ? evde kendine ufakta olsa bikaç sehba çalışma istasyonu alabilicek maddiyatın var mı ?

önce bunları bi ayarlıyalım ona göre devamını getiririz :)

okocha bunu beğendi.
  9. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    2.5 kilo plastik var ekonomik vs durumlarda sorun olmaz alabilirim gerekenleri

inceledigim resimlerde gordugum yerlere benzer koseler buluyorum odamda yatagin ucuydu sandalyeydi kolsuz sandalye falan :D

10. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Öyle de oluyorda ama yorucu ve tam yeterli olmaz durumun varsa neden uğraşıyorsun git al rahat rahat çalış :)
    ßenden sana ilk öneri insanda en önemli şeylerden biri öz güven kendine güven şimdi diyeceksin sanane birde ne alaka konuyla diyebilirsin salona yazılırsam rahat çalışamam demiştin onun için dedim orda yanlış yada ayıp birşey yapmıyorsun ki her neyse konumuza dönelim :)

Sen şimdi nasıl bir vücut istiyorsun böyle fit parçalı mı yoksa kas olsun ama illa böyle kas çizgileri olmasada olur iri olsun yeter mi diyorsun ?

Bence salona yazıl hem kır zicirlerini başka yönlerdende kendini geliştirmiş olursun çünkü öteki türlü çok şey alman lazım hepsini alsan bile evde nasıl çalışcaksın okadar aleti nere koyucaksın :)

ama yok illa ev dersen şunlara bak :)

http://www.hepsiburada.com/liste/agirlik-sehpalari/department.aspx?categoryId=355454

http://www.voitbayi.com/Agirlik-Merkezi?gclid=CO-epoS5uq4CFYRa3wodh24qLQ

Son düzenleme: 26 Şubat 2012
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    oldu bız bosa gıdıyoruz gym e dımı :)

salona gıt baska yolu yok

usenceksın ustune bıde ole dedımkı bıraz buyuteyım dıyıp buyucek sakamı yapıyorsun :)

gıt salona calıs herkes gıbı

demircan256 bunu beğendi.
  12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Salonda çalışmak bir tercih , ama istersen evde uyguluyabileceğin programlar vardır bunlara örnekler vereyim.Bodyforumtr üzerinde Flexor hocanın oluşturduğu sadece 2 adet dumbell ile çalışma programı var haftada 3 gün çalışıyorsun dumbellında varmış ama 2,5 kg sana yetersiz ağırlık artmalı ayrıca birde 6 haftada 100 şınav , 200 squat , 200 mekik gibi bu 3 programıda uyguluyabilirsin zaten zamanın var ise bunlar senin için baya yararlı olucak şeylerdir.Şınavı gelişi güzel yatmadan önce 30 tane çekiceğine bir programa göre ilerliyerek 100 şınav hedefine doğrulman bence çok daha iyi olur.

13. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    dedigim gibi ekonomik sorunum yok ve useniyorum kelimesi biraz yanlis oldu en yakin gym baya uzak bir yerde bana dolmus vs ile gidilemiycek ters istikamette bu yuzden annemle vs gitmem gerekiyor ki bu beni usendiren ve zorlayan sey...

ve gun icinde dolu oluyorum dersti disari cikmakti ondan aksam yapmayi tercih ediyorum yani usenme kelimesi yanlis oldu 1.2 sene sonra :D bir araba alayim onla giderim zaten

evde genis bir alan var herhangi birsey koyabilecegim hatta spor salonu bile yaparim orayi :D baya alet sigar da orda ekonomi giriyor ise o kadarda veremem yani soyle 500 tl nin altinda bu agirlik merkezi dedikleri ustten cekmeli yandan sikmali ozellikle kol icin olanlardan alabilirim alsam mi?
    ne onerirsiniz?bench_O

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu konuda eve neler alınabileceği için hedefi düşünürsünüz ona göre bişeyler alırsınız , ama makina bazlı birşey almayın 56kgmişsiniz bence boyunuza göre kilonuz biraz az böylece siz hacim çalışırsanız rahat bir şekilde kaslar belirginleşmeye başlar ama body sabır sporudur biraz sabrediceksiniz öncelikle size tavsiyem , dumbell almalısınız ağırlık artırılabilir olmalıdır , barfiks çekebileceğiniz rahat bir yoksa kapı barfiksi , koridor barfiksi vbz bir alet hatta bulursanız çok fonksiyonlu barfiks aletleri var onlardan birini almanız işine yarar mekik şınavda rahat yapıyorsunuz.Bar önemli fazla pahalı birşey değildir.Bir bar almalısınız , Dumbell ile yapabileceğiniz hareket listesi bayağı fazladır bunun yanına aletsiz yapabileceğiniz hareketleride koyarsa ve barfiks çeşitlerinide eklersek güzel bir program oluşturabiliriz.Ama bunları yapmadan öncelikle size tavsiyem bir araştırın 6 haftada 100 şınav 200 squat 200 mekik 25 barfiks bu programları uygulayın verim alırsanız alet alırsınız ve spora başlangıcınız ilk 6 haftası zaten aletsiz hareketler olan squat mekik şınav ile olucağı için bi rahatlık hissedersiniz.Barfiks aleti bence kesinlikle gerekli bu konuda söyliyim...

15. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    32 yaşında adamsın annen mi götürecek spora ? :)

Şimdi birde arkadaş 16 yaşında olduğunu yazmış diyenler olcak :)

Son düzenleme: 26 Şubat 2012
  16. trader223

trader223 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    kollarının büyümesini istiyorsan düzenli çalımalı ve en az 6 ay diyorum sonuçta kas yapıyosun hava su pompa basmıyosun. İstersen herşeyi yapabilrsin ama planlı programlı programlar sitede mevcut

17. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

tesekkurler cevabiniz icin thums:

evet benim odamin kapisinda bir barfiks aleti mi denir bildigimiz sopasi var iste ben normal olarak 30 sinav cekebiliyorum mekik rahat cekiyorum dumble 2.5 kg ile rahat yapabiliyorum ama BARFIKS CEKEMIYORUM :S sinav mekik dumble da zorlanmadan yapabiliyorum tabii bir sureye kadar ama barfiks coook zor geliyor cok az cekebiliyorum en fazla 2-3 :S

18. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşa katılıyorum yanlız benim tavsiyem Göğüs yayı alma gerçekten kullanış olarak onun hakkında kötü yorumlar duydum bu sıralar onu uygulamak ayrı birşey gereksiz görüyorum tavsiyem uygulama.

Flexor hocanın göğüs yayı konusunda yazdığı bir kaç görüşünü buraya yazıcam ona bu konuda katılıyorum..
    ''Yay çalışmasını bende önermiyorum sebebi şudur

Diyelimki 50 kglik bir kovayı kuyudan çekmek için onu çekebilecek kalınlıkta bir ip ve ekipman saldınız fakat yarı yolda kovanın ağırlığı arttı ne olu ? ya ip kopar yada eliniz aşınır hasar görür.

Yada omuz presi çalışırken hareketin ortasında birileri ağırlık taksa ne olur ? ya omuzu sakatlarsınız yada dengeyi bozup sakatlığa sebep verirsiniz.

Teknik olarak açıklamak gerekirse baskıya bağlı kasın kasılması kendi boyunun yarısı kadardır. antremanda yaptığımız kasın boyunu uzatmak için yapılan çalışmadır. bu çalışma kas liflerinin kasıması içindir. her kas lifi gelen kuvete göre kasılır, tüm liflerin kasılması doyum noktası ve kasın max kasılma toplamıdır. kas lifleri daha fazla kasılma yaratabilmek için nöbetleşe kasılırlar, yani partnerimle ben gibi. birimiz dinleme süresi diğerinin çalışma süresi gibi.

Bu teknik bilgiden sonra şunu demek isterim sinirsel bir mesaj ile kas kasılmaya başladığı andan itibaren besinden elde ettiğimiz enerji kan yolu ile kasa ulaşır ve kas lifleride bu çıkışa göre kasılır bu enerji ile beslenir. yaylı çalışmada gerilim zayıfken kasımıza 5 kg yük binerken gerilim orta seviyedeyken 10 kg gerilim en yüksekteyken 20 kg biner. sinir sistemi ilk aldığı kasılma uyarısı ile kasa 5 kg değerinde bir destek verir. fakat 10 ve 20 kg de vucut sonları oynar. diğer bir değişle 3 zamanlı bir kasılma yaşar bunlar enerji alımı, enerji açığı, ve borç ödeme. bu nedenle sakatlanma sabit ağırlıklara göre daha fazladır.

Yayla evde çalışıpta sakatlanmış doktorun tavsiyesi ile bana yönlendirilmiş kişilerin sayısı dikkat çekecek kadar fazla diyebilirim. ''
    ''fakat çerek açtığınızdada kas başlangıç ve bitiş noktalarında kasılamayacak kesik bir çalışma olucak buda kasın gelişimini buyuk oranda düşürür''
    ''çeyrekten kasıt şudur. Kaç kişi sonuna kadar açar ? sırf meraktan öğrencimden yay istedim halen salonda duruyor sırta açış denedim ve ben bile zorlandım kişi dumbeli alır kası tam çalıştırması için başlangıç ve bitişe kadar çalışması gerekir eğer kişiye dumbell ağır geliyorda hareketi tam açamıyor yada kaldıramıyorsa hafif olanı alıp hareketi tam yapar..
    yayda bu şansınız yok eğer güçlü değilseniz çeyrek açmaya mahkumsunuz..''

okocha bunu beğendi.
  19. okocha

okocha Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    o bolumu hizlica gecerken 32 demisim :)

konu basligindaki gibi 3 ay sonra 17 oluyorum

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Barfiks çekemiyorsan işte dediğim program senin için en ideali dostum googledan biraz araştır 6 haftada +25 barfiks çekme programı..Programıda uygulamıyım diyorsan hergün 3tekrar 4 set yaparak 12 tane çeke çeke alışırsın biyerden sonra..

okocha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş