15 yaş uygun besinler nelerdir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ceyhan2006 tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ceyhan2006

ceyhan2006 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şu anda böyle bir konu açıldımı bilmiyorum açıldıysa kirlilik oluşturduğum için özür dilerim
    Bir süredir Vücut geliştirme ile ilgileniyordum.Ancak yemek düzenim hiç iyi değildi bu yaşıma geldiğim halde henüz fazla sebze yemeyen biriyim.Ailemin ve arkadaşlarımın teşvikleri sonucu vücüt geliştirmeyi bıraktım.Zaten bu sporu yapmaktaki amacı şekil ve gösteriş dışında GÜÇ içindi.Tek yaptığım alıştırma işe gece yatmadan önce 40 şınav 5 kg dumble sırayla sol ve sağ kol 200 adet kaldırmaktı.Abcak arkadaşlarımın dediğine göre bunları yaparsam zaten vücuduma aldığım besinler az olduğunda gerekli besinlerin hepsi vücudumda sadece kaslarıma gidecekmiş.

Aşağıda yaşım boyum cinsiyetim v.s.ler yazıyor.Sizce aşağıdaki özelliklerde hem kendi gelişimimi bozmadan hemde yukarıda şekillerde bir antremana ayak uydurabilecek şekilde bir besin listesi arıyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Boy:162
    Kilo:47
    bench_O

2. sfitness

sfitness Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    5 kg dumbbel ile 200 tekrar sag sol kol calısman cok saglıksız ve gece yatmadan önce.sabah kahwaltıda sütü eksik etme,gece yatarken süt iç(yaglanma istemiyorsan,light olabilir),şimdi proteini yüksek gıdalar ye dicem ama okulda falan ne kadar yiyebilirsin,eyer yiyebilirsen patates haşlaması,tavuk haşlaması,kırmızı et gibi gıdalar tüket(fazla abartmadan ara sıra)15 yaşında cünkü insan kendini o kadarda tutamaz yersin baya,
    antremanına gelecek olursak forumda antreman bölümünde evde dumbbel ile calısma programı var ona bir göz atabilirsin

Sayfayı Paylaş