16-17 yaşındayım nasıl bi program yapmalıyım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve KreeYatH tarafından 8 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. KreeYatH

KreeYatH Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    selam 16-17 yaşındayım lise 3 öğrencisiyim ve vücut gelistirmeye meraklıyım 1.78 boyundayım 60 kiloyum 1 ay spor salonuna gittim hiç bi toz almadım 2 aydırda evde şınav mekik ve 5kg dumbell ile omuz biceps triceps çalısıyorum vücudumun fotografı
    http://c1112.hizliresim.com/s/8/zdry.jpg
    http://b1112.hizliresim.com/s/8/zdss.jpg
    sixpackim var ama omuzlarımın çok dar oldugunu söylüyorlar 2 haftadır spor yapmıyorum ailem boyumun uzamasının duracağını söyledi korkumdan yapamiyorum nasıl bi program lazım bana hem boyumun uzamasını engellemiyicek hem şu omuzlarım genişlesin karın kaslarım dahada güçlensin istiyorum ayrıca bileklerimdede problem var biraz ince herkez bilek güresinde falan yeniyor

biceps:31cm
    omuz:104cm(metreyi etrafına sarınca) kızlar falan omuzların çok dar diyor rahatsız oluyorum

(ayakta 5kglik dumbell ile çalısıyorum boy uzamamı engeller mi lateral raise yapıyorum)

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hayır engellemez ağırlıkların çok az boy gelişimini engellemez vücutta gelişmez karın kasların zayıflıktan gözüküyorlar genel olarak spor yapıp kilo alman gerekıyor ama evde olucak iş değil bende senin yaşlarda başladım salondaki hocan sana göre program ayarlar her ahreket boyu kısaltmaz halterin altına girmıyorsun sonuçta kaldırıcağın ağırlıklar bellidir bence salona yazılın gerisi gelir.

ayrıca omuz tek omuz çalışarak genişlemez sırtta çalışman gerekıyor evde sırt çalışmak çok zordur barfiks çekebilisn evde

Son düzenleme: 8 Aralık 2011
  3. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    karın kasları zayıflıktan görünüyor bir yere kadar doğru bi söz ben ondan daha zayıfım ama benim gözükmüyo cunku mekik cekmiyorum ama dediğin doğru 5kg az belki başlangıc oldugu icin hafif kiloyla başlamıştır ?

4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş